03/06/2026
🌻 Skupaj posejali sončno prihodnost ob dnevu železničarjev 🌻
Slovenske železnice po uspešni lanski izvedbi in prejemu mednarodnega priznanja za najboljšo nacionalno zeleno kampanjo v Evropi tudi letos nadaljujejo vseslovenski projekt Sejemo sončno prihodnost.
Sončnice niso izbrane naključno. So simbol upanja, vztrajnosti in sončne energije – vedno usmerjene k svetlobi. Ponazarjajo skupno usmerjenost k pozitivnim spremembam in trajnostni prihodnosti, h kateri stremijo tudi Slovenske železnice skupaj s partnerji in občinami. Kot medovite rastline prispevajo k ohranjanju biotske raznovrstnosti, obenem pa s svojo živahno rumeno barvo v prostor prinašajo optimizem, občutek povezanosti in lepšajo poglede skozi okno vlaka.
🚂 Ob dnevu železničarjev, 2. junija 2026, smo v sodelovanju s Slovenskimi železnicami obeležili tudi pomemben jubilej – 180 let od prihoda prvega vlaka na slovensko ozemlje.
Zbrane je nagovorila Tanja Rotovnik, ki je predstavila pomen tega zgodovinskega mejnika ter poudarila vlogo železnice pri razvoju slovenskega prostora skozi desetletja. Nekaj besed sta navzočim namenila tudi župan Janko Kopušar in olimpijka Ana Drev, ki je projekt podprla.
Dogodek so s kulturnim programom obogatili učenci Osnovne šole bratov Letonja. Pripravili so dve glasbeni točki, pri katerih so svoje znanje in talent predstavili trije mladi harmonikarji. Ob izvedbi ene izmed pesmi so se jim pridružili tudi ostali učenci ter s skupnim petjem ustvarili prijetno in srčno vzdušje.
Za zaključek dogodka smo skupaj s predstavniki Slovenskih železnic, učenci Osnovne šole bratov Letonja, županom Jankom Kopušarjem in olimpijko Ano Drev simbolično posejali sončnice, ki bodo kot simbol rasti, povezanosti in trajnostne prihodnosti še dolgo spominjale na ta poseben dan.
Hvala vsem sodelujočim! 💛
Grem z vlakom