11/10/2016
Život je veselý, ale vie byť aj smutný...smutné okamžiky sú,keď nás opúšťajú ľudia, ktorí tu akosi vždy boli a mali sme pocit,že vždy aj budú...dnes sme sa rozlúčili s pani Radovou, ktorá bola priam stelesnením predchádzajúcich slov- pani Radová to bol Devín a môžeme povedať,že pre mnohých z nás ostrov porozumenia , ochoty,informácií a hlavne "srdca". Budete nám veľmi chýbať.♥
Na záver len pripájame slová pani starostky Kolkovej, ktoré boli osobným vyjadrením vlastne každého Devínčana...odpočívajte v pokoji a ĎAKUJEME pani Radová.
"Vaši : Devínčania".
MÚ Devín :
Smutnú správu nám dnes na úrad priniesli deti našej dlhoročnej kolegyne Jožky Radovej. Po krátkej vážnej chorobe od nás navždy odišla 6. októbra 2016, vo veku 72 rokov.
O jej chorobe sme vedeli, no predstava že tu s nami viac nebude ku nej akosi nepasovala. Od nepamäti, prakticky od vzniku miestneho úradu v Devíne, bola jeho súčasťou. Rodine a práci venovala celý svoj nie ľahký život. Starostlivo, zodpovedne, vysoko odborne. Ani po odchode do dôchodku nezostala sedieť doma. S neodmysliteľným láskavým úsmevom na tvári riešila často komplikované podania na svojom referáte. “Jožka“ nebolo v Devíne len jedno z mien, ona bola viac. Bez nadsádzky - bola pojmom. Často, keď sme si nevedeli rady, alebo sme hľadali súvislosti z dôb dávno minulých, riešením bolo „Spýtaj sa Jožky“! Jej pamäť i pedantne vedený archív neraz pomohli viac ako moderná registratúra či internet. A mimo práce bola vždy láskavou kamarátkou s obrovským dobrým srdcom, otvoreným pre každého kto ju práve potreboval. Je ťažké zmieriť sa s tým, že bola dopísaná posledná kapitola v spise jej života a že tu proste odrazu s nami nie je.
Iné už Jožka spraviť neviem, len uistiť Ťa na ceste k Bohu, ku ktorému vo svojej úprimnej viere určite smeruješ, že natrvalo zostávaš v našich spomienkach. Bolo nám všetkým cťou poznať Ťa.
Za kolegyne, kolegov a Devínčanov,
Ľubica Kolková – starostka Devína