SP65 im.Władysława Orkana

SP65 im.Władysława Orkana Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 65, prowadzona przez nauczycieli tej placówki.

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY GRUPA ZEROB!
13/04/2022

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY GRUPA ZEROB!

UDANY WEEKEND NASZYCH UCZNIÓW!Bartosz Szmytke zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski w Trójboju Nowoczesnym, który odby...
12/04/2022

UDANY WEEKEND NASZYCH UCZNIÓW!
Bartosz Szmytke zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski w Trójboju Nowoczesnym, który odbył się w Drzonkowie w dniach 09-10.04.2022r.
Elżbieta Milancej zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym na ogólnopolskich zawodach pływackich ,, Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się 9 kwietnia 2022r w Warszawie.
Natalia Bernat zajęła drugie miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym na ogólnopolskich zawodach pływackich ,, Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się 9 kwietnia 2022r w Warszawie.
Leonard Kubicki zajął szóste miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym na ogólnopolskich zawodach pływackich ,, Od Młodzika do Olimpijczyka”, które odbyły się 9 kwietnia 2022r w Warszawie.
Wielkie brawa!!!

WIELKANOCNE WARSZTATY 3a
12/04/2022

WIELKANOCNE WARSZTATY 3a

SIATKARKI I SIATKARZE MISTRZAMI ŻOLIBORZADnia 22.03.22. w Szkole Podstawowej nr 92, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żol...
05/04/2022

SIATKARKI I SIATKARZE MISTRZAMI ŻOLIBORZA

Dnia 22.03.22. w Szkole Podstawowej nr 92, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt oraz chłopców w kategorii Dzieci. Zmagania żoliborskich szkół rozpoczęły się od turnieju dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły siatkarki z SP 92, SP 267. Nasza drużyna dziewcząt złożona z zawodniczek z klasy 7s1 oraz 7s2, wspomagana koleżankami z klasy 6 i 5s, rozegrała dwa spotkania. Wszystkie mecze dziewczęta rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając dużą przewagą punktową i zapewniły sobie tytuł Mistrzyń Dzielnicy Żoliborz.
Zespół dziewcząt grał w składzie: Ula Piotrowska – kapitan zespołu, Martyna Sperczyńska, Emilia Węgiełek, Pola Sadłek, Tola Włodarczyk, Marysia Bednarczuk, Zuzia Wiercioch, Kaja Sidor oraz Łucja Nędzyńska i Michalina Mielczarska.
Zespół chłopców również dzielnie walczył w siatkarskim turnieju. Do rozgrywek przystąpiły szkoły: SP 92, SP 267. Nasi reprezentanci pewnie wygrali wszystkie swoje spotkania w stosunku 2:0. Chłopcy zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne i ładną grę.
Szkolna reprezentacja chłopców również głównie złożona była z zawodników z klas 7s1 i 7s2 oraz klasy 6, 5 oraz 4s. Zespół chłopców grał w składzie: Kajetan Szydłowski – kapitan zespołu, Jan Rybak, Michał Machynia, Leon Koślacz, Iwo Lewandowski, Bartek Kusiak, Olek Raczyński, Mateusz Kubicki, Tymon Toczyski oraz Mikołaj Antoniuk.
Na początku kwietnia siatkarze rozpoczynają zmagania w rozgrywkach warszawskich. Trzymamy mocno kciuki!

KOSZYKARZE  NA V MIEJSCU W WARSZAWIE, DZIEWCZĘTA  W PIERWSZEJ XJeszcze przed feriami, szkolne reprezentacje chłopców ora...
05/04/2022

KOSZYKARZE NA V MIEJSCU W WARSZAWIE, DZIEWCZĘTA W PIERWSZEJ X

Jeszcze przed feriami, szkolne reprezentacje chłopców oraz dziewcząt w piłce koszykowej zdobyły mistrzowski tytuł Dzielnicy Żoliborz.
Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji XL Warszawskiej Olimpiady Młodzieży chłopcy dzielnie przebrnęli przez eliminacje, pokonując zespół z Wesołej i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. W ćwierćfinale zagrali świetne spotkanie wygrywając z zespołem Bemowa. W półfinale turnieju stawka okazała się bardzo mocna, bo w tym etapie rozgrywek grają już zazwyczaj zespoły trenujące koszykówkę. Po zaciętym meczu z Wawrem, mimo świetnej, ambitnej gry, do pierwszej „czwórki” naszym chłopcom nie udało się niestety awansować. W ostatnim meczu zawodów, koszykarze rozegrali mecz z Białołęką i zajęli ostatecznie 5 miejsce w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!
Szkolna reprezentacja chłopców złożona była z zawodników z klas 7s, 7p, 7c oraz klasy 6, 5s. Zespół chłopców grał w składzie: Michał Machynia – kapitan zespołu, Kajetan Szydłowski, Krzysiek Mateńko, Borys Grodny, Jan Płatek, Wiktor Korol, Antoni Cisek, Kajetan Rychtrer, Mikołaj Kobus, Michał Kovalenko, Platon Kovalenko oraz Staś Umiastowski.

