23/03/2026
Zahvala vsem, ki ste oddali glas!
Po dnevu od razglasitve neuradnih volilnih rezultatov bi se rad iskreno zahvalil vsakemu, ki je svoj glas namenil Svoboda in s tem podprl mojo kandidaturo za poslanca v Državnem zboru.
Hvala tudi vsem, ki ste mi tekom kampanje stali ob strani – s podporo, nasveti, spodbudnimi besedami ter tudi (prehitro) izrečenimi čestitkami po včerajšnjem rezultatu.
Z velikim ponosom lahko povem, da sem letos dosegel še boljši rezultat kot pred štirimi leti – 4.664 glasov, kar je približno 2% več kot nazadnje – in hkrati zmagal v volilnem okraju Murska Sobota I. To je rezultat, ki mi ogromno pomeni in ga razumem kot močno zaupanje ljudi našega okolja.
Če se izrazim nekoliko po športno (kot športnik oziroma športni delavec), sem včerajšnje štetje glasov doživljal kot napet finale turnirja: še v 90. minuti vodiš, potem v podaljšku rednega dela prejmeš gol, na koncu pa po izvajanju enajstmetrovk ostaneš brez zmage. Včasih nam je trener dejal: »Glavo gor in gremo naprej! Prej ali slej pride naš čas.« To je motiv za naprej.
Iskrene čestitke vsem izvoljenim Pomurcem: Matej Grah, Dejan Süč in Sara Žibrat – ter vsem ostalim kandidatom Svoboda v volilni enoti Ptuj za vložen trud in energijo.
Posebne čestitke ponovno izvoljenemu protikandidatu v našem okraju, Damijanu Zrimu iz stranke SD, ki je v zadnjih štirih letih dobro zastopal naš okraj in verjamem, da ga bo tudi v tem mandatu.
Zahvala tudi protikandidatom ostalih strank v volilnem okraju Murska Sobota I za pošten in spodoben odnos med kampanjo (razen nekaj odtrganih plakatov, podrtih ali ukradenih platnih tabel,…).
Sam bom tudi v prihodnje, ne glede na formalno funkcijo, aktivno prispeval s strokovnimi znanji na področju infrastrukture, prometa, prometne varnosti in prometnega planiranja – vedno z istim ciljem: razvoj našega Ravenskega, Goričkega in celotnega Pomurja.
Še idnog, fala lejpa za vaš glas!