Kare Frankolovska-Celjska-Framska je bil zgrajen v šestdesetih letih prejšnjega stoletja, po tedanjih smernicah in urbanističnih standardih. Temu primerno je bilo tudi število parkirnih mest, le nekaj deset za več kot 300 stanovanj. Resnica je, da je bilo takrat možno osebne avtomobile v vsakem vhodu prešteti na prste ene roke. Tako smo stanovalci v preteklih letih praktično usvojili in pričeli iz
vajati tudi drugačne, manj pogoste načine parkiranja, kot recimo parkiranje na pločniku (ki je širok 2,5m in s tem dovolj širok za prost prehod tudi mamicam z otroškimi vozički) ter ob robu vozišča. Praksa je delovala vse do julija 2016, ko so se pričele nerazumljive kontrole Mestne redarske službe oziroma Medobčinskega inšpektorata, čemur so sledila masovna odvažanja parkiranih vozil s pajkom. Stanovalci se zavedamo, da zakonodaja ni na naši strani. Argument moči je na strani izvrševalcev in z njim ne varčujejo. A vseeno bomo pripravljeni na akceptiranje izvrševanja sankcij takrat, ko bo lokalna skupnost kakorkoli pričela s sanacijo omenjene problematike. Naj pripomnimo, da so v preteklih letih, celo desetletjih stanovalci nemalokrat o svojih težavah pisali tako Mestni četrti, še prej Krajevni skupnosti, kot tudi organom Mestne uprave, a - zgodilo se ni nič! Kratkoročne rešitve so na dlani - sprememba prometnega režima, uvedba enosmernega prometa, zarisanje parkirnih mest. Naj pripomnimo, da vozila tam, kjer so parkirana sedaj, NE OVIRAJO prometa in NE OGROŽAJO nikogar. Floskula, da je bila prijava ogrožene stanovalke, ne drži. V kolikor ne bo TAKOJ prišlo do mehkejšega načina reševanja problematike, stanovalci kareja Frankolovska - Celjska - Framska sporočamo, da bomo tudi mi pričeli z elementi državljanske nepokorščine, kamor bomo vključene blokade ulic, pa tudi cest - pomembnih prometnih žil našega mesta.
Če hočete, pa se gremo po vaše.