27/04/2022
Čestitam zmagovalcu volitev, stranki Gibanje Svoboda in njenemu predsedniku Robertu Golobu.
Na državnozborske volitve smo se s stranko L'BP -Lista Borisa Popoviča-Digitalizirajmo Slovenijo podali, ker nismo bili zadovoljni z nobeno dosedanjo vlado, tako ne z levo, kot tudi ne z desno. Nad aktualno vlado Janeza Janše in njegovih vse bolj pohlepnih podrepnikov pa smo naravnost zgroženi! Menili smo, da je zamenjava oblasti več kot nujna. Očitno smo imeli prav, saj so nam le-to z veliko večino nedvomno potrdile volivke in volivci po celi državi.
Ni se zgodilo ravno po naših pričakovanjih, saj smo predvidevali, da se bodo glasovi nezadovoljnih državljank in državljanov porazdelili, kar pa se ni zgodilo, saj smo bili v nedeljo priča klasičnemu anti-Janša referendumu, kjer je največ glasov pridobil medijsko daleč najbolj podprt kandidat Robert Golob s svojo stranko. A cilj je dosežen, ne sicer najbolj po naših pričakovanjih, kar je nenazadnje in nedvomno zdaj najbolj pomembno.
Upam in želim si, da bo nova vlada imela neprimerno večje razumevanje za razvoj naše države v vseh smereh, glede na čas v katerem živimo in glede na digitalno obdobje, ki je pred nami. Upam, da nova oblast ne bo pozabila na mlade, tako kot so vse vlade dosedaj ter mladim omogočila enostaven dostop do lastniških stanovanj in da bo uvedla brezplačne vrtce za vse (kar javno zagovarja tudi SD), ter bo s temi ukrepi znatno dvignila nataliteto v naši državi, kar je predpogoj, da bomo poslej vsi, tako mladi kot starejši, v njej lepo in dostojno živeli. Upam tudi, da bo nova vlada nemudoma prodala vodni top, da nas ne bo več špricala, niti na nas streljala z gumijastimi metki, še manj pa uplinjevala in to zgolj zato, da bi še naprej lahko vladala.
Nova vlada naj poskrbi tudi za izgradnjo tretje razvojne osi, že akutno razširitev avtocestnega križa s tretjim voznim pasom, modernizira železniške proge tako, da bodo javni promet državljani masovno uporabljali, ter naj poskrbi, da se bo tranzitni tovorni promet (beri tovornjaki), poslej čez Slovenijo vozil na vlakih. Famozni drugi tir, ki je ravno v izgradnji, naj za božjo voljo naredijo dvotirnega, saj se trenutno novi črnokalski viadukt gradi le enotirni, kar je skregano z vsako logiko in zdravo pametjo. Po dokončanju gradnje drugega tira naj obstoječo progo od Kopra do Divače namenijo kolesarski stezi kot ključno infrastrukturo za razvoj turizma z visoko dodano vrednostjo na podeželju. Naj nova vlada končno tudi razvinjeti kratke avtocestne odseke, ki bi lahko nudili znatno pospešitev turizma v naši državi, eden izmed teh je seveda hitra cesta med Škofijami in predorom Markovec. Naj slovenski policisti postanejo predvsem prijazni in sposobni vzgojitelji in ne več le inkasanti, ki bi poslej to bili le še v primerih, če res ne gre drugače.
Zaradi tako številne podpore državljank in državljanov bo imela nova vlada vse možnosti in moč, da lahko doseže cilj, ki smo si ga zadali v L'BP Listi Borisa Popoviča-Digitalizirajmo Slovenijo, prepričan sem, da je ta cilj tudi njim blizu, ta pa je, da postanemo državljanke in državljani Slovenije končno spet ponosni na svojo lastno domovino. 💙