Sloboda a Solidarita - Trnava

Sloboda a Solidarita - Trnava Regionálna pobočka strany, pre ktorú je sloboda najväčšou prioritou! Po dohode sa s Vami radi stretneme aj v našej kancelarii

12/08/2024
29/05/2024

Desať tisíc vypitých barov

Po šiestich mesiacoch tvrdej práce v našom pavilóne na EXPO Dