Rada Osiedla WSM Żoliborz III

Rada Osiedla WSM Żoliborz III Oficjalna strona Rady Osiedla WSM Żoliborz III

⚠️Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego‼️Prosimy o głosy na poniższe projekty i tym samym na lepszą jakość ży...
01/06/2026

⚠️Rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego‼️
Prosimy o głosy na poniższe projekty i tym samym na lepszą jakość życia w Sadach Żoliborskich. ✅Nasadzenia zieleni, infrastruktura, zdrowie i rozrywka za ok. 850 000 złotych są w zasięgu ręki. 🌿🌳🌺🤸🧘‍♀️🎬Głosowanie trwa do 1️⃣5️⃣ czerwca. Niedługo ruszamy z prezentacją szczegółów poszczególnych projektów. W komentarzu zamieszczamy link do głosowania.

Drodzy mieszkańcy, przedłużamy niedzielne zajęcia z jogi na okres letni.🌞Grupa otwarta, włączająca, zapraszamy 🌞🌼☀️☘️🌿
29/05/2026

Drodzy mieszkańcy, przedłużamy niedzielne zajęcia z jogi na okres letni.🌞Grupa otwarta, włączająca, zapraszamy 🌞🌼☀️☘️🌿

❄Rada Osiedla i Administarcja WSM Żoliborz III zaprasza na bezpłatne zajęcia z JOGI 🧘‍♀️🧘‍♂️
Kiedy? W każdą niedzielę od 1 lutego
Gdzie? Społeczny Dom Kultury ul. Słowackiego 19a, sala nr.20

BEZ ZAPISÓW!
Wystarczy przyjść z matą, sportowym strojem i dobrym nastrojem!

Wycieczka do Arboretum SGGW w Rogowie już za nami. Podziwialiśmy azalie, różaneczniki oraz magnolie w pełni kwitnienia o...
28/05/2026

Wycieczka do Arboretum SGGW w Rogowie już za nami. Podziwialiśmy azalie, różaneczniki oraz magnolie w pełni kwitnienia oraz inne ciekawe działy ogrodu 🙂

UWAGA MIESZKAŃCY, RDESTOWIEC JAPOŃSKI – ROŚLINA SILNIE INWAZYJNA Na terenie Warszawy, w tym również w obrębie terenów zi...
26/05/2026

UWAGA MIESZKAŃCY, RDESTOWIEC JAPOŃSKI – ROŚLINA SILNIE INWAZYJNA Na terenie Warszawy, w tym również w obrębie terenów zielonych i ogródków przydomowych, coraz częściej pojawia się rdestowiec japoński, należący do najbardziej inwazyjnych gatunków roślin na świecie. Roślina bardzo szybko się rozprzestrzenia, tworząc rozległe systemy korzeniowe i wypierając rodzime gatunki roślin.
Rdestowiec może powodować:
• niszczenie nawierzchni, chodników i budynków,
• uszkadzanie instalacji oraz elementów infrastruktury,
• degradację terenów zielonych,
• bardzo wysokie koszty usuwania.
Nawet niewielki fragment korzenia lub łodygi może doprowadzić do ponownego rozrostu rośliny.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gatunków inwazyjnych, zabronione jest świadome rozprzestrzenianie rdestowca japońskiego, w tym jego sadzenie, rozmnażanie oraz przekazywanie innym osobom. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących inwazyjnych gatunków obcych grozi administracyjną karą pieniężną.
Właściciele lub użytkownicy terenów, na których występuje rdestowiec są zostać zobowiązani do podjęcia działań ograniczających jego rozprzestrzenianie i usunięcia rośliny.
PROSIMY MIESZKAŃCÓW O ZASTOSOWANIE SIĘ DO PRZEPISÓW W TYM SZCZEGÓLNIE:
• niesadzenie rdestowca japońskiego w ogródkach i na terenach zielonych,
• niewyrzucanie fragmentów roślin do odpadów zielonych ani na tereny wspólne,
• zgłaszanie przypadków występowania rośliny Administracji Osiedla.
ZOBOWIĄZANIE DO USUNIĘCIA ROŚLINY
Mieszkańców posiadających rdestowiec japoński na użytkowanych terenach, w ogródkach zobowiązujemy do podjęcia skutecznych działań mających na celu trwałe usunięcie rośliny oraz zapobieganie jej dalszemu rozprzestrzenianiu.
W przypadku pytań lub potrzeby uzyskania informacji dotyczących bezpiecznego usuwania rośliny prosimy o kontakt z Administracją Osiedla.
Korzystając z okazji prosimy również o sprawdzenie, czy w państwa ogródkach i na balkonach rosną sadzonki czy siewki drzew i krzewów, których wzrost może naruszyć elewację bądź fundamenty budynków. W takim wypadku prosimy o kontakt z Administracją w celu decyzji o usunięciu roślin.
Administracja i Rada Osiedla
WSM Żoliborz III

Teatr Komedia zaprasza na Dzień Dziecka 31 maja ❤️
26/05/2026

Teatr Komedia zaprasza na Dzień Dziecka 31 maja ❤️

W ostatnią sobotę odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci organizowane przez Radę Osiedla  z cyklu Kolonia Twórców - sąs...
20/05/2026

W ostatnią sobotę odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci organizowane przez Radę Osiedla z cyklu Kolonia Twórców - sąsiedzki klub majsterkowania i technologii: 2 Elektro 🙂

Dzieci, pod okiem prowadzącego warsztaty - Pawła Sielczaka, zbudowały własny obwód elektryczny oraz elektro - pojazd🚙🔌
Nauczyły się też ciekawej sztuki lutowania 🙂

Społeczny Dom Kultury Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na Spacery historyczne. 23.05 - Sady Żoliborskie ;...
20/05/2026

Społeczny Dom Kultury Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na Spacery historyczne. 23.05 - Sady Żoliborskie ;)

📣 Wracamy ze spacerami historycznymi!

Po ubiegłorocznej serii pełnej ciekawostek, wspomnień i niezwykłych historii naszych osiedli, ponownie zapraszamy Was na wyjątkowe spacery historyczne po terenach WSM 🚶‍♀️🏙️

Już w najbliższy piątek ruszamy pierwszym spacerem — „Sady Żoliborskie” 🍏
📅 23.05 godz. 12:00
📍 zbiórka na rogu ul. Krasińskiego i Broniewskiego („Bar Sady”)

Kolejne terminy:
🌿 30.05 — „Bielany Artystyczne”
✈️ 13.06 — „Lotnisko Bielańskie”

Spacerom przewodniczyć będzie Piotr Wierzbicki Warszawa Na Wyrywki , a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny 🙌

Zapraszamy- będzie to świetna okazja, by spojrzeć na nasze osiedla z zupełnie nowej perspektywy ❤️

A tymczasem przypominamy, że widzimy się również już dziś o godz. 15:30 na koncercie „Rozśpiewani Seniorzy"!

18/05/2026

Uwaga - Dzisiejszy dyżur RO za Agatę Ostachowską pełni Michał Lenczewski. Zapraszamy :)

Rada Osiedla i Administracja WSM Żoliborz III zaprasza mieszkańców, członków WSM na wycieczkę do Arboretum SGGW w Rogowi...
12/05/2026

Rada Osiedla i Administracja WSM Żoliborz III zaprasza mieszkańców, członków WSM na wycieczkę do Arboretum SGGW w Rogowie.

Ogród położony jest w dawnym siedlisku leśnym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. piękne magnolie.
Po Arboretum oprowadzi nas przewodnik.

Kto organizuje wycieczkę? Rada Osiedla Żoliborz III

Ile trwa wycieczka? od g.9:15 do ok. g.16:00

Jaki jest koszt? 20zł

Dla kogo? Dla mieszkańców, członków Osiedla WSM Żoliborz III,
max. grupa 50 - osobowa. decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia zostaną zweryfikowane.

Co zrobić, by wziąć udział w wycieczce? Zgłosić się do 20 maja, osobiście, telefonicznie (tel. +48 222034580) lub mailowo ([email protected]) oraz wnieść opłatę 20zł.

Zbiórka we wtorek 26 maja pod budynkiem administracji Żoliborz III ul. Braci Załuskich 7 o g.9:15. Przejazd autokarem. Warto wziąć ze sobą suchy prowiant, Na miejscu jest też restauracja.

Adres

Braci Załuskich 7
Warsaw
01-773

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Rada Osiedla WSM Żoliborz III umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij