SZÖVETSÉG - Komárom

SZÖVETSÉG - Komárom A Szövetség párt komáromi helyi szervezete

Tisztelet a bátraknak!Ma mi is megemlékeztünk a forradalom hőseiről!
15/03/2022

Tisztelet a bátraknak!
Ma mi is megemlékeztünk a forradalom hőseiről!

Szavazz te is, hogy Komárom egy új szabadidőparkkal bővülhessen!Csupán pár kattintással te is hozzájárulhatsz a sikerhez...
10/02/2022

Szavazz te is, hogy Komárom egy új szabadidőparkkal bővülhessen!
Csupán pár kattintással te is hozzájárulhatsz a sikerhez!
Mindössze 1 percet vesz igénybe az idődből, de annál többet jelent a közösségnek és a városnak!
A szavazás február 16-ig tart.
Hajrá Komárom!

Nečakajte a podporte svoje mesto alebo mestskú časť vyplnením hlasovacieho formulára. Hlasovanie prebieha od 6. 1. 2022 do 16. 2. 2022.

A mai sajtótájékoztatón bemutattuk a Szövetség komáromi helyi szervezete új vezetőségét, valamint ismertettük azt a 12 p...
08/02/2022

A mai sajtótájékoztatón bemutattuk a Szövetség komáromi helyi szervezete új vezetőségét, valamint ismertettük azt a 12 pontot, ami a párt helyi szintű programjának alapját képezi majd, és melyet itt is megosztunk.

1. Célunk, hogy erős komáromi közösséget építsünk,
hogy nemzetiségi, vallási és politikai hovatartozástól függetlenül egységet teremtsünk a város polgárai között.
Hangsúlyt fektetünk:
- a közösségi helyek támogatására;
- a civil szféra megerősítésére;
- a belváros vonzóbbá tételére és fejlesztésére;
- a Komáromi Napok, a Jókai Napok és egyéb nagyrendezvények továbbgondolására.

2. Célunk a városunk adta lehetőségek kihasználása,
egy hosszú távú stratégiai, gazdaságfejlesztési terv kidolgozása, mely mind a város fejlesztésére, mind a gazdaság megerősítésére kiterjed, figyelembe véve Komárom adottságait, értékeit,
különös tekintettel:
- a város és a régió turisztikai adottságaira – a kikötő és az erődrendszer folyamatos felújítása és megnyitása a lakosok számára;
- a termálvíz, a Vág és a Duna adta lehetőségek hatékonyabb
kihasználására;
- új munkahelyek teremtésére;
- a hulladékgazdálkodás modernizálására;
- az ipari szegmensek megerősítésére.

3. Célunk a szociális szféra és az egészségügy támogatása.
- Állandó és aktív kapcsolattartás a város egészségügyi szolgáltatóival;
- megfelelő körülményeket biztosítva csökkenteni az otthontalan és
mélyszegénységben élők számát;
- segíteni a szociálisan hátrányos helyzetű nagycsaládosok
életminőségét.

4. Célunk, hogy segítsük a város kulturális, sport- és oktatási intézményeinek megerősödését, boldogulását. Hisszük, hogy a jövő a fiatalok életképén, neveltetésén múlik.
- A mindenkori városvezetés feladata, hogy a fent említett
intézményekben biztosítsa a leghatékonyabb munkavégzés helyszíni,
minőségbeli és anyagi feltételeit,
- valamint az ifjúsági és tömegsport népszerűsítését a helyi
sportegyesületek közreműködésével.

5. Célunk a közbiztonság növelése
- A városi rendőrség állományának bővítése a közbiztonság javítása
céljából;
- a városi rendőrség jelenlétének növelése a problémás városrészekben;
- a kamerarendszer bővítése a biztonságosabb Komáromért

6. Célunk egy tisztább és zöldebb Komárom megalapozása.
A jelenlegi 13%-os hulladékszelektálás mértékének növelése;
- a parkok és zöld területek bővítése, revitalizációja;
- a városon belüli gépjárműforgalom csökkentése (a kerékpárutak és a tömegközlekedés bővítése, iskolabuszprogram).