Z kolei dziewczęta w swoich warszawskich eliminacjach pewnie pokonały swoje rywalki (Pragę Południe i Ursynów) i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do ćwierćfinału WOM. W spotkaniu ćwierćfinałowym dziewczęta wspaniale zagrały, dzielnie walcząc do końca, lecz ostatecznie przegrały dwoma punktami z drużyną Mokotowa i musiały pożegnać się z turniejem. Drużyna złożona głównie z siatkarek i pływaczek zapewniła sobie tym samym miejsca wśród dziesięciu najlepszych drużyn w Warszawie.
Zespół dziewcząt grał w składzie: Ula Piotrowska – kapitan zespołu, Martyna Sperczyńska, Emilia Węgiełek, Tosia Menkiewicz, Ela Milancej, Michalina Libreska, Kaja Sidor, Łucja Nędzyńska, Michalina Mielczarska, Jula Górecka i Marysia Wielogórska.

GRAND PRIX WMOZP – I runda!Na przełomie lutego i marca 2022 roku odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix WMOZP dl...
01/04/2022

GRAND PRIX WMOZP – I runda!
Na przełomie lutego i marca 2022 roku odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix WMOZP dla rocznika 2009 – 2010, 2007-2008.
Z Naszej Szkoły i klubu UKS Żoliborz wystartowało 30 uczniów z klas 5p, 6p, 7p, 8p.
Dekorowani byli:
- Bartosz Szmytke zajął drugie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i 200 m stylem dowolnym w roczniku 2007-2008.
- Natalia Bernat zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym w roczniku 2010.
- Elżbieta Milancej zajęła czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym i 200 m sposobem zmiennym w roczniku 2009.
Serdecznie gratulujemy!!!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP65  21 marca odbył się w naszej szkole  Pierwszy Dzień Wiosny. Zorganizowano konkurs na najbar...
01/04/2022

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP65
21 marca odbył się w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Zorganizowano konkurs na najbardziej kolorowe, szalone, wiosenne przebranie. Uczniowie zaprezentowali swoje stroje na specjalnym apelu. Zacne jury złożone z nauczyciela oraz uczniów oceniało estetykę, pomysłowość oraz kreatywność stroju, a także jego prezentację „na wybiegu”. Rozdanie nagród dla osób z najwyższą liczbą punktów już wkrótce.
Ponadto w godzinach popołudniowych, uczennica klasy 8c - Nina Miler przeprowadziła dla chętnych uczniów warsztaty z pielęgnowania i sadzenia oaz przesadzania roślin doniczkowych. To pierwsze tego typu zajęcia. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości ponownie zorganizujemy podobne warsztaty.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia - uczniom oraz nauczycielom.
Samorząd Szkolny.

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO KLAS IV - VIIIW dniach 08 - 09.03.2022. na terenie naszej szkoły odbyły się szkolne zaw...
29/03/2022

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO KLAS IV - VIII

W dniach 08 - 09.03.2022. na terenie naszej szkoły odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym. W zawodach mogli startować wszyscy uczniowie SP 65, po wcześniejszym zgłoszeniu do nauczycieli organizujących zmagania. W turnieju wzięło udział ponad 80 uczniów. Zawody rozegrano w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na poziomy klas oraz płeć. Zawodnicy zaprezentowali wysokie umiejętności sportowe i rozegrali pasjonujące spotkania. Uczniowie, którzy uplasowali się w przedziale miejsc 1 – 6 otrzymali okolicznościowe dyplomy a zwycięzcy poszczególnych kategorii (miejsca 1 – 3) - nagrody rzeczowe. Zawody zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców SP 65, za co serdecznie dziękujemy. Poniżej podajemy klasyfikację końcową (miejsca 1- 3):

DZIEWCZĘTA:
Klasy 3-4
I miejsce - Zosia Kałuska 3b
II miejsce - Lena Dombi 4s
III miejsce - Natalia Trzaskowska 4s
Klasy 5
I miejsce - Łucja Szubart 5s
II miejsce - Ewa Stawińska 5s
III miejsce - Julia Górecka 5s
Klasy 6,7,8,
I miejsce - Basia Grodny 7p
II miejsce - Michalina Liberska 7p
III miejsce Nina Chmura 7p

