KWW Teraz Szklarska

KWW Teraz Szklarska Komitet Wyborczy Wyborców Teraz Szklarska

02/04/2015

Zapis dźwiękowy z zerwanej przez klub radnych "Gospodarni dla Miasta" sesji Rady Miasta z dnia 31 marca 2014, którzy nie chcieli dopuścić do głosowania nad projektem uchwały.


Projekt nr 2
Uchwała nr…………..
Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego.
Na podstawie art. 383 § 6 i § 1 pkt. 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112 z późniejszymi zmianami) w związku z art. 24f ust.1 i 1a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U.2013.594 j.t)
Rada Miejska w Szklarskiej Porębie
§1
Stwierdza wygaśnięcie mandatu Radnego Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie Ryszarda Głodka w związku z niezaprzestaniem prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia

Uzasadnienie:
Radny Ryszard Głodek, zgodnie z art. 24h ust 4 Ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U 2013.594 j.t ze zm.) w dniu 30 grudnia 2014 r. dołączył do pierwszego oświadczenia
majątkowego informację dot. prowadzenia działalności gospodarczej na mieniu komunalnym gminy. W informacji nie wskazał prowadzenia działalności gospodarczej na
mieniu gminnym. W wyniku przeprowadzonych ustaleń stwierdzono, że ww. prowadzi firmę PHU RG - SPORT w Szklarskiej Porębie przy ul. Wzgórze Paderewskiego nr 5.
Ustalono również, że Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami Spółka. z o.o., mające swoją siedzibę w Bukowcu przy ul. Robotniczej 6, 58-533 Mysłakowice, zawarła z PHU
RG-SPORT umowę dotyczącą prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Szklarskiej Porębie przy ul. 1- Maja 53, przed rozpoczęciem wykonywania mandatu radnego VII kadencji przez Pana Ryszarda Głodka. Nadmienić
należy, iż Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. jest spółką, której właścicielem w 100% jest międzygminny Związek Gmin Karkonoskich z siedzibą w Bukowcu, którego członkiem jest Gmina Szklarska Poręba. Teren, na którym usytuowany jest PSZOK to teren, którego właścicielem jest miasto Szklarska Poręba. Teren ten miasto Szklarska Poręba użyczyła Karkonoskiemu Centrum Gospodarki Odpadami Spółka z o. o.,
na prowadzenie PSZOK na podstawie umowy nr 5/IK-IX/2014. Nadmienić należy również, że nieruchomość przy ul. Wzgórze Paderewskiego 5, będąca własnością Radnego
Ryszarda Głodka, na której zarejestrowana jest działalność gospodarcza pn. PUH RG SPORT po części bezumownie zajmuje teren gminny, który jest działką drogową gminną
nr 180/2 obr. 6.
W związku z niezaprzestaniem działalności gospodarczej na mieniu gminnym przez Radnego Ryszarda Głodka w ciągu 3 miesięcy od złożenia ślubowania (art. 24f ust.1a
ustawy z dnia 8 marca 1990 r. Dz.U.2013.594 j.t) oraz na podstawie art. 383 §6 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112 z późniejszymi
zmianami) rada stwierdza wygaśnięcie mandatu radnego.

http://www.szklarskaporeba.pl/images/nagrania_sesje/Sesja_VII_1_2015.MP3

01/12/2014

Szanowni Mieszkańcy,

Dziękuję za udział w wyborach. Wszystkim. A tym, którzy oddali głos na mnie, dziękuję szczególnie.
Większość dokonała wyboru podejmując decyzję o zmianie. Różnica 78 głosów jest niewielka, ale mimo wszystko jest to przegrana, z którą po prostu trzeba się pogodzić. Biorąc pod uwagę kampanię kłamstw i pomówień prowadzoną przez zwolenników mojego kontrkandydata, ten wynik można uznać za sukces. Zachęca on do dalszej społecznej pracy na rzecz Szklarskiej Poręby, bo nie o stanowiska tu chodzi, lecz o dobro miasta.

Pozostawiam Szklarską Porębę na dobrej drodze rozwoju. Mam nadzieję, że mój następca tego po prostu nie zepsuje. O wszystkich rozpoczętych projektach informowałem przez ostatnie tygodnie. Teraz trzeba dopilnować, aby zostały zrealizowane. To niby niewiele, ale bardzo dużo. Będę tego pilnować. Zachęca mnie do tego uzyskany wynik.

