Spoštovane občanke in občani
Beltinec, Lipe, Gančan, Lipovec, Bratonec, Melinec, Ižakovec in Dokležovja! Ljudje pravijo, da nas je članov Zelene koalicije v minulem občinskem svetu nej bilou dosta, vendar so slišali za nas. Pravijo tudi, da je dobro, da nismo imeli šefov v Ljubljani in da smo se borili proti stricem iz ozadja. Pravijo: »Nej ste bilij nej lejvo, nej desno, ste pa zastoupali to
u, ka lidje nücajo«. Pravijo, da smo bili za ljudi in naravo, za razvoj in nove ideje ter za to, da bi nam in našim otrokom dobro šlo. Ni nas veliko, smo pa PRAVI – JASNI IN GLASNI - NE LEVI, NE DESNI. V občini Beltinci ostajajo ključne stvari in priložnosti, za katere je zadnji čas, da se uresničijo – obrtno podjetniška c**a, razvoj socialnega podjetništva, zelena tržnica, kolesarske povezave med vsemi kraji v občini in s sosednjimi občinami, ureditev odvodnjavanja padavinskih voda, vključno z nasipi ob Muri. Naše velike priložnosti so sonaravna uporaba geotermalne energije in naravi prijazna uporaba energije reke Mure, sonaravno kmetijstvo in turizem. Naša največja priložnosti pa je v vas, občankah in občanih občine Beltinci. Imate to, kar najbolj potrebujemo - ideje, znanje, izkušnje, veščine in spretnosti. Z voljo vseh nas - občank in občanov - si lahko sami in skupaj z drugimi, v društvih, krajevnih skupnostih ter seveda v občini krojimo boljši jutri.