12/06/2026
Gorski reševalci GRS Mojstrana smo danes zjutraj v sodelovanju s helikopterskimi posadkami Slovenska vojska/Slovenian Armed Forces in Slovenska policija / The Slovenian police na pobudo Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve ob 35. obletnici slovenske osamosvojitve na vrhu Triglava ponovno izobesili rekonstrukcijo slovenske zastave in prižgali bakle tako, kot na zgodovinski dan 12. junija leta 1991. 🇸🇮
Pred 35. leti so gorski reševalci pod vodstvom Janeza Brojana na Triglavu prvič postavili slovensko zastavo, ki je bila takrat še brez grba. Danes je to nalogo zaupal mlajšim članom, ki smo to opravili z velikim ponosom in spoštovanjem.
foto: GRS Mojstrana in L. Svetina