7. Célunk olyan városi életkörnyezet kialakítása, mely vonzó a lakosok számára.
- Az általunk kidolgozott stratégia célja az elvándorlás megállítása;
- támogató program kidolgozása annak érdekében, hogy a jövő
generációja is megtalálja a városban a számításait.

8. Célunk a hatékony közlekedés biztosítása és a teherforgalom lehetőségek
szerinti csökkentése a város területén.
Elérni, hogy a kormány:
- kétsávosra bővítse a Komárom-Pozsony vasútszakaszt;
- elkerülő utat építsen – a Monostori híd folytatásaként – Komárom
városán kívül;
- felújítsa a Vág-hidat.

9. Célunk a vállalkozói szféra segítése, támogatása, mivel a KKV szektor a gazdaság motorja.
Ebből az okból kifolyólag:
- vállalkozói klub alapításával összekapcsolni a város vállalkozóit;
- segíteni a városi ingatlanok kihasználtságát a vállalkozók körében;
- vonzóbbá tenni a történelmi belvárost a vállalkozások számára;
- támogatói rendszert létrehozni a termelői és végtermék-előállító ágazatok számára.

10. Célunk a nyitott és elérhető városvezetés a polgárok számára.
- Polgármesteri nyílt nap bevezetése a városi hivatalban;
- internetes hozzáférés a város szolgáltatásaihoz – az elektronikus
ügyintézés lehetőségének megteremtése és hatékonnyá tétele;
- kiegyensúlyozott kapcsolat teremtése a polgármester és az önkormányzati képviselők között.

11. Célunk:
- hogy szakmailag rátermett, feddhetetlen és tettre kész
képviselőjelölteket állítsunk az önkormányzati, valamint a megyei
választásokon, akik számára a prioritást a város és a polgárok érdekei jelentik.
- egy Komáromhoz és a régióhoz méltó szakmai, megvalósítható program összeállítása, mely a választók bizalmát is elnyeri.

12. Célunk, hogy Komárom városa megérdemelten viselje a szlovákiai magyarság fővárosa címet, és hogy megőrizzük a város egységét. Hisszük, hogy eme cél az előbbi pontok megvalósításával elérhető.

Ma megalakult a Szövetség Komáromi Helyi Szervezete!Nem kis feladat előtt állunk, de tudjuk, hogy több az ami összeköt m...
26/01/2022

Ma megalakult a Szövetség Komáromi Helyi Szervezete!

Nem kis feladat előtt állunk, de tudjuk, hogy több az ami összeköt minket, mint ami szétválaszt. Nemrégiben a három elődpárt úgy döntött, hogy összefog közösségünkért. Mi hisszük, hogy ennek van létjogosultsága és közösen, együttes erővel folytatjuk a felvidéki magyarságért és Komárom minden lakosáért.

Elnöknek Iván Tamást, alelnököknek Marcinkó Adriánt és Imre Andruskót választották.

A helyi szervezet további elnökségi tagjai: Bauer Ildikó, Brinzik Angéla, Agnes Heder, Béla Szüllő, Dubány Imre, Brinzik László, Farkas Attila, Orosz Örs, Nagy György

Gratulálunk mindenkinek és eredményes munkát kívánunk!

A 2021-es népszámlálás alapján Komáromban ilyen arányban oszlik meg a lakosság.
20/01/2022

A 2021-es népszámlálás alapján Komáromban ilyen arányban oszlik meg a lakosság.

👉 Komáromban 34 359-ről 32 967-re csökkent a lakosság száma az utolsó népszámlálás óta. A 18 506 magyar nemzetiségűből 17 696 maradt (53,68%), aki az első helyen jelölte magát magyarnak, míg ha hozzászámoljuk azokat, akik második helyen jelölték meg, akkor ez a szám 18 691.

Míg 10 évvel ezelőtt 20 080 magyar anyanyelvű élt hivatalosan Komáromban, mára ez 18 705-re csökkent (56,74%).

Ami számomra megdöbbentő és szomorú, hogy a 7922 nem vallásos mára 12 086-ra nőtt (36,66%). A legnagyobb csökkenés a római katolikus egyházhoz tartozókat érinti, szám szerint 15 192-ről 11 330-ra csökkent a felekezethez tartozók száma, reformátusok pedig 3345-en vagyunk, ami 721-el kevesebb, mint a legutóbbi mérés alapján.

😢 13% sajnos nem vallotta meg nemzetiségét, ami a járásban sajnos a legmagasabb szám. Talán a városnak jobban bele kellett volna állnia a népszámlálási kampányba...

Hétfőtől "nyitnak" a kulturális szolgáltatók. Maximális kapacitás 50 fő. Komáromban ez sem a színháznak, sem a VMK-nak, ...
07/01/2022

Hétfőtől "nyitnak" a kulturális szolgáltatók. Maximális kapacitás 50 fő. Komáromban ez sem a színháznak, sem a VMK-nak, sem a Maticának nem éri meg, de még talán a mozinak sem.

Járványkezelésből 5-ös

Miután 3 nap alatt több, mint 8 000 kultúra támogató aláírta a petíciót, a kormány abban egyezett ma meg, hogy hétfőtől kinyithatnak ún. OP üzemben (oltottak és átesettek) a szolgáltatók, max. !50! fővel.🤔

😟 Erre nem is kellett volna időt szánni. Újabb csodás példája ez a felelősségvállalás hiányára. A miniszterasszony nyitásról beszél, de szeretném látni azt a nem klub méretű rendezvényhelyszínt, színházat, koncerttermet, amely ilyen feltételek mellett megnyit. Néha olyan érzése van az embernek, hogy az ország vezetői nem tudnák, hogy hogy működnek ezek az intézmények. Hogy van rezsi, bérköltség, fix kiadások, amik egy megnyitással járnak és mindegy, hogy 50 vagy 1000 ember fizet belépőt.

🤦‍♀️ Míg Magyarországon járhatunk moziba, színházba, koncertre (és megjegyzem, nincsenek rosszabb számaik, mint nekünk), itthon méltatlan helyzetbe hozzák a kulturális szektorban dolgozókat. Szégyen.

05/12/2021

A REMÉNY VASÁRNAPJA
A koronavírus, a belőle fakadó megosztottság és bizonytalanság idején, talán a mai nap hordozza a legfontosabb üzenetet: a remény az, ami erőt ad és megtart a legnagyobb megpróbáltatások közepette is.

03/12/2021
🎄Ma Komáromban meggyújtottuk a város főterén felállított adventi koszorút.  Sajnos idén is korlátozásokkal telik a várak...
28/11/2021

🎄Ma Komáromban meggyújtottuk a város főterén felállított adventi koszorút.

Sajnos idén is korlátozásokkal telik a várakozás. Mindemelett igyekezzünk szem előtt tartani, hogy valóban miről is kellene szólnia ennek az időszaknak.

🎇 A tegnap 100 éve született Pilinszky János karácsonyi gondolatainak egy részletével kívánunk Mindenkinek áldott, egészségben és kegyelmekben teljes karácsonyi készülődést! Vigyázzunk egymásra!

"A karácsonyi bölcsőben a kisdedek ártatlanságával fekszik ez az ártatlan Isten, kinek szeretete soha többé nem hagyja nyugton szívünket. Békéje örök kísértője minden békétlenségnek, szelídsége minden háborúságnak. A karácsonyi ünnep külsősége mit se ér e tiszta, ártatlan és egyetemes szeretet nélkül. Vajon valaha is meg fogja teremni valódi gyümölcseit közöttünk?"

Szakmai egyeztetés helyett ismét az előadásra fókuszált a miniszter úr...
25/11/2021

Szakmai egyeztetés helyett ismét az előadásra fókuszált a miniszter úr...

Nem elég a lockdown, de a héten túlestünk még Matovič adóreform cunamiján is!

A koncepcióban, amit a miniszter úr több különböző csomagra bontott, rengeteg ötlet, ábránd, hasznos és használhatatlan javaslat szerepel. Ha röviden összegeznem kellene, akkor az adóreformtól eljutunk a kancsó vízig az éttermekben. Nagyjából ilyen hullámzó volt a javaslatcsomag.

A lényeg viszont és amire főként összpontosított az az egyéni vállalkozók helyzete! Nagyon veszélyesnek tartom az olyan kijelentéseket egy miniszter szájából, amivel lényegében a vállalkozók egy részét csalóknak nevezi és felelősségüket teljes mértékben egy lapra helyezi a munkavállalókéval. Kormányzása alatt megtanulhatta volna már a politikai diplomáciát, ahelyett, hogy negatívan megbélyegez egy olyan réteget, amely úgy a GDP, mind a munkavállalók százalékához jócskán hozzátesz.

Az adóreform csomagban voltak olyan javaslatok, amelyek már régóta váratnak magukra és mihamarabb meg kellene valósítani, mint például a jogi személyek társasági adókulcsát a jelenlegi 21 százalékról 19 százalékra csökkentené.

Viszont akadtak olyanok is, amelyek kifejezetten rossz hatással lennének a vállalkozói szektorra, mint például az, hogy az osztalékok utáni eddigi 7 százalékos adókulcsot 9 százalékra emelné, vagy említhetném a botrányos adózási javaslatát, amely az egyéni vállalkozókat érintené negatívan.

Összefoglalva az adóreformmal hosszú távon senki sem jár jól, de az egyéni vállalkozók az óriási vesztesek igazán, lásd az alábbi képen. Azt javaslom a miniszter úrnak, hogy mielőtt mindenáron reformba kezd, kérje ki a véleményüket és egyeztessen a vállalkozókat képviselő szervezetekkel, szakemberekkel, ahogy azt egy normális demokráciában ténykedő miniszter tenné, ne a haverokkal beszélje meg az ilyeneket esetlegesen két sör mellett.

A vállalkozók nevében ezúton is köszönöm!!!

Forrás: INESS

Komáromban mindannyian érezzük a megnövekedett teherforgalom negatív hatásait. A bevezető útjainkon kénytelenek vagyunk ...
19/11/2021

Komáromban mindannyian érezzük a megnövekedett teherforgalom negatív hatásait. A bevezető útjainkon kénytelenek vagyunk dugókban araszolni. Az izsai körforgalomért évek óta könyörgünk, a Vág híd kritikus állapotára megoldás helyett csak sebtapaszt kaptunk, a Monostori híd pedig bármilyen szép építmény, csak tovább rontott a közlekedési helyzeten.

Ma az R7 folytatásáért és Dél-Szlovákia infrastruktúrájának fejlesztéséért indított petícióról tartottak sajtótájékoztatót a Szövetség megyei képviselői és a petíciót elindító városok polgármesterei.

Ahhoz, hogy Pozsonyba is eljussanak a panaszaink, össze kell fognunk és együtt hallatni a hangunkat, lehetőleg minél hangosabban!

A petíciós ív letölthető itt:https://komarno.sk/content/file/Pet%C3%ADcia%20R7.pdf

A kitöltött íveket szeretettel várják a Városi Hivatalban.

Amikor 1996-ban az UNESCO felszólította a szervezet tagállamait, hogy ünnepeljék meg a tolerancia napját, a kezdeményező...
16/11/2021

Amikor 1996-ban az UNESCO felszólította a szervezet tagállamait, hogy ünnepeljék meg a tolerancia napját, a kezdeményező célja az volt, hogy az intolerancia veszélyeire hívja fel a figyelmünket. ✌️ Mi, kisebbségben élők tisztában vagyunk azzal, miért kell beszélni a másságról, a másság elfogadásáról.
👩‍⚕️👨‍⚕️ Idén a tolerancia napja is más jelentést, értelmet kapott. A világjárvány alapjaiban változtatta meg az életünket, ebben az évben a tolerancia napja is más jelentést kapott. 😷 Hiszen a maszkviselés, az oltás és maga a járvány és a koronavírus létezése is megosztja a társadalmat. A koronavírus toleranciából is feladta a leckét mindannyiunknak, de leginkább az egészségügyben dolgozóknak. Ők azok, akik az őket ért attrocitások ellenére sem tesznek különbséget az oltottak és a oltatlanok között. De ne csak elfogadóak, toleránsak legyünk egymás és mások iránt, hanem felelősségteljesek is. 🙏

Address

Komárno
94501

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when SZÖVETSÉG - Komárom posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to SZÖVETSÉG - Komárom:

Share