01/12/2024
NIČ NEROBENIE. Naozaj?
Od občanov v obci (a aj z okolia) sa nám dostávajú chvály a uznania, že konečne niekto z mladých ľudí robí niečo pre život v obci. No potom sa ku nám dostane (nie spätná väzba) ale slepá kritika, že sme vraj “sklamaním”. My začneme z iného konca. Začneme reakciou, ktorá je hodná vyspelej a zrelej politiky, v ktorú veríme a ktorá sa v našej krajine (bohužiaľ) vytráca. V prvom rade ďakujeme obci Rohožník za možnosť, vďaka ktorej sme mohli do Zastupiteľstva mladých kandidovať a hlavne ďakujeme každému, kto nás v demokratických voľbách do Zastupiteľstva mladých volil. My vieme, že túto skupinu ľudí nesklameme a za 4 roky si náš mandát naplníme. Hodnotiť nás môžu predovšetkým občania a ľudia, ktorí nám odovzdali ich hlas vo voľbách, rovnako ako hodnotia občania starostu a poslancov, ktorých si volili.
Žiaľ, aj pre nás je naša existencia Zastupiteľstva mladých niekedy viac sklamanie ako česť. A to z toho dôvodu, že sa nikto z nás o publicitu a medializáciu neprosil a do tohto projektu sme kandidovali ako mladí ľudia s úmyslom zlepšiť život v obci a reprezentovať hlas mladých na úkor nášho limitovaného voľného času (pretože sme všetci pracujúci a niektorí popritom ešte máme aj vysokú školu). Za krátky čas čo fungujeme, sa nám podarilo vytvoriť niekoľko uspešných akcií, za ktoré sme získali od verejnosti pozitívne ohlasy, no žiaľ, od vedenia obce práve naopak - negatívne. A to častokrát len nezmyselne cez Facebook, čož naozaj nie je hodné na ľudí, ktorí sú v regionálnej politike už nejaký ten piatok. Ak sme teda sklamaním tak sme radi, že sa (nielen!) mladým páčila párty, stanovačka, že ľudia radi prídu ku nám darovať krv, a majú záujem ju darovať aj naďalej, že zorganizujeme zabudnutý formát ktorý kedysi robila obec - ako je Vatra a ľudia prídu v maximálnom možnom počte, že sa nás deti zo ZŠ Rohožník pýtajú, kedy zase prídeme spraviť ďalšiu diskusiu na mnohé témy, ktorými sme ich zaujali a taktiež, že sme spolu s mladými vymysleli projekt “Basketbalové ihrisko” alebo aj to, že sme pomohli zrealizovať návrh konkrétneho plánu, kde sme pomenovali problémy a aj následné riešenia pre našu obecnú posilňovnu, kde sa ku dnešnému dňu zrealizovali všetky podstatné riešenia, ktoré sme pomenovali. Taktiež sme čistili našu obec od odpadu spolu s komisiou životného prostredia obce Rohožník, čož bolo vnímané zo zvláštneho dôvodu za negatívne.
Mimo toho sme niekoľko mesiacov po víkendoch makali na prerobení miestnosti, pretože bola v nedobrom stave. Nedávno sme ju otvorili spolu s poslancami, kde sme na otváračku pozvali všetkých poslancov OZ, starostu obce a zúčastnili sa: Katarína Jurkáčková, Martin Stračár, Mária Matiko Štarková, Katarína Štefeková. Zatiaľ čo sa niekorí ospravedlnili, niektorí nás v tom horšom prípade, odignorovali. Nezabúdajte, že tým neignorujete nás, ale hlavne komunitu mladých, ktorú tu budeme združovať a pre ktorú toto všetko robíme. Myslíte si, že by ste boli motivovaní, keby s vami niekto vedie taký typ komunikácie, aký vediete vy s nami? Keby táto komunikácia prebiehala v pokoji bez zbytočného zvyšovania hlasu a používania nepekných výrazov, tak by bolo všetko inak a možno by ste aj videli, našu veľkú snahu veci robiť a veci meniť.
Mimo tohto všetkého, nejdeme podrobne menovať, kde všade sme a pomáhame. Že pomáhame aj vtedy, keď si o tom nerobíme “PR” na Facebooku a Instagrame, ako to zvyknú niektorí ľudia v našej obci robiť. Pomáhali sme fyzicky a aj finančne pri povodniach, ktoré našu obec zasiahli a nikde sme o tom nepísali a nehovorili. To svedčí o tom, že chceme našu aktivitu vykonávať skutočne pre ľudí a pomáhať im. Našu aktivitu nevykonávame len preto, aby si niekto o nás vytvoril falošnú mienku zo sociálnych sietí, že sme na Facebooku pekní a pritom to je v skutočnosti inak.
Myslíme si, že je už naozaj treba si konečne uvedomiť, že túto aktivitu vykonávame na úkor nášho voľného času (!) a nie vrámci pracovného času a je na mieste, sa viac sústrediť na svoju prácu a poslanie. A taktiež by bolo vhodné povedať, že za túto činnosť nepoberáme žiadne financie a všetko čo robíme, robíme v našom limitovanom voľnom čase najlepšie, ako vieme pre občanov Rohožníka, ktorí si našu prácu vážia a nenechajú sa “opiť rožkom” za čo im skutočne a úprimne ďakujeme.🩵