15/05/2026
V politiki očitno nikoli ne narediš prav. 🤷♂️🇸🇮
Če bi šli “levo”, bi nas označili za prodane in sokrive nadaljevanja agonije, ki so jo danes mnogi s spominom zlate ribice že pozabili. 🐟 Če bi ostali v opoziciji, bi bili po njihovem samo še eni “reveži”, ki smo prišli v parlament greti stolčke za dobro plačo. 💺💶 Če se vlada ne bi mogla sestaviti in bi šli na predčasne volitve, bi isti ljudje kričali, da smo nedržavotvorni uličarji. 📢
Ker pa se nismo pustili podkupiti. Ker se nismo prodali. Ker smo pripravljeni dati glas tistemu, ki bo omogočil izvajanje programa, zaradi katerega so nas ljudje sploh volili, smo zdaj čez noč postali “izdajalci”. ⚖️ Seveda predvsem za tiste, ki nam glasa sploh niso namenili. 🙃
In tudi dobrikanje z druge strani nam ne pomeni veliko. To ima vedno kratek rok trajanja. ⏳ Danes te hvalijo, jutri te bodo prvi napadli, ko ne boš več koristen njihovemu narativu. 🎭
Veliko ljudi se sprašuje, zakaj sem v zadnjem času manj prisoten na FB in ali sem še vedno del stranke Resni.ca. Sem. In ostajam. 💪 Zdaj kot (bodoči) generalni sekretar stranke še toliko bolj odgovorno stojim za tem, da stranka ostane zvesta sama sebi in svojim volivcem. 🇸🇮
Razumem razočaranje dela volivcev. Tudi sam bi si želel bolj čisto in enostavno situacijo. A politika v Sloveniji zelo redko ponuja idealne rešitve. 🧩 Mi smo izbrali pot, za katero verjamemo, da lahko ljudem prinese največ konkretnih rezultatov. 📈
Za ljudi, ki si želijo normalnosti, razvoja in prihodnosti. 👨👩👧👦🏗️ Tisti, ki to razumejo, bodo ostali z nami. Tisti, ki jih zanimajo predvsem delitve in ideološko obračunavanje, pač ne bodo. ⚔️ Takšno politiko prepuščamo drugim.
Mi želimo rezultate. ✅ Želimo, da bomo čez dve ali štiri leta lahko ljudem pogledali v oči in pokazali, katere točke programa smo dejansko izpolnili. 📋
Ne bomo delali za všečke in aplavze ljudi, ki politiko še vedno vidijo predvsem kot ideološki navijaški spopad. 👍❌ Mi bomo delali za prihodnost Slovenije in za generacije, ki prihajajo za nami. 🇸🇮💜
Generalni sekretar
Matjaž Gorjup