02/06/2026
Czas spędzany w mediach społecznościowych to intensywna stymulacja dla układu nerwowego. 🤳🏻 Ciągły napływ bodźców, zmieniające się treści i szybkie tempo odbioru mogą prowadzić do przeciążenia, trudności z koncentracją oraz obniżenia poziomu
regeneracji. 🧠
Dlatego tak ważne jest wprowadzanie w codzienności momentów wyciszenia i odciążenia od nadmiaru informacji.
Aktywności offline - nawet krótkie - pozwalają układowi nerwowemu się uspokoić, obniżyć napięcie i wrócić do bardziej zrównoważonego funkcjonowania. 🌿
To właśnie w takich chwilach organizm ma przestrzeń na odpoczynek,a my możemy
lepiej poczuć kontakt ze sobą i otoczeniem. Nie chodzi o rezygnację z social mediów, ale o znalezienie równowagi 💛