23/03/2026
Noc s Andersenom 2026 je za nami. Dievčatá a chlapci s pani učiteľkou Idkou Bátorovu z 3.B. z bojnickej školy sa v piatok premenili na káčatká🦆 a labute🦢. Cesta za zlatým pokladom preverila ich postreh, šikovnosť, tvorivosť, ohybnosť... 🥳. Stratené mrzké káčatko sme hľadali v knižnici i na dvore a dokonca i okolo zámku. No márne😔? Veruže nie. Spisovateľka a výtvarníčka Lucka Benková s nami namaľovala malebné kraslice, jedna čítajúca krásavica zdobí detské oddelenie 🤩. Káčatká a labute nám ukázali odvahu, múdrosť aj dobré srdiečka. Spolupráca fungovala na 100%. Cez nočné chrapkanie sme v detskom oddelení začuli medzi regálmi jemný šuchot krídel. Istotne to bola labuť, ktorá priletela z krajiny rozprávok📖🔮. Prajeme našim odvážnym nocľažníčkam a nočľažníkom, aby boli v živote spokojní a šťastní ako káčatko/labuť z Andersenovej rozprávky.
Kultúrne centrum Bojnice Lucia Benková Noc s Andersenom