01/06/2026
Maj był dla naszej jednostki czasem wyjątkowym, pełnym ciężkiej pracy, ale przede wszystkim ludzkiej życzliwości. W dniach 3, 24 i 31 maja przeprowadziliśmy zbiórki funduszy na tak ważny dla nas cel – rozbudowę naszej remizy.
W akcję zaangażowała się cała nasza strażacka rodzina. Od najmłodszych druhów z Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (DDP i MDP), po naszych najbardziej doświadczonych ratowników. Łącznie około 40 osób kwestowało przy kościołach podczas 15 mszy świętych!
Odzew, z jakim się spotkaliśmy, był niesamowity. Mieszkańcy Skawiny po raz kolejny wykazali się ogromnym sercem, hojnością i wyjątkowym zrozumieniem dla naszych działań. Wasze wsparcie dodaje nam skrzydeł i utwierdza w przekonaniu, że nasza praca ma sens. Każda wrzucona do puszki złotówka to konkretna cegiełka dołożona do murów naszej strażnicy.
To wielkie przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez otwartości i wsparcia lokalnych duszpasterzy. Nasze zbiórki mogły zostać przeprowadzone dzięki gościnności:
Parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
Parafii pw. Miłosierdzia Bożego,
Zgromadzenie Sług Miłości Centrum Don Guanella.
Szczególne i bardzo serdeczne wyrazy wdzięczności za życzliwość i okazaną pomoc kierujemy do:
ks. prałata Andrzeja Lichosyta
ks. prałata Bogdana Korduły
ks. kapelana Jarosława Januszewskiego
ks. Wiesława Baniaka
brata Marcina Mistura
Budowa naszej nowej remizy nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie – prace idą pełną parą z każdym tygodniem coraz intensywniej. Zakres inwestycji sprawia jednak, że nasze potrzeby stale rosną. Zrobimy wszystko, by to miejsce służyło lokalnej społeczności przez kolejne dziesięciolecia.
Działamy dalej, pamiętając o naszym głównym haśle: „BUDUJEMY BEZPIECZEŃSTWO”. Robimy to dla Was i dzięki Wam!
DZIĘKUJEMY!