Raz jeszcze dziękuję za poparcie.

Grzegorz Sokoliński

28/11/2014
Język debaty publicznej w wykonaniu zwolennika Pana Mirosława Grafa.
28/11/2014

Język debaty publicznej w wykonaniu zwolennika Pana Mirosława Grafa.

Szanowni MieszkańcyDobiega końca kampania wyborcza. Mam nadzieję, że w niedzielę większość z nas spotka się przy urnach....
28/11/2014

Szanowni Mieszkańcy

Dobiega końca kampania wyborcza. Mam nadzieję, że w niedzielę większość z nas spotka się przy urnach. Tylko od Was zależy komu powierzycie los Szklarskiej Poręby. Wiem, że jesteście zmęczeni od tego natłoku informacji, jakie do Was w ostatnich tygodniach docierały.

Przez cały ten czas starałem się zaprezentować to, co zostało zrobione przez ostatnie 4 lata oraz pokazać kierunki i szanse dalszego rozwoju. Starałem się też prostować nieprawdziwe informacje rozpowszechniane na mój temat oraz o sytuacji w mieście. Do wielu z nich nie odniosłem się, bo po prostu zabrakło czasu. Z anonimami w ogóle nie dyskutowałem.

Uważam, że jeśli ktoś poucza nas wszystkich jak powinno wydawać się miejskie pieniądze, to Mieszkańcy powinni wiedzieć, że ta osoba jest bankrutem. Jeśli owa kandydatka teraz przez Mirosława Grafa przedstawiana jest jako turystyczna specjalistka (być może kiedyś szefowa promocji), to moim zdaniem mieszkańcy winni wiedzieć, że splajtowało jej biuro turystyczne.

Jeśli Mirosław Graf wyraża opinię, że w Szklarskiej Porębie nie ma klimatu dla inwestorów (budowanych jest 5 nowych hoteli z aquaparkami), to mam prawo przypomnieć mu w trakcie kampanii, że gdy był we władzach miasta to wówczas nie znaleziono terenów pod budowę całorocznego toru saneczkowego, takiego jak wybudowano w Karpaczu. Atrakcja turystyczna „uciekła” wówczas ze Szklarskiej Poręby.

Jeśli Mirosław Graf wyraża opinię, że finanse miasta są w złym stanie to mam prawo przypomnieć, że w czasach jego rządów (zasiadał w zarządzie miasta) brakowało pieniędzy na rachunki, pensje i ZUS. Z resztą, jak się okazuje sytuacja finansowa kierowanego przez niego szpitala wcale nie jest taka wspaniała jak on to przedstawia.

Chciałem debaty z Mirosławem Grafem. Tego chciało też wielu mieszkańców. Jednak Mirosław Graf postanowił, że nie będzie ze mną debatować, bo nie chciałem z nim zagrać nieumówionego meczu piłkarskiego. Pogniewał się też, że swoich racji i obrony dobrego imienia dochodziłem w sądzie. I byłoby to może śmieszne, gdyby nie było prawdziwe.

W ostatnim tygodniu Pan Mirosław Graf posunął się jednak już za daleko. Podczas jego spotkań wyborczych padły sugestie, że nocami zrywam plakaty. Pokazano film z jakimś mężczyzną. Tymczasem w czasie kiedy nakręcono ten film, ja uczestniczyłem w parafialnej zabawie andrzejkowej w towarzystwie kilkudziesięciu osób. Moim zdaniem przekroczono granicę przyzwoitości oraz metod i języka stosowanych w publicznej debacie, jaką jest kampania wyborcza.

Nie jestem przywiązany do stołka. Gdy 8 lat temu kandydowałem do Rady Miasta kierowałem się wyłącznie interesem miasta, w którym żyję i pracuję. Wraz z żoną prowadziłem wówczas własną działalność gospodarczą. Jednak widziałem, że bez inwestycji narciarskich Szklarska Poręba nie ruszy z miejsca. Udowodniłem wówczas, że jestem skuteczny. Doprowadziłem do zakończenia konfliktu z Karkonoskim Parkiem Narodowym i wybudowany został nowy wyciąg wraz z dośnieżaniem.

Przed czterema laty kandydowałem na burmistrza, bowiem widziałem konieczność przeprowadzenia dalszych zmian. I zrobiłem to. Szklarska Poręba nabiera obecnie niespotykanego w historii tempa inwestycyjnego. Powstają hotele z aquaparkami. Jest szansa na dalszą rozbudowę infrastruktury narciarskiej na terenie KPN. Zmiany w mieście widać gołym okiem.

Z pewnością wiele rzeczy nie zostało załatwionych tak, jak niektórzy z nas oczekiwali. Ale bez względu na to, kto będzie burmistrzem, nikt nie jest wstanie załatwić wszystkiego i to od razu. A jeśli ktoś opowiada, że załatwi to jednym telefonem do przyjaciela, to po prostu Was okłamuje.

Proponuję Wam Mieszkańcy, realny program rozwoju na dalsze lata. Mirosław Graf pokazuje filmy o szpitalu. Ja wskazuję kierunki rozwoju miasta oraz realne szanse.

Liczę na Wasz udział w wyborach. Proszę o Wasz głos. Ten głos będzie oddany na rozwój Szklarskiej Poręby. I dziękuję za udział w wyborach.

Grzegorz Sokoliński
Kandydat na burmistrza Szklarskiej Poręby

Zdaniem KWW "Gospodarnych..." dokumenty publikowane przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski na temat sytuacji finansowej w...
28/11/2014

Zdaniem KWW "Gospodarnych..." dokumenty publikowane przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski na temat sytuacji finansowej w podległych szpitalach są nieprawdziwe i oczerniają kandydata Mirosława Grafa. (?!)

Czyżby Urząd Marszałkowski celowo publikował nieprawdziwe dane? (!!!)
My wierzymy dokumentom, które są publikowane na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego. A wynika z nich jednoznacznie, że w ciągu 4 lat dyrektorowania Mirosława Grafa zobowiązania szpitala wzrosły o 6 mln złotych. Na koniec 2009 r., kiedy obejmował fotel dyrektora, szpital miał 915 tys. złotych zobowiązań. Na koniec września 2014 zobowiązania wynoszą prawie 7 mln złotych.

Zastanawia, że Pan Mirosław Graf nie opublikował aktualnych danych finansowych z roku 2014, lecz posługuje się informacjami z roku 2013. Ale nawet i te informacje jednoznacznie wskazują na skokowy wzrost zobowiązań.

I na koniec, chyba warto poinformować nadzór właścicielski czyli Urząd Marszałkowski, że podległy mu pracownik kwestionuje prawdziwość publikowanych przez Marszałka danych finansowych.


Tutaj dostępne są wszystkie dane z ostatnich 4 lat
http://bip.umwd.dolnyslask.pl/index.php?idmp=115&r=r


Wyniki SP ZOZ za okres od dnia 1 stycznia 2014 r. do dnia 30 września2014 rhttp://bip.umwd.dolnyslask.pl/plik.php?id=36934

Sprawozdanie z wyników SP ZOZ za okres od dnia 1 stycznia 2009 r. do dnia 30 listopada 2009 r.
http://bip.umwd.dolnyslask.pl/plik.php?id=7288

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies.…

Pan Mirosław Graf wyraża opinię o nadmiernym zadłużeniu miasta i jednocześnie chwali się jakim jest świetnym gospodarzem...
27/11/2014

Pan Mirosław Graf wyraża opinię o nadmiernym zadłużeniu miasta i jednocześnie chwali się jakim jest świetnym gospodarzem w szpitalu w Janowicach Wielkich.

Tymczasem w ciągu 4 lat dyrektorowania Mirosława Grafa zobowiązania szpitala wzrosły o 6 mln złotych. Na koniec 2009 r., kiedy obejmował fotel dyrektora, szpital miał 915 tys. złotych zobowiązań. Na koniec września 2014 zobowiązania wynoszą prawie 7 mln złotych.

źródło:

Wyniki SP ZOZ za okres od dnia 1 stycznia 2014 r. do dnia 30 września2014 rhttp://bip.umwd.dolnyslask.pl/plik.php?id=36934

Sprawozdanie z wyników SP ZOZ za okres od dnia 1 stycznia 2009 r. do dnia 30 listopada 2009 r.
http://bip.umwd.dolnyslask.pl/plik.php?id=7288

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies.…

Pan Mirosław Graf wyraża opinię o nadmiernym zadłużeniu miasta i jednocześnie chwali się jakim jest świetnym gospodarzem...
27/11/2014

Pan Mirosław Graf wyraża opinię o nadmiernym zadłużeniu miasta i jednocześnie chwali się jakim jest świetnym gospodarzem w szpitalu w Janowicach Wielkich.

Tymczasem w ciągu 4 lat dyrektorowania Mirosława Grafa zobowiązania szpitala wzrosły o 6 mln złotych. Na koniec 2009 r., kiedy obejmował fotel dyrektora, szpital miał 915 tys. złotych zobowiązań. Na koniec września 2014 zobowiązania wynoszą prawie 7 mln złotych.

Zobowiązanie w rachunkowości to pieniężne lub rzeczowe świadczenie DŁUŻNIKA na rzecz wierzyciela.

Źródło: Analiza wyników finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Samorządu Województwa Dolnośląskiego za okres I-IX 2014 dostępne w BIP Urzędu Marszałkowskiego. http://bip.umwd.dolnyslask.pl/index.php?idmp=115&r=r

TURYSTYKAJesteśmy od niej uzależnieni. Nie ma szans, aby w Szklarskiej Porębie powstały fabryki. Turystykę musimy rozwij...
25/11/2014

TURYSTYKA
Jesteśmy od niej uzależnieni. Nie ma szans, aby w Szklarskiej Porębie powstały fabryki. Turystykę musimy rozwijać, aby mieć z czego finansować to wszystko, co ma służyć Mieszkańcom: nowe domy, remonty ulic, parków czy dostęp do kultury i rozrywki.

Poniżej szerzej opisuje najważniejsze zadania związane z turystyką, która jest jednym z trzech filarów mojego programu rozwoju Szklarskiej Poręby na następne lata: Mieszkańcy – Miasto – Turystyka.
Zapraszam na spotkania podczas których szerzej omawiam wszystkie zagadnienia.

wtorek 25 listopada godz.. 18.00 - hotel „Kryształ” ul. 1 Maja 19
środa 26 listopada godz. 18.00 - hotel Bornit ul. Mickiewicza 21

Razem budujemy Szklarską Porębę
Grzegorz Sokoliński
----------------------------------
TURYSTYKA

Aquaparki, SPA i konferencje.
Od lat czekaliśmy na takie usługi, które wzbogacą ofertę całego miasta i dadzą szansę na zarobek także w okresach mniejszego natężenia ruchu turystycznego. W najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa hoteli z aquaparkami, SPA i salami kongresowymi przy ul. 1 Maja, Armii Krajowej, Górnej, Demokratów. Będą to obiekty, których brakuje w ofercie Szklarskiej Poręby: hotele 4 i 5-gwiazdkowe. Przyciągną one do Szklarskiej Poręby turystów, którzy ze względu na brak takiej oferty, dzisiaj do nas nie przyjeżdżają. A ponieważ aquaparki będą dostępne też dla klientów z zewnątrz, wzbogacą również ofertę pobytową dla małych pensjonatów czy pokoi gościnnych. Inwestycje te wpłyną też na zwiększenie dochodów budżetowych. Dadzą nowe miejsca pracy.

Narciarstwo zjazdowe.
Moim osobistym sukcesem są zakończone negocjacje z Karkonoskim Parkiem Narodowym, który wyraził zgodę na narciarskie inwestycje na Szrenicy. Choć oczywiście wciąż przed nami dużo pracy administracyjnej. Możliwa będzie przebudowa obu krzesełek na Szrenicę i zamiana orczyków na krzesełka na Hali Szrenickiej oraz Świątecznym Kamieniu. Jest zgoda na poszerzenia tras, ich przygotowanie i modernizację dośnieżania. Poza obszarem parku poszerzony zostanie Puchatek, wykorzystana zostanie dolna cześć trasy FIS z nowym wyciągiem i wybudowany zostanie nowy stok narciarski dla początkujących.
Jest też możliwa realizacja nowego stoku narciarskiego (latem bike park) o długości 500 m wzdłuż ul. Turystycznej a potokiem Kamieńczyk. Będzie to dodatkowa oferta dla początkujących narciarzy.

