12/12/2025
🙂
🏆 Laureatka konkursu „Dbamy o klimat w szkole”
Gabriela Niemiec – „Five o’clock… nie tylko dla lordów” (Szkoła Podstawowa dla Dorosłych przy Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej, Rybnik).
Herbata, własne kubki, wspólny stół i rozmowa – prosta, tania praktyka, która w klasie VIII (15–18 lat) buduje zaufanie i poczucie wspólnoty. Na języku polskim i godzinach wychowawczych można napić się herbaty/kakao, obejrzeć krótkie materiały, a słuchacze przedstawiają swoje „małe ojczyzny” (także uczniowie z doświadczeniem migracji).
Efekty? Mniej napięć, więcej dialogu i współpracy; problemy rozwiązywane „przy herbacie”; bezkosztowa zmiana, która poprawia klimat klasy. 🏫
Gratulujemy! Nagrody wręczyliśmy podczas VI Szczytu dla Edukacji.
Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej