07/03/2026
🏗🏗🏗 Gradnja kanalizacijskega omrežja na Gradišču nad Prvačino napreduje z nezmanjšano hitrostjo. V nekem trenutku pa je bila delovna vnema tolikšna, da so krajanom zaprli čisto vse dostope do domačega kraja. Ali, kot se je slikovito izrazil lokalni radio, na Gradišče bi bilo mogoče le z gondolo. Na to in na dejstvo, da prebivalstvo s tem ni bilo predhodno seznanjeno, je v svoji izjavi opozorila mestna svetnica Goriške.si in predsednica KS Gradišče Tanja Gregoric. 🏗🏗🏗
🚒🚒🚒 Od varnega dostopa do kraja so lahko odvisna tudi človeška življenja in imetje. Lahko se zgodi, da je minuta zamude pri dostopu intervencijskega vozila usodna. Krajani Gradišča vedo, da nesreča nikdar ne počiva, saj se je pred samo nekaj meseci pri gradnji kanalizacije smrtno ponesrečil delavec. 🚑🚑🚑
‼️V Goriški.si pozivamo k pravočasnemu obveščanju o zaporah dostopnih poti in k izvajanju le-teh na način, da bodo čim manj moteče, predvsem pa varne za prebivalstvo.‼️
https://www.facebook.com/share/p/1DWJvFrTFi/
GRADIŠČE NAD PRVAČINO: Krajani opozarjajo na težave z dostopom, saj potekata dve investiciji.
Kot je povedala predsednica krajevne skupnosti, Tanja Gregorič: „𝐺𝑟𝑎𝑑𝑏𝑖𝑠̌𝑐̌𝑒 𝑗𝑒 𝑜𝑑𝑝𝑟𝑡𝑜 𝑛𝑎 𝑣𝑒𝑐̌ 𝑘𝑟𝑎𝑗𝑖ℎ, 𝑡𝑒𝑧̌𝑘𝑜 𝑗𝑒 𝑖𝑡𝑖 𝑖𝑧 𝑣𝑎𝑠𝑖 𝑖𝑛 𝑣 𝑣𝑎𝑠, 𝑧𝑑𝑎𝑗 𝑠𝑒 𝑗𝑒 𝑠̌𝑒 𝑛𝑒𝑘𝑎𝑘𝑜 𝑑𝑎𝑙𝑜. 𝐵𝑖 𝑏𝑖𝑙𝑜 𝑝𝑟𝑎𝑣𝑖𝑙𝑛𝑜, 𝑑𝑎 𝑠𝑒 𝑢𝑟𝑒𝑑𝑖 𝑜𝑏𝑣𝑜𝑧𝑛𝑜 𝑝𝑜𝑡, 𝑘𝑒𝑟 𝑧𝑑𝑎𝑗 𝑏𝑜𝑗𝑜 𝑧𝑎𝑐̌𝑒𝑙𝑖 𝑔𝑟𝑎𝑑𝑖𝑡𝑖 𝑘𝑎𝑛𝑎𝑙𝑖𝑧𝑎𝑐𝑖𝑗𝑜 𝑖𝑧 𝐷𝑜𝑟𝑛𝑏𝑒𝑟𝑘𝑎 𝑔𝑜𝑟, ℎ𝑘𝑟𝑎𝑡𝑖 𝑝𝑎 𝑛𝑖 𝑜𝑑𝑝𝑟𝑡𝑎 𝑝𝑜𝑡 𝑧 𝑂𝑠̌𝑒𝑣𝑙𝑗𝑒𝑘𝑎, 𝑧 𝑅𝑒𝑛𝑐̌. 𝑂𝑏𝑠𝑡𝑎𝑗𝑎 𝑒𝑑𝑖𝑛𝑜 𝑒𝑛𝑎 𝑝𝑜𝑡, 𝑘𝑖 𝑏𝑖 𝑗𝑜 𝑙𝑎ℎ𝑘𝑜 𝑢𝑟𝑒𝑑𝑖𝑙𝑖, 𝑎 𝑠𝑒 𝑠𝑟𝑒𝑑𝑠𝑡𝑣𝑎 𝑛𝑒 𝑧𝑎𝑔𝑜𝑡𝑜𝑣𝑖𝑗𝑜. 𝑆𝑚𝑜 𝑟𝑎𝑧𝑜𝑐̌𝑎𝑟𝑎𝑛𝑖.“
Več v prvem komentarju.