DSO Ajdovščina

DSO Ajdovščina Javni zavod za institucionalno varstvo starejših, ki nudi nastanitev, oskrbo in strokovno pomoč Veseli bomo tudi vaših vprašanj, predlogov in pobud.

Na tej strani vas bomo obveščali o aktualnih dogodkih, novostih, razpisih in vsakodnevnem dogajanju v zavodu.

03/06/2026

⭐DONACIJA⭐

Ko je naša v.d. dir. Mateja videla vremensko napoved 🔥, je bilo hitro jasno:
brez sladoleda ne bo šlo. 🍦😁

V Incomu so prijazno prisluhnili pobudi in razveselili stanovalce z donacijo sladoledov Leone. 🍦🤗

Sladoledna sezona je uradno odprta! 😊

Hvala podjetju Incom za sladko in osvežilno popestritev, ki bo stanovalce še večkrat razveselila v poletnih dneh. 🥰

Spodaj👇 v komentarjih še juhuhu utrinki 😄🍦

Veseli smo, da je naša nepozabna PRVOMAJSKA BUDNICA našla svoje mesto tudi v majskem LATNIKU. 😄 👏Članom Pihalnega orkest...
31/05/2026

Veseli smo, da je naša nepozabna PRVOMAJSKA BUDNICA našla svoje mesto tudi v majskem LATNIKU. 😄 👏

Članom Pihalnega orkestra Burja in zaposlenim iskrena hvala za pomemben prispevek k ohranjanju te lepe tradicije. 🎺 🥰

Spomladanski tradicionalni piknik smo letos izpeljali rahlo netradicionalno 😊Doživeli smo izjemen umetniški nastop Lee B...
27/05/2026

Spomladanski tradicionalni piknik smo letos izpeljali rahlo netradicionalno 😊

Doživeli smo izjemen umetniški nastop Lee Bajc s plesom na svili - nekaj, česar pri nas res ne doživimo vsak dan 🥰
Priznamo, mi smo redko kdaj tiho. 🤷😉 Včeraj pa smo nastop spremljali skoraj brez besed, z očmi uprtimi gor in marsikdo odprtih ust. 😄
Slišati je bilo spodbudne vzklike, pa tudi nekaj “joj!” trenutkov, ko je Lea letela po zraku. Na koncu pa še skupinski izdih olajšanja, ko je varno pristala na tleh 🍀 Pravo adrenalinsko doživetje, tako za Leo kot za nas. 😄

Lea, res bravo za pogum, neverjetno spretnost in pripravljenost, da si našim stanovalcem predstavila nekaj tako posebnega in še nevidenega.
Pa tudi za ves trud s postavljanjem piramide, ob pomoči pridnih rok naših Alojza in Luke. Vsa čast!

Posebna zahvala gre tudi zlati svojki, ge. Tatjana, za srčno in doživeto izpeljan nastop s harmoniko. S svojo toplino in energijo tako lepo znate povabiti stanovalce k sodelovanju 🤗

Seveda pa piknik ne bi bil tako prijeten in sproščen brez domskih Vrabčkov in Žoga benda 🎶
Bravo naši! 🥰 Za ves trud, vaje in dobro voljo, s katero ste polepšali dogodek.
Hvala tudi fizioterapevtki Tanji ter Mileni in Veroniki za mentorstvo in spodbudo.

In ker pravi piknik brez dobre hrane preprosto ne obstaja, 🤷😄 iskrena hvala Eriku z ekipo iz kuhinje za izvrstno pojedino z žara.

* * * * *
In tako nekje ... med vsem dogajanjem ... se je spet potrdilo bistvo:
*tam sem jaz doma, kjer je sonce… kjer je pesem… kjer lepo pojo, tam dom je moj… najdeš toplo dlan in nikoli nisi sam…* 🔆🎶🔆🫂

----------------------------------------------------------------------------------
spodaj 👇 v komentarjih še izjemni posnetki v živo

Pridno pripravljamo presenečenje za naše stanovalce 🥰Veselo, aktivno, adrenalinsko, dišeče in slastno bo ☺️Ostanite z na...
26/05/2026

Pridno pripravljamo presenečenje za naše stanovalce 🥰

Veselo, aktivno, adrenalinsko, dišeče in slastno bo ☺️

Ostanite z nami 🤗

V sklopu 27. Nacionalnega tedna prostovoljstva, ki letos poteka med 18. in 24. majem, se iz srca zahvaljujemo vsem našim...
22/05/2026

V sklopu 27. Nacionalnega tedna prostovoljstva, ki letos poteka med 18. in 24. majem, se iz srca zahvaljujemo vsem našim zlatim prostovoljcem. 🥰

S svojim časom, energijo in dobro voljo v naš dom prinašate smeh in veliko lepih doživetij ter stanovalcem popestrite marsikateri dan. 🔆🔆🔆

Ta teden nas je v tej posebni vlogi ponovno razveselila tudi naša Tonka Harmon'ka iz Društvo Rdeči noski 🎶🔴

Z nalezljivo dobro voljo je ponovno poskrbela za nasmejano in razigrano dopoldne. 🎼😊

Dragi naši prostovoljci - kaj bi mi brez vas! 🤗🥰
Hvala za ves čas, trud in srčnost, ki jo namenjate našim stanovalcem! 🤝🍀

Hvala tudi vsem organizacijam, društvom, posameznikom, šolam in vrtcem, ki s svojimi obiski, nastopi in sodelovanjem bogatite naš vsakdan. 🙏🙌

# Društvo upokojencev Ajdovščina,
# Starejši za starejše - starost je lahko čudovita,
# MOST,
# PUM-O,
# Tačke pomagačke
ter Vrhpoljske gospodinje, Klara, Alenka in mnogi drugi 🤗

Spodaj 👇👇👇 v komentarjih še posnetek z našo Tonko na oddelku osebnega spremstva, kjer smo jo ravno ujeli, sicer pa je z dobro voljo razveseljevala po celem domu 🥰

H v a l a  vsem sodelujočim 🤝🥰
18/05/2026

H v a l a vsem sodelujočim 🤝🥰

Minili sta že dve leti, odkar smo prestopili prag novega doma. Obletnico preselitve iz starega v nov Dom starejših občanov na Ribniku smo ob ...

Bravo, naši 5KE & stanovalci 👏🥰
18/05/2026

Bravo, naši 5KE & stanovalci 👏🥰

Minili sta že dve leti, odkar smo skupaj prestopili prag novega doma. 🏡 😊Ob tej priložnosti smo v DSO Ajdovščina 13.maja...
14/05/2026

Minili sta že dve leti, odkar smo skupaj prestopili prag novega doma. 🏡 😊

Ob tej priložnosti smo v DSO Ajdovščina 13.maja odprli fotografsko razstavo »Čar Benetk«.
Imenitne fotografije so nastale v okviru krožka Vipavska svetloba, ki pod mentorstvom Roberta Ferjančiča deluje v Univerzi za tretje življenjsko obdobje društva Most.
Fotografije iz Benetk dopolnjujejo tudi klekljane maske članic ustvarjalnih skupin društva Most. Za prijetno vzdušje so poskrbele še violinistke Glasbene šole Ajdovščina. 🎼🎵🎶

Selitev v nov dom je bila za marsikoga velik korak. Človek namreč potrebuje čas, da nov prostor zares postane dom. Domačnost ne nastane čez noč - ustvarjajo jo ljudje, odnosi, spomini, drobne navade in trenutki, ki prostor napolnijo s toplino. 🌿

Stari dom je bil sicer manjši, bolj povezan in poln tiste pristne domačnosti, ki jo ljudje hitro vzamemo za svojo. Zato nas še danes kdaj pa kdaj malo povleče k spominom nanj. 🤗

Novi dom pa nam je prinesel veliko svetlih prostorov, več udobja, zasebnosti in lepih sob. 🙌 Včasih šele ob iskanju koga po dolgih hodnikih zares ugotoviš, kako razsežen je naš novi dom. 😁

Smo pa z novim domom pridobili tudi nekaj zelo dragocenega - velike oddelčne kuhinje, ki niso namenjene le vsakodnevnim opravilom, ampak tudi druženju, peki, ustvarjanju, vsakodnevni telovadbi in številnim aktivnostim na oddelkih. Prav tam pogosto nastajajo tisti majhni trenutki, iz katerih raste občutek domačnosti. ☕🍀

Tudi razstava je eden izmed teh korakov - da bele stene počasi polnimo z zgodbami, umetnostjo, glasbo in prijetnimi skupnimi doživetji. 🤝🤗

Hvala vsem, ki pomagate, da naš dom iz dneva v dan postaja še bolj domač in prijeten - pravi Dom za naše drage stanovalce 💛

Spodaj 👇👇👇 v komentarjih še utrinki v živo 🎶

Aktivnosti v domu niso le prijetno preživljanje časa, temveč pomembno prispevajo k ohranjanju samostojnosti, miselnih sp...
13/05/2026

Aktivnosti v domu niso le prijetno preživljanje časa, temveč pomembno prispevajo k ohranjanju samostojnosti, miselnih sposobnosti, socialnih stikov in občutka vključenosti naših stanovalcev. Prav z aktivacijo in občutkom smisla lahko zelo vplivamo na kakovost življenja tudi v poznejšem življenjskem obdobju. 🍀
Pomembno je, da ima človek možnost izbire - če pa lahko izbira med tako pestro paleto aktivnosti, je to že prava sreča. ☺️🤗

V zadnjem tednu se je pri nas spet veliko dogajalo...

Obiskale so nas Tačke pomagačke s psičko Hero in vodnico go. Matejo. Po uspešno opravljenem pripravništvu, tokrat v vlogi terapevtskega para. Čestitke! 🐾

Hera in naš domski mucek sta se tudi že srečala in se spoznavata. Zaenkrat še z varne razdalje 😁🐾🐈

S skupino PUM Ajdovščina smo izkoristili priložnost za sprehod, drugi del skupine pa je pripravil e-kviz o naravnih znamenitostih Slovenije in zastavah. Maksim in Erik pa sta poskrbela tudi za izvrstne palačinke 👏

Obiskali sta nas tudi naši študentki Zala in Larisa. Zala, študentka psihologije, je izvedla individualna srečanja s stanovalci. Larisa, študentka socialnega dela, pa delavnico za krepitev kognitivnih sposobnosti in sodelovanja med stanovalci. 🤝

Z go. Alenko smo nadaljevali z branjem zgodb. Nekdanja knjižničarka s svojim bogatim znanjem, poznavanjem tradicije in številnimi izkušnjami vedno poskrbi, da zgodbe med stanovalci odprejo tudi zanimive pogovore, razmišljanja in spomine. 📚

Z go. Nevenko, DU Ajdovščina, smo izpeljali tudi Pišemo z roko, kjer smo odgovarjali na pisma dijakom SŠ Veno Pilon. ✍️

Manjkala pa ni niti priljubljena Vadbeceda z Anžejem, ZD Center za krepitev zdravja. 💪

Energične 5-KE s plesno delavnico pa nas vedno malo pomladijo. 😁💃

🔆🔆🔆 Hvala vsem, za vse! 🔆🔆🔆

Address

Ulica Milana Klemenčiča 7
Ajdovscina
5270

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when DSO Ajdovščina posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category