14/05/2026
🌙 8 maja nasza biblioteka wypełniła się dźwiękami afrykańskich bębnów, tykw i handpana. Młodzież z Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzałkowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wólki wzięła udział w evencie "Noc w bibliotece".
Nasz gość pan Łukasz Dembiński zabrał nas w niezwykłą muzyczną i fotograficzną podróż po Afryce 🌍🪘📸
Takiej energii u nas jeszcze nie było 😃
Pan Łukasz jest założycielem zespołu Foliba, pasjonatą bębnów i instrumentów perkusyjnych, a w szczególności bębnów afrykańskich, najczęściej gra na djembe, dundunach, calabash i handpanach. Jego przygoda z muzyką zaczęłą się ponad 20 lat temu. Współpracuje z muzykami polskimi i zagranicznymi, a solo zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą, nagrywa również płyty.
Podczas spotkania młodzież miała okazję wziąć udział w warsztatach gry na bębnach kielichowych - djembe oraz spróbować umiejętności gry na tykwie - warzywie afrykańskim. Wspólne granie dostarczyło wielu emocji.
W drugiej części spotkania przenieśliśmy się w kojący i wyciszający świat dźwięków handpana. Poczuliśmy, że muzyka dla pana Łukasza jest wielką miłością, zresztą sam podkreślał, że granie sprawia mu ogromną przyjemność.
Dziękujemy za to muzyczne przeżycie i swoisty katharsis😊
Nasza noc w bibliotece rozpoczęła się w piątek o godz.18.00 , a zakończyła w sobotę o godz. 6.00, dlatego nie mogło również zabraknąć kulinarnych niespodzianek 🤩 Tradycyjnie degustowaliśmy pizzę, a nowością były smaczne kanapki i desery o smaku mango i banana.
Po poczęstunku czekała młodzież kolejna aktywność - warsztaty plastyczne z tworzenia masek afrykańskich, które poprowadziły panie bibliotekarki.
Mamy ogromną satysfakcję, że od wielu lat to wydarzenie cieszy się zainteresowaniem.
Dziękujemy za Waszą obecność 🙂
Dziękujemy serdecznie paniom nauczycielkom, które zawsze wspierają nas w opiece nad uczestnikami 🙂
"Jeśli nie potrafisz określić celu, określ swoją pasję. Twoja pasja doprowadzi cię wprost do celu."
/T.D. Jakes/
Mamy nadzieję, że nasi młodzi sympatycy biblioteki zapamiętali, że warto mieć w życiu pasję i uważność na otaczający nas świat.
Do zobaczenia 😉
https://www.facebook.com/share/1GizBYqRxe/
https://lukaszdembinski
Obserwujący
Gmina Strzałkowo
Twoja Słupca
Echo Słupcy
Kurier Słupecki