31/05/2026
Deň detí plný farieb, chutí, zábavy, ale aj poučení. Presne taký skvelý deň vytvorili miestne organizácie v Huli. Veríme, že nikto nebude potrebovať ani poskytovať Prvú pomoc. Ale ruku na srdce. Ak by to bolo potrebné, vieme to? Ukázali nám to mladé zdravotníčky. A ostatní dobrovoĺníci hravou formou priblížili deťom aj bežné veci, ktoré sa nám môžu stať a nie vždy sú iba chvíĺkovou nepríjemnoťou. Čo robiť, ak sa telo prehreje? Alebo ak nás poštípe včela? Veĺka vďaka za informácie miestnej organizácii Červeného kríža.
Včela bola aj prítomná 😀, usmievavá Kaja Gregušová Šebíková . Bolo úžasné sledovať ju a počúvať, čo všetko robia včielky a včelári, kým si natrieme ich sladký medík na chlebík.
Najkrajšie farmárky z Farma Babínová mali stánok plný dobrôt, ovocia ake aj chlebik s masťou a cibuĺkou. Ale čo bolo naj, bola možnosť zasadiť si vlastnú cherry rajčinku. Aby každé dieťa vedelo, že o všetko živé sa treba starať a že paradajky nerastú v supermarketoch.
Na bezpečnosť dohliadali naši hasiči DHZ Hul, pod velením Daniel Pirchan, ktorí umožnili deťom zažiť chvíĺu byť požiarnikom.
Klobúk dolu aj pred ukážkou psovoda. A veĺká vďaka patrí kuchárom z ochotníckeho Divadelný súbor - Za oponou ako aj Marekovi Šebíkovi za skvelý divinový guláš .
A vsetkým mladým pomocníkom z Mládežníckeho parlamentu a Ofk Hul .
Veĺká vďaka Miroslav Tercha a jeho koníkovi Dodovi 🐴. Nebolo konca jazdeniu na koči.
Vďaka Vám bol tento deň úžasný❤️. Veríme, že si ho užili deti, ale aj rodičia.