Rudolf Kusý

Rudolf Kusý Dobrý deň susedia. Som som otec, poslanec kraja za Nové Mesto, Novomešťan, psíčkar a posledné štyri roky aj spolubývajúci pani mačky.

Mať veľké deti má svoje výhody. Napríklad vás privíta v nedeľu doobeda takýto brunch. Slané a po ňom sladké. Čo vy na to...
14/06/2026

Mať veľké deti má svoje výhody. Napríklad vás privíta v nedeľu doobeda takýto brunch.
Slané a po ňom sladké. Čo vy na to? Ochutnali by ste?😋

Rozmýšľali ste už niekedy čo všetko sa spája so srdcom?Srdce je naozaj zvláštne. Môžete mať čisté srdce, zlaté srdce, ma...
13/06/2026

Rozmýšľali ste už niekedy čo všetko sa spája so srdcom?

Srdce je naozaj zvláštne. Môžete mať čisté srdce, zlaté srdce, mať srdce na dlani.

To, čo robíte proti vlastnej vôli, robíte to s ťažkým srdcom. Naopak, ak niečo robíte dobrovoľne a radi, tak je to s ľahkým srdcom. A keď sa do niečoho vložíte, robíte to
z celého srdca.

Srdce je možné dať, ukradnúť, zlomiť i získať. Srdce môžete mať na správnom mieste, ale aj byť bez srdca. Dokonca aj mesto má svoje srdce.

Srdce môžete mať nepoškvrnené, otvorené, ale aj kamenné, či prázdne.

Srdce vám môže búšiť, zvierať, či podskočiť od radosti a môže sa aj na chvíľu zastaviť.

Naša kramárska farnosť mala včera hody. Bol sviatok najsvätejšieho srdca Ježišovho.

Čo vám vaše srdce ❤ v živote už stihlo vyparatiť?

Guláška na Jeséniovej. Boli ste?                                                                       Plno detí, dobrý,...
12/06/2026

Guláška na Jeséniovej. Boli ste?
Plno detí, dobrý, domáci guláš, príjemná atmosféra. Tak, ako vždy.

Ale najlepšia bola radosť detí, keď niečo vyhrali v tombole. :-)
Priznám sa, že mi teraz bolo trocha ľúto, keď som si spomenul na svoje deti ako som ich vždy poprosil, aby si radšej nešli vyzdvihnúť cenu, ak v tombole na akcii Nového Mesta vyhrajú.

03/06/2026

Poznáte skratku WTF?

Možno ste počuli o podvode s pozemkami za 15 miliónov eur, ktorý predviedol v poslednej dobe miestny úrad Nové Mesto. V poslednom čase sa do podvodu snaží pán Čupka zapliesť aj Kusého. Poďme sa na to pozrieť spolu, dobre?

Kusý podpísal v roku 2021 s developerom zmluvu, na základe ktorej developer zadarmo(za 1.- euro) postaví nový Ekopodnik(technické služby).

To je výhodné pre našu mestskú časť, však? Dôvod bol ten, že na pozemku, ktorý patrí developerovi a developer tam chce stavať, boli staré hangáry a unimobunky patriace Ekopodniku(technickým službám). Takže za staré unimobunky a hangáry, dostaneme ako mestská časť nové priestory pre našich záhradníkov a ľudí, ktorím sa o mestskú časť starajú. Zatiaľ fajn, čo poviete?

V podpísanej zmluve sa developer zároveň zaväzuje vyriešiť a zabezpečiť všetky povinnosti spojené s výstavbou, prevodom nových priestorov Ekopodniku na svoje náklady, vrátane právnych služieb. Za mňa zatiaľ stále O.K., súhlasíte?

A teraz to príde!

Pán Čupka sa snaží vyviniť. Preto začal vysvetľovať, že keď prišli údajní dediči po ľuďoch, ktorí zomreli pred 50 rokmi a požadovali od neho pozemky v hodnote 15 miliónov eur, tak on chudák musel využiť zadarmo služby právnika, ktorého platí developer. A prečo?
Teraz sa pobavíte. Lebo služby toho právnika využíva miestny úrad pri výstavbe a odovzdaní nového Ekopodniku.

Mám len jednu otázku. WTF?

Vy pán Čupka nevidíte rozdiel medzi bojom o majetok v hodnote 15 miliónov eur a férovou dohodou o tom, že dostaneme nové sídlo Ekopodniku ako náhradu za staré?

To vám naozaj pán Čupka treba vysvetliť, že ako starosta máte bojovať na náš majetok?

To vám naozaj pán Čupka treba vysvetliť, že pri spore o 15 miliónov eur si musíte nájsť kvalitnú právnu kanceláriu, ktorá bude hájiť naše záujmy a nie záujmy developera? Právnu kanceláriu, ktorú musíme platiť my a nie developer?

Ja si myslím, že vy to viete veľmi dobre. Rovnako tak ako tí, ktorí nás chcú presvedčiť, že 15 miliónový podvod nie je podvodom.

Vážený pán Čupka, do hrobu si tie peniaze nezoberiete. Ale ľuďom, ktorí v Novom Meste žijú, tie peniaze chýbajú. Lebo 15 miliónov, to je 10 rokov investícii do ciest, chodníkov, parkov, detských ihrísk, škôl a škôlok, športovísk, či centier seniorov. Desať rokov.

Preto ak niekto hovorí, že ste nám zobrali budúcnosť, môžeme s ním len a len súhlasiť.

03/06/2026

Prečo úrad ruší parkovacie miesta 🤬na miestach, kde sa už boli vyznačené? Toto sa potichu deje po mestskej časti. Tentoraz na Sibírskej. Prečo?

Vlastne je jedno čo k tomu úrad motivuje. Koho to zaujíma? Parkovanie znova upraceme. Obnovíme a vytvoríme parkovanie miesta tam kde je to legálne možné, tak aby ste ich mali viac.
A potom vrátime na Sibírsku ulicu znova zeleň! Všade tam, kde sa parkovať nedá a v minulosti sa na úkor zelene osadila betónová dlažba bude zase zeleň. 🌳

Obvykle je to kto z koho. Zeleň, alebo parkovanie. Na Sibírskej je to však urobené tak hlúpo, že vyhráme všetci. Tí, ktorí chcú viac parkovacích miest a zároveň všetci ostatní. Lebo obnovenia zelených plôch 🌳, budeme mať prospech všetci.

,,A od nás si koláčik nedáte?!", počujem vyčítavý hlas. Pozriem sa dole a tam roztomilé dievčatko. 🧍‍♀️Prekonám nesúhlas...
03/06/2026

,,A od nás si koláčik nedáte?!", počujem vyčítavý hlas.

Pozriem sa dole a tam roztomilé dievčatko. 🧍‍♀️Prekonám nesúhlas preplneného žalúdka a opýtam sa: ,,Čo stojí?" Iba dve eurá, odpovie dievčatko, zoberie si peniaze a odíde. 👍

Ani si neviete predstaviť, ako sa môj žalúdok potešil, že už ďalší čo ako chutný koláčik, pagáčik nemusí zjesť, ale nie. Do dievčatka drgla kamarátka, dievčatko sa vrátilo a poctivo čakalo, kým si od nej koláčik nie len zoberiem, ale aj zjem.

Food fest bol super! Tak, ako vždy.
Myslel som si, že tentoraz som na neho pripravený. Žiadne raňajky, žiaden obed. Ale na to, aby ste ochutnali v každom stánku to nestačilo. 🤣

Koho dnes Bratislavský samosprávny kraj ocenil?                                                           Aj Petra Jaroš...
02/06/2026

Koho dnes Bratislavský samosprávny kraj ocenil?

Aj Petra Jaroša, autora Tisícročnej včely, či románu Hluché oko, nemé ucho, ktorý mám radšej. A možno vám skôr niečo povie film od režiséra Juraja Jakubiska ,,Pacho hybský zbojník", ktoré scenár tiež napísal Peter Jaroš.

Sympatická dáma po mojom boku nie je mýlka. Je to pani manželka, ktorá prišla prevziať cenu za nášho veľkého spisovateľa. Napokon, kus ceny je aj jej. Za každým veľkým mužom je žena. ❤

29/05/2026

Poznáte slová ,,Malá domov?"

26/05/2026

Chceme platiť súkromnej firme, alebo sa budeme o mestskú časť starať sami? V minulosti sa našim Ekopodnikom(verejnoprospešné služby) inšpirovali v Ružinove, Karlovej Vsi, aj na magistráte hlavného mesta Bratislava. Chodili sa k nám učiť 👍, ako sa starať o Bratislavu vlastnými silami.

Riadili sme sa zásadou odrezať čo najviac externých firiem a čo najviac zvládnuť vlastnými silami. K čisteniu ulíc, natieraniu, opravám lavičiek, detských ihrísk, ku koseniu sme pridali opravy výtlkov, vyznačovanie parkovacích čiar ... Dokonca nám Ekopodnik dokázal vybudovať mimoriadne miesto - park Gaštanica.

Včera a dnes ma potešil pohľad na našich chlapov z Ekopodniku. Robia generálnu opravu preliezačky, ktorá slúži deťom už 22 rokov. Dobrá práca chlapi! Ďakujeme!❤

25/05/2026

Znova je na stole téma Filiálka. Ako vždy pred voľbami.
A politici opakujú to isté. Mnoho krát spomenutú myšlienku, že si želajú železnicu pod zemou a h**e park. Nenudí vás to už?
Možno je to kacírska myšlienka, ale čo keby sme sa ako mestská časť zamerali na to, čo reálne vieme ovplyvniť? Napríklad ako využiť 14 000 metrov pozemku, ktorý sme si od železníc prenajali pred štyrmi rokmi. Alebo vybudovanie druhého prechodu cez trať k poliklinike Tehelná.

Address

Bratislava

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Rudolf Kusý posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Rudolf Kusý:

Share