03/06/2026
Poznáte skratku WTF?
Možno ste počuli o podvode s pozemkami za 15 miliónov eur, ktorý predviedol v poslednej dobe miestny úrad Nové Mesto. V poslednom čase sa do podvodu snaží pán Čupka zapliesť aj Kusého. Poďme sa na to pozrieť spolu, dobre?
Kusý podpísal v roku 2021 s developerom zmluvu, na základe ktorej developer zadarmo(za 1.- euro) postaví nový Ekopodnik(technické služby).
To je výhodné pre našu mestskú časť, však? Dôvod bol ten, že na pozemku, ktorý patrí developerovi a developer tam chce stavať, boli staré hangáry a unimobunky patriace Ekopodniku(technickým službám). Takže za staré unimobunky a hangáry, dostaneme ako mestská časť nové priestory pre našich záhradníkov a ľudí, ktorím sa o mestskú časť starajú. Zatiaľ fajn, čo poviete?
V podpísanej zmluve sa developer zároveň zaväzuje vyriešiť a zabezpečiť všetky povinnosti spojené s výstavbou, prevodom nových priestorov Ekopodniku na svoje náklady, vrátane právnych služieb. Za mňa zatiaľ stále O.K., súhlasíte?
A teraz to príde!
Pán Čupka sa snaží vyviniť. Preto začal vysvetľovať, že keď prišli údajní dediči po ľuďoch, ktorí zomreli pred 50 rokmi a požadovali od neho pozemky v hodnote 15 miliónov eur, tak on chudák musel využiť zadarmo služby právnika, ktorého platí developer. A prečo?
Teraz sa pobavíte. Lebo služby toho právnika využíva miestny úrad pri výstavbe a odovzdaní nového Ekopodniku.
Mám len jednu otázku. WTF?
Vy pán Čupka nevidíte rozdiel medzi bojom o majetok v hodnote 15 miliónov eur a férovou dohodou o tom, že dostaneme nové sídlo Ekopodniku ako náhradu za staré?
To vám naozaj pán Čupka treba vysvetliť, že ako starosta máte bojovať na náš majetok?
To vám naozaj pán Čupka treba vysvetliť, že pri spore o 15 miliónov eur si musíte nájsť kvalitnú právnu kanceláriu, ktorá bude hájiť naše záujmy a nie záujmy developera? Právnu kanceláriu, ktorú musíme platiť my a nie developer?
Ja si myslím, že vy to viete veľmi dobre. Rovnako tak ako tí, ktorí nás chcú presvedčiť, že 15 miliónový podvod nie je podvodom.
Vážený pán Čupka, do hrobu si tie peniaze nezoberiete. Ale ľuďom, ktorí v Novom Meste žijú, tie peniaze chýbajú. Lebo 15 miliónov, to je 10 rokov investícii do ciest, chodníkov, parkov, detských ihrísk, škôl a škôlok, športovísk, či centier seniorov. Desať rokov.
Preto ak niekto hovorí, že ste nám zobrali budúcnosť, môžeme s ním len a len súhlasiť.