30/11/2022
BAROŠOVCI PREDVIEDLI NA SLÁVNOSTNOM ZASTUPITEĽSTVE POLITICKÝ SUTERÉN, ktorý v Trnave nemal doposiaľ obdobu!
Pán Baroš mal svoju predstavu o obsadení Mestskej rady a komisií, ktorú s ostatnými poslancami (mimo svojho klubu) neprerokoval. Do Mestskej rady nebol zvolený on, ale jeho dvaja kolegovia, podobne aj do komisií, tak na truc ako malé deti predčasne odpochodovali zo zastupiteľstva.
Za dvanásť rokov v zastupiteľstve som zažil všeličo, ale toto je úplný politický suterén. Žiadne demokratické a legislatívne práva opozície neboli porušené, to čo tvrdí pán Baroš sú len klamstvá a demagógia. Barošov opozičný klub, ktorý má v zastupiteľstve šesť poslancov, mal nárok na dve kreslá v Mestskej rade a tie aj dostali, nakoľko Mestskú radu zo zákona tvorí maximálne tretina poslancov. V žiadnom zákone nie je napísané, že zastupiteľstvo je povinné zvoliť pána Baroša do Mestskej rady. V Trnave platí aj zvykové právo, že do Mestskej rady sú volení skúsenejší poslanci na úkor nováčikov, aj preto tam boli zvolení Barošovi skúsenejší kolegovia.
Tento krok, ktorý predviedol pán Baroš a jeho Gulášpartia je na úrovni, ako keď malému dieťaťu nedáte na pieskovisku formičku a dieťa sa urazí a odíde z pieskoviska.
Hlavný problém vidím ale v tom, že Barošovci sa sami medzi sebou dohodli, v akých komisiách chcú sedieť a kto bude v rade, ale nerokovali a nehľadali dohodu s ostatnými poslancami. Mňa a ani ostatných kolegov poslancov, čo som sa pýtal, vôbec neoslovili na rokovanie. Pán Baroš poslal len nejaký mail so svojou predstavou primátorovi, ale on mal svoju predstavu prerokovať s ostatnými poslancami, pretože obsadenie Mestskej rady a komisií je výlučne právomoc zastupiteľstva a nie primátora.
Ak by mňa oslovili na rokovanie, čo sa vôbec nestalo, už len zo slušnosti by som sa s nimi stretol, vypočul si ich návrhy a nehovorím, že so všetkými nomináciami by som automaticky súhlasil, ale na nejakom kompromise by sme sa určite dohodli.
Pán Baroš, ak chce niečo v zastupiteľstve dosiahnuť, musí pochopiť, že my nie sme súkromná developerská spoločnosť, v ktorých v minulosti pôsobil a že v zastupiteľstve neplatí, že ak si jeden poslanec niečo rozkáže, ostatní to automaticky musia schváliť. Tu musíte vedieť komunikovať s ostatnými kolegami a snažiť sa ich získať pre svoj návrh. Pán Baroš žiaľ zatiaľ na svojich kolegov len vylieva kýble špiny a nedokáže konštruktívne komunikovať a spolupracovať.
Úroveň komunikácie Barošovcov, konkrétne Barošovho kandidáta na poslanca - Martina Ježka na facebooku s občanmi si môžete prečítať na obrázku. A to vám sľubovali pred voľbami slušnú komunikáciu a spájanie Trnavčanov. Pán Ježko sa pred voľbami ospravedlňuje za svoju komunikáciu, no po voľbách v nej veselo pokračuje ďalej 🙂