03/03/2026
"Máte aj vy pocit, že po agresii Izraela a USA voči Iránu sme tak blízko k III. svetovej vojne, ako sme ešte nikdy predtým neboli?!
Nečudujem sa vám, ale ja sa však obávam toho, že tento konflikt, ktorý sa rozhorel na Blízkom východe, je iba ďalším dejiskom, ďalším bojiskom III. svetovej vojny, ktorá už dávno prebieha. Viackrát som povedal, že zainteresované "elity" nás budú strašiť a hroziť nám rozpútaním III. svetovej vojny až do jej konca. Či už si budete datovať začiatok III. svetovej vojny ku dňu začiatku Špeciálnej vojenskej operácie Ruska voči NATO na Ukrajine, alebo k aktuálnej agresii Izraelu a USA voči Iránu, či sa vrátite ešte viac v čase a za tento moment budete považovať agresiu Západu voči Srbsku, alebo rovno si za tento dátum stanovíte rozpad Sovietskeho zväzu, ktorým sa skončila Studená vojna, alebo samotným vznikom NATO, ktoré vytvorili "bývalí" nacistickí oficieri, tak nič to nezmení na tom, k akej udalosti budú datovať začiatok III. svetovej vojny dejepisci a historici po jej ukončení, resp. históriu napíšu víťazi a tí určia jej začiatok a zároveň aj koniec. Beztak som toho názoru, že my už žijeme v dobe III. svetovej vojny, len si to nepripúšťame.
Keď som navštívil Donbas, ktorý v tom čase trpel na vojnu už 11tým rokom, tak som mal možnosť na vlastné oči vidieť obyvateľstvo, ktoré si veľmi dobre uvedomovalo, že je vo vojne, že každou sekundou môžu prísť o život, ale aj napriek tomu sa ľudia snažili žiť normálny život bez známok strachu, ohrozenia alebo neistoty. Doslova imitovali pokojný, bezproblémový, bezpečný život a za ten dlhý čas, ktorí trávili v dennodennom boji o holý život, nielen svoj, ale aj svojich blízkych, sa u nich vytvorili naučené vzorce správania, automatizované správania, ktorým podvedome reagovali na realitu, ale pritom žili/snívali, že žijú šťastne, pokojne a v bezpečí svojho domova. Chodili do práce, chodili na nákupy, chodili do reštaurácii a barov, chodili do škôl, chodili sa modliť do pravoslávnych chrámov. Takýmto spôsobom imitovali normálny život, až pokým nezačal nočný "komandantský" čas, teda absolútny zákaz vychádzania, ktorí všetci do jedného na minútu presne a bez akéhokoľvek vzdoru dodržiavali. A keďže som to videl na vlastné oči, zažil som to na vlastnej koži, tak čoraz viac začínam mať taký pocit, že už aj my na Slovensku imitujeme bežný život a ten dlhý čas neutíchajúcej propagandy, ktorou sme už dlhé roky bombardovaní, preniesol vojnu do našich myslí a my to už berieme ako súčasť nášho bežného života. Hoci si myslíme, že žijeme v mieri, tak v skutočnosti iba snívame o mieri. Pre mnohých sa realita stala propagandou a propaganda realitou, prestali nielen hľadať pravdu, ale už pravdu nechcú ani len počuť, boja sa pravdy a odmietajú ju. Ja teraz nikoho nechcem presviedčať o tom, čo je a čo nie je pravda, pretože vo vojne zomiera pravda ako prvá a my dnes sme vo vojne. Avšak, kým si to človek nepripustí, tak dovtedy bude vo vojne aj sám so sebou samým.
Nech už ste na ktorejkoľvek strane barikády, tak si treba uvedomiť nasledovné. Ten odvetný úder, ktorý spustil Irán voči celému Blízkemu východu a hlavne voči základniam Izraelu, USA, NATO, Británie či Francúzska sa nás dotkne hlavne zvýšením cien energonosičov a prípadnými migračnými vlnami. Lenže Irán nie je sám, Irán má svojich veľmi silných spojencov, ktorými sú hlavne Rusko a Čína. Nerozoberajme teraz to, či majú raketovú technológiu od Ruska alebo Číny, alebo si ju vyvinuli sami. Riešme iba to, že disponujú rôznymi raketami, ktoré už svoju účinnosť preukázali a ukázali nám niečo, o čom ruskí predstavitelia hovoria už dlhšiu dobu, keď reagujú na tých našich pomätených, šibnutých vojnových štváčov, ako sú von der Leyenová, Kaja Kallas, Rutte, Macron, Merz, Starmer, Tusk, Stubb a im podobní chorí blázni a psychopati, ktorí sa neustále vyhrážajú a chystajú sa na vojnu proti Rusku. Rusi majú ešte ničivejšie rakety, ako má Irán, na to môžete zobrať jed. A presne takto budú reagovať. Spustia raketový masaker voči vojenským základniam, voči zbrojovkám, voči muničným skladom, voči energetickej infraštruktúre, voči dopravným trasám, voči operačným centrám, ak sa v EÚ tí naši "lídri" nespamätajú a neprestanú chystať vojnu proti Rusku.
Na Slovensku, v Bratislave je operačné centrum NATO - dostane raketu.
Na Slovensku je americká letecká základňa Kuchyňa - dostane raketu.
Na Slovensku je americká letecká základňa Sliač - dostane raketu.
Irán už teraz dokázal, že táto taktika je veľmi účinná a funguje. A to ešte poriadne ani nezačali."