CHŁOPCY:
Klasy 3,4,
I miejsce - Antek Piekarz 4s
II miejsce - Tymon Toczyski 4s
III miejsce - Borys Wiercioch 4s
Klasy 5
I miejsce - Kuba Nakielski 5p/ł
II miejsce - Platon Kovalenko 5s
III miejsce - Paweł Król 5s
Klasy 6
I miejsce - Bartek Kusiak 6s
II miejsce - Oliwier Broniecki 6p
III miejsce - Kazik Kamiński 6s
Klasy 7
I miejsce - Kajetan Szydłowski 7s1
II miejsce - Wojtek Janik 7c
III miejsce - Olaf Mirota 7s1
Klasy 8
I miejsce Bartek Kucharzewski 8s
II miejsce Adam Kulicki 8c
III miejsce Maciej Kochański 8c
Wszystkim uczennicom i uczniom dziękujemy za udział w turnieju. Zwycięzcom i nagrodzonym gratulujemy!
Organizatorzy:
Kasia Kowalska-Żołądź
Anna Krefta
Marcin Mielcarz
Łukasz Konecki

ZBIÓRKA FUNDUSZY DLA DZIECI - OFIAR WOJNY W UKRAINIE W RAMACH AKCJI UNICEF 29 (wtorek) oraz 30 (środa) marca przewidzian...
26/03/2022

ZBIÓRKA FUNDUSZY DLA DZIECI - OFIAR WOJNY W UKRAINIE W RAMACH AKCJI UNICEF
29 (wtorek) oraz 30 (środa) marca przewidziana jest zbiórka funduszy dla dzieci - ofiar wojny w Ukrainie. Zbiórka będzie przeprowadzona zarówno w "starej szkole" (klasy IV - VIII) jak i dla uczniów klas I -III. Pieniądze zostaną przekazane na m.in.: zapewnienie dzieciom bezpiecznych schronień, opiekę medyczną, wsparcie psychologiczne, czystą wodę oraz dostęp do środków higienicznych.
PROSIMY, PRZYNIEŚCIE PIENIĄDZE DO PUSZEK!!!

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASACH I-IIIZ okazji pierwszego dnia wiosny, 21 marca klasy II posiały nasiona, z kt...
23/03/2022

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASACH I-III
Z okazji pierwszego dnia wiosny, 21 marca klasy II posiały nasiona, z których powstanie łąka roślin miododajnych dla pszczół 🐝 Jest to kontynuacja zeszłorocznego projektu BeeYope. A jakie zmiany zachodzą na wiosnę w przyrodzie? Tego uczniowie mogą dowiedzieć się na szkolnym korytarzu.

Wycieczka do zakładu  ZUSOK  w WarszawieKlasa 4a z wychowawczynią Panią Małgorzatą Chlapek  oraz Panem Łukaszem Koneckim...
22/03/2022

Wycieczka do zakładu ZUSOK w Warszawie

Klasa 4a z wychowawczynią Panią Małgorzatą Chlapek oraz Panem Łukaszem Koneckim wybrała się na wycieczkę do Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych dla miasta Warszawy. Na ciekawych warsztatach prowadzonych przez pracowników ww. zakładu, ćwiczyliśmy prawidłową segregację śmieci, poznaliśmy, co oznacza recykling i dlaczego odzyskiwanie surowców wtórnych jest tak istotne dla środowiska naturalnego. Ponadto dowiedzieliśmy się, co dzieje się z odpadami, których nie można już poddać recyklingowi i dlaczego lepiej je spalać niż składować. Pracownicy wyjaśnili także, że obecnie proces spalania odpadów dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów nie wpływa negatywnie na jakość powietrza.
Po zajęciach zachęcamy wszystkich do (umiejętnej) segregacji odpadów, dla dobra naszej planety.

Dzień Pandy w klasach ZeroZ okazji Dnia Pandy dzieciaki przygotowały po bambusowej gałązce. Pandę narysowała Pani Magda.
20/03/2022

Dzień Pandy w klasach Zero
Z okazji Dnia Pandy dzieciaki przygotowały po bambusowej gałązce. Pandę narysowała Pani Magda.

Adres

Ulica Mścisławska 1
Warsaw
01-647

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy SP65 im.Władysława Orkana umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do SP65 im.Władysława Orkana:

Udostępnij