Narciarstwo biegowe.
Polana Jakuszycka musi się rozwijać. Doprowadziłem do tego, że Rząd RP oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego (bez zaangażowania finansowego Szklarskiej Poręby), będą przeznaczać pieniądze na rozbudowę ośrodka narciarskiego i biathlonowego na Polanie Jakuszyckiej. Skorzystają z tego wszyscy: zawodnicy, amatorzy i przede wszystkim branża turystyczna.

Budowa wież widokowych
We współpracy z Czechami będzie możliwa budowa dwóch wież widokowych: nad Zakrętem Śmieci i przy Zbójeckich Skałach. Przebudowany zostanie też szlak turystyczny od Izerki przez Wysoki Kamień po Szklarską Porębę Dolną.

Nowa hala sportowa i stadion lekkoatletyczny
Zainteresowanie wśród sportowców treningami w Szklarskiej Porębie jest tak duże, że musimy skorzystać z tej szansy. To szansa na zapełnienie pensjonatów w tzw. martwych sezonach. Niektóre hotele już z tego korzystają. Stadion i wybudowana obok hala lekkoatletyczna zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym, a mieszkańcom bezpłatnie.

Nowe atrakcje turystyczne.
Choć w ostatnich latach w Szklarskiej Porębie pojawiły się nowe atrakcje turystyczne, to wcale nie zamyka drogi do powstawania kolejnych. Wręcz przeciwnie. Każda nowa, ciekawa atrakcja turystyczna będzie do nas przyciągać kolejnych turystów. Niezbędna jest tu współpraca gminy z przedsiębiorcami.

Wpływy z opłaty miejscowej
Przeznaczone zostaną wyłącznie na działania związane z rozwojem turystyki, promocją i rozrywką. Przedsiębiorcy będą wiedzieć na co przeznaczane są wpływy z opłaty miejscowej.

Wzbogacenie oferty rozrywkowej i kulturalnej.
Jeszcze więcej imprez dla mieszkańców i turystów. Należy nie tylko utrzymać działalność ośrodka kultury, ale przeznaczyć kolejne środki wspierając jego rozwój.

Promocja miasta.
Wspólnie z przedsiębiorcami musimy jeszcze mocniej promować miasto i stworzyć ofertę, szczególnie dla gości zagranicznych. Ten rynek wciąż jest niewykorzystany, a przecież ma wielki potencjał.

„Szklarska Poręba Kolonią Artystów”.
Kultura i sztuka jest świetną wizytówką promocyjną miasta. W Szklarskiej Porębie mieszkają i pracują znani w świecie i Polsce artyści. Trzeba bardziej wykorzystać ich potencjał.

Karta rabatowa
W nowym rozdaniu pieniędzy unijnych są środki na usługi elektroniczne. Jest więc okazja do stworzenia karty rabatowej/lojalnościowej dla turystów, ale i również dla mieszkańców.

MIASTO
https://www.facebook.com/szklarska2014/posts/317528261786938
Poprawa estetyki miasta.
Dalsze remonty ulic i chodników, poprawa oświetlenia.
Remonty dworców PKP i przystanków PKS
Deptak.
Nowe miejsca parkingowe.
Skatepark i siłownia zewnętrzna.
Zieleń miejska i mała architektura
Szybki internet w całym mieście.
Rozbudowa monitoringu miasta.
Remonty elewacji.

MIESZKANCY
https://www.facebook.com/szklarska2014/posts/317036851836079

Obniżka cen wody i ścieków.
Niższy podatek śmieciowy.
Nowe miejsca pracy.
Utrzymanie bezpłatnej opieki dzieci w żłobku i przedszkolu.
Nowe mieszkania
Pogotowie ratunkowe na terenie miasta.
Szerszy dostęp do lekarzy specjalistów.
Budżet obywatelski i fundusz inicjatyw lokalnych.
Programy wsparcia i aktywizacji dla seniorów.

MIASTOMiasto to drugi z trzech filarów (mieszkańcy – miasto - turystyka) mojego programu rozwoju Szklarskiej Poręby na n...
24/11/2014

MIASTO

Miasto to drugi z trzech filarów (mieszkańcy – miasto - turystyka) mojego programu rozwoju Szklarskiej Poręby na następne lata. Miasto to obszar wspólny zarówno biznesu turystycznego, jak i mieszkańców nie mających z turystyką nic wspólnego.
Wiele punktów z mojego programu już jest w fazie realizacji, albo przygotowanych do tego, aby zostały zrealizowane. W ciągu 4 lat nie można zrobić wszystkiego, ale można przygotować podwaliny do realizacji dalszych niezbędnych inwestycji.

Zapraszam na spotkania podczas których szerzej omawiam program.
poniedziałek 24 listopada godz. 18.00 - hotel „Duch Gór” ul. Okrzei 21a
wtorek 25 listopada godzi. 18.00 - hotel „Kryształ” ul. 1 Maja 19
środa 26 listopada godzi. 18.00 - hotel Bornit ul. Mickiewicza 21

Grzegorz Sokoliński

MIASTO – najważniejsze kierunku rozwoju i zmian

Poprawa estetyki miasta.
To problem, który dotyczy nas wszystkich. Zdecydowana większość najbardziej zaniedbanych terenów w mieście jest w rękach prywatnych i często prawo wobec tych osób jest nieskuteczne. Nie zmienia to jednak faktu, że należy kontynuować zakup sprzętu do sprzątania miasta co wpłynie na poprawę czystości. Trzeba też zwiększyć liczbę ulicznych koszy na śmieci. Niewątpliwie trzeba również poprawić działalność straży miejskiej, która musi skuteczniej egzekwować prawo wobec osób zaśmiecających miasto.

Dalsze remonty ulic i chodników, poprawa oświetlenia.
Nie ulega wątpliwości, że mimo bardzo licznych remontów (24 ulice i 3 mosty) jest jeszcze wiele do zrobienia. Należy zacząć przebudowę stromych ulic bez utwardzonej nawierzchni

Remonty dworców PKP i przystanków PKS
Na ten cel są już pieniądze Unii Europejskiej zapisane dla Szklarskiej Poręby. Dworce PKP i przystanek to nasza wizytówka. Na ukończeniu jest też projekt przystanku autobusowego w centrum miasta.

Deptak.
Szklarska Poręba po prostu potrzebuje takiego miejsca. Uchwalony Plan Zagospodarowania Przestrzennego pn. „Nowe Centrum” otwiera drogę do realizacji tego projektu. Będzie możliwa budowa deptaka wzdłuż potoku Kamieńczyk przy ul. Turystycznej, w miejscu dotychczasowej bazy MZGL. Powstać tam mogą nowe tereny rozrywkowe z obszernym skwerem i miejscem rekreacji.

Nowe miejsca parkingowe.
Niezbędny jest dodatkowy parking w pobliżu SkiArena Szrenica. Poprawione także musi zostać oznakowanie dojazdów do parkingów.

Skatepark i siłownia zewnętrzna.
To długo oczekiwana inwestycja przez młodzież powstanie w pobliżu SP nr 1. Obok zaplanowana jest również budowa siłowni zewnętrznej. Podobne urządzenia będą też powstawać w kolejnych częściach miasta.

Zieleń miejska i mała architektura
Estetyka miasta to nie tylko posprzątane ulice. Potrzebujemy więcej stref wypoczynku z zagospodarowaną zielenią. Ujednolicenia potrzebuje także mała architektura: kosze, ławki, barierki czy kwietniki.

Szybki internet w całym mieście.
Ten program jest już realizowany. Na terenie całego miasta wybudowane zostaną nadajniki bezprzewodowej sieci internetowej w najnowszej technologii. To umożliwi stworzenie stref z bezpłatnym dostępem do internetu, a z czasem również do sieci będzie mógł podłączyć się każdy zainteresowany.

Rozbudowa monitoringu miasta.
Dzięki stworzonej bezprzewodowej szybkiej sieci internetowej w niemal dowolnym miejscu będzie można zamontować monitoring, który z pewnością poprawi bezpieczeństwo.

Remonty elewacji.
Dług miasta wobec wspólnot mieszkaniowych został spłacony w 80%. Oczywistym jest, że trzeba spłacić pozostałe 600 tys. złotych. Jednak to nie rozwiąże problemu wspólnot mieszkaniowych. Wielu właścicieli mieszkań, nie stać na płacenie wysokiego funduszu remontowego. Dlatego powinien zostać utworzony specjalny program pomocy, który w formie konkursu będzie wspierać finansowo te wspólnoty, które rozpoczną remonty elewacji.

MIESZKAŃCY
szersza informacja na ten temat opublikowana jest tutaj
https://www.facebook.com/szklarska2014/posts/317036851836079

Obniżka cen wody i ścieków.
Niższy podatek śmieciowy.
Nowe miejsca pracy.
Utrzymanie bezpłatnej opieki dzieci w żłobku i przedszkolu.
Nowe mieszkania
Pogotowie ratunkowe na terenie miasta.
Szerszy dostęp do lekarzy specjalistów.
Budżet obywatelski i fundusz inicjatyw lokalnych.
Programy wsparcia i aktywizacji dla seniorów.

TURYSTYKA
Aquaparki, SPA i konferencje.
Dalszy rozwój terenów narciarstwa zjazdowego i biegowego.
Budowa wież widokowych
Nowa hala sportowa i stadion lekkoatletyczny
Nowe atrakcje turystyczne.
Wpływy z opłaty miejscowej na turystykę.
Wzbogacenie oferty rozrywkowej i kulturalnej.
Promocja miasta na rynkach zagranicznych.
Wykorzystanie potencjału "Kolonii Artystów”.
Karta rabatowa

23/11/2014

Szanowni Państwo,

Wielu mieszkańców Szklarskiej Poręby postulowało, aby przeprowadzona została debata kandydatów na burmistrza. Takie publiczne spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną różne poglądy kandydatów, to demokratyczna forma dyskusji.

Bez wahania zgodziłem się na taką debatę. Jako urzędujący burmistrz postanowiłem pierwszy wyjść z propozycją do mojego kontrkandydata, co też uczyniłem. Jednak Mirosław Graf odrzucił moje zaproszenie.

Nie zraziłem się tym i kolejny raz wysunąłem rękę i zaproszenie do debaty. Na plakatach w mieście pojawiło się moje zaproszenie skierowane do Mirosława Grafa. W odpowiedzi, mój kontrkandydat w swoim oświadczeniu, dokonał manipulacji oskarżając mnie o wprowadzanie Mieszkańców w błąd. Powtarzam, to było moje zaproszenie skierowane do Mirosława Grafa. Zaproszenie publiczne, które także odrzucił.

Uważam, że Mirosław Graf unikając debaty, której oczekują Mieszkańcy, wykazuje się brakiem szacunku wobec Wyborców.

Mimo jego oskarżeń wysuwanych pod moim adresem, kolejny raz zapraszam Mirosława Grafa do wzięcia udziału w debacie. Tym razem oddaje pole Mirosławowi Grafowi. Niech on wyznaczy miejsce i termin. Mieszkańcy mają prawo do bezpośredniej oceny obu kandydatów.

z poważaniem,

Grzegorz Sokoliński
kandydat na burmistrza Szklarskiej Poręby

Wczoraj przekazany został teren wraz z budynkiem koszarowym przy ul. 1 Maja 53 do TBS Kamienna Góra. Firma ta będzie pro...
22/11/2014

Wczoraj przekazany został teren wraz z budynkiem koszarowym przy ul. 1 Maja 53 do TBS Kamienna Góra. Firma ta będzie prowadzić przebudowę dawnej siedziby batalionu W*P (później Straży Granicznej) na budynek mieszkalny, w którym będzie ponad 40 lokali różnej wielkości. Pierwsi lokatorzy będą się mogli wprowadzić w roku 2017.
Kamiennogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego to renomowana firma, która zarządza wieloma budynkami na terenie całego Dolnego Śląska.

Adres

Jedności Narodowej 10
Szklarska Poreba
58-580

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy KWW Teraz Szklarska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij