21/04/2015
CZYTAJ LEKTURY, BO WARTO
W tym roku zorganizowałam 10. Już edycję konkursu dla drużyn uczniów klas trzecich „Czytaj lektury, bo warto”. Konkurs nie tylko świetnie wpisuje się w przypadające 23 kwietnia obchody Święta książki i Praw Autorskich, ale jest też doskonałą okazją do powtórki tuż przed egzaminem gimnazjalnym. Zadaniem uczestników było uzupełnianie luk w tekstach cytatów oraz tytułach lektur przeczytanych w gimnazjum, wykazanie się znajomością imion i nazwisk autorów książek, określenie gatunków literackich oraz rozwiązanie krzyżówki mitologicznej. Wszyscy bardzo intensywnie pracowali w atmosferze zdrowej rywalizacji. Jury w składzie Angelika Rossa, Natalia Jakubowska i ja, bibliotekarka, sprawdziło prace i podliczyło punkty. Cieszę się, że wszystkie drużyny znalazły miejsce na podium. Zwycięzcom, Wiktorii Pawłowskiej, Sandrze Janowskiej i Michałowi Frąszczakowi serdecznie gratulujemy! Drugie miejsce zajęli chlopcy z kl. 3c: Łukasz Jarzec, Przemysław Maślanka i Jakub Rewers a trzecie drużyna z 3b: Urszula Maliszewska, Karolina
Pawlaczyk i Paweł Orzechowski.