03/06/2026
W lutym br. Gmina Złoty Stok nawiązała współpracę z czołowymi dolnośląskimi uczelniami:
📍Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu,
📍Politechniką Wrocławską,
📍Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu,
📍Uniwersytetem Wrocławskim.
Wspólnym celem tego elitarnego partnerstwa stała się realizacja projektu „Szkoła Liderów Lokalnych” (SLL7).
W ramach tej inicjatywy ambitna grupa pięciorga studentów podjęła się kluczowego zadania: opracowania strategii przyciągania inwestorów do naszej gminy, bazując na naszych unikalnych potencjałach endogenicznych (wewnętrznych).
Perspektywa ambitnych ludzi z zewnątrz pozwala często dostrzec szanse, atuty i możliwości, których na co dzień – żyjąc tu – możemy po prostu nie zauważać.
Z ogromną radością ogłaszamy, że raport jest już gotowy! Prace studentów zostały oficjalnie zaprezentowane podczas uroczystej gali podsumowującej Szkołę Liderów Lokalnych we Wrocławiu.
W tym ważnym wydarzeniu udział wzięły Grażyna Orczyk burmistrz Złotego Stoku oraz Mirosława Słowiak zastępca burmistrz.
Już wkrótce dokument zostanie opublikowany na naszej stronie internetowej, aby każdy mieszkaniec mógł się z nim zapoznać.
🏛️ W najbliższych miesiącach wnioski i rekomendacje zostaną szczegółowo zaprezentowane radnym podczas sesji Rady Miejskiej.
Składamy serdeczne podziękowania organizatorom inicjatywy, opiekunom naukowym, a przede wszystkim wspaniałym studentom za ich ciężką pracę, zaangażowanie i kreatywność.
Głęboko wierzymy, że przygotowane przez Was analizy i pomysły uda nam się skutecznie wdrożyć, co realnie wpłynie na potencjał gospodarczy i rozwojowy Gminy Złoty Stok!