Parkiranje na Frankolovski - Protestiramo

Parkiranje na Frankolovski - Protestiramo Obetajo se protesti stanovalcev kareja Frankolovska-Celjska-Framska zaradi neurejene prometne situacije!!! Standardi v sedanjih časih so seveda drugačni.

Kare Frankolovska-Celjska-Framska je bil zgrajen v šestdesetih letih prejšnjega stoletja, po tedanjih smernicah in urbanističnih standardih. Temu primerno je bilo tudi število parkirnih mest, le nekaj deset za več kot 300 stanovanj. Resnica je, da je bilo takrat možno osebne avtomobile v vsakem vhodu prešteti na prste ene roke. Tako smo stanovalci v preteklih letih praktično usvojili in pričeli iz

vajati tudi drugačne, manj pogoste načine parkiranja, kot recimo parkiranje na pločniku (ki je širok 2,5m in s tem dovolj širok za prost prehod tudi mamicam z otroškimi vozički) ter ob robu vozišča. Praksa je delovala vse do julija 2016, ko so se pričele nerazumljive kontrole Mestne redarske službe oziroma Medobčinskega inšpektorata, čemur so sledila masovna odvažanja parkiranih vozil s pajkom. Stanovalci se zavedamo, da zakonodaja ni na naši strani. Argument moči je na strani izvrševalcev in z njim ne varčujejo. A vseeno bomo pripravljeni na akceptiranje izvrševanja sankcij takrat, ko bo lokalna skupnost kakorkoli pričela s sanacijo omenjene problematike. Naj pripomnimo, da so v preteklih letih, celo desetletjih stanovalci nemalokrat o svojih težavah pisali tako Mestni četrti, še prej Krajevni skupnosti, kot tudi organom Mestne uprave, a - zgodilo se ni nič! Kratkoročne rešitve so na dlani - sprememba prometnega režima, uvedba enosmernega prometa, zarisanje parkirnih mest. Naj pripomnimo, da vozila tam, kjer so parkirana sedaj, NE OVIRAJO prometa in NE OGROŽAJO nikogar. Floskula, da je bila prijava ogrožene stanovalke, ne drži. V kolikor ne bo TAKOJ prišlo do mehkejšega načina reševanja problematike, stanovalci kareja Frankolovska - Celjska - Framska sporočamo, da bomo tudi mi pričeli z elementi državljanske nepokorščine, kamor bomo vključene blokade ulic, pa tudi cest - pomembnih prometnih žil našega mesta.

Če hočete, pa se gremo po vaše.

23/07/2016

Tudi nacionalni radio je v petek poročal o naši problematiki. In zraven nje še blede razlage upravnih organov.. :)

Na posnetku od 11 minute naprej....

25 minutna oddaja je v prvi vrsti lokalno obarvana, namenjena predstavitvi dogajanj, problemov, uspehov v posameznih okoljih po vsej državi. V njej seveda najdejo prostor tudi vse pomembnejše domače in tuje novice, o katerih so domače in tuje agencije poročale do 13-ih.

Očitno situacija le ni tako nedolžna, glede na to da nam je Večer namenil celo prvo stran razdelka Maribor in regije?Hva...
21/07/2016

Očitno situacija le ni tako nedolžna, glede na to da nam je Večer namenil celo prvo stran razdelka Maribor in regije?

Hvala, kolegi novinarji, da nam pomagate deliti naše tegobe. ;)

20/07/2016

Vse sostanovalce, ki to še niso storili, prosimo da nam posredujejo skene izdanih plačilnih nalogov, kazni itd. saj bodo zelo pomembno orodje pri naših prizadevanjih!

LP

20/07/2016

S svojimi akcijami so izvrševalci pričeli v četrtek, 7.7.2016....

Do sedaj so po naših podatkih odpeljali cca 30 vozil.

A poznate višino globe in stroške odvoza?

20/07/2016

Kare Frankolovska-Celjska-Framska je bil zgrajen v šestdesetih letih prejšnjega stoletja, po tedanjih smernicah in urbanističnih standardih.

Temu primerno je bilo tudi število parkirnih mest, le nekaj deset za več kot 300 stanovanj. Resnica je, da je bilo takrat možno osebne avtomobile v vsakem vhodu prešteti na prste ene roke. Standardi v sedanjih časih so seveda drugačni. Tako smo stanovalci v preteklih letih praktično usvojili in pričeli izvajati tudi drugačne, manj pogoste načine parkiranja, kot recimo parkiranje na pločniku (ki je širok 2,5m in s tem dovolj širok za prost prehod tudi mamicam z otroškimi vozički) ter ob robu vozišča.

Praksa je delovala vse do julija 2016, ko so se pričele nerazumljive kontrole Mestne redarske službe oziroma Medobčinskega inšpektorata, čemur so sledila masovna odvažanja parkiranih vozil s pajkom.

Stanovalci se zavedamo, da zakonodaja ni na naši strani. Argument moči je na strani izvrševalcev in z njim ne varčujejo.

A vseeno bomo pripravljeni na akceptiranje izvrševanja sankcij takrat, ko bo lokalna skupnost kakorkoli pričela s sanacijo omenjene problematike. Naj pripomnimo, da so v preteklih letih, celo desetletjih stanovalci nemalokrat o svojih težavah pisali tako Mestni četrti, še prej Krajevni skupnosti, kot tudi organom Mestne uprave, a - zgodilo se ni nič!

Kratkoročne rešitve so na dlani - sprememba prometnega režima, uvedba enosmernega prometa, zarisanje parkirnih mest.
Naj pripomnimo, da vozila tam, kjer so parkirana sedaj, NE OVIRAJO prometa in NE OGROŽAJO nikogar.

Floskula, da je bila prijava ogrožene stanovalke, ne drži.

V kolikor ne bo TAKOJ prišlo do mehkejšega načina reševanja problematike, stanovalci kareja Frankolovska - Celjska - Framska sporočamo, da bomo tudi mi pričeli z elementi državljanske nepokorščine, kamor bomo vključene blokade ulic, pa tudi cest - pomembnih prometnih žil našega mesta.

Če hočete, pa se gremo po vaše.

Danes so imeli v našem kareju spet akcijo, ki še ni končana....
20/07/2016

Danes so imeli v našem kareju spet akcijo, ki še ni končana....

Address

Frankolovska Ulica
Maribor
2017MARIBOR

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Parkiranje na Frankolovski - Protestiramo posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Parkiranje na Frankolovski - Protestiramo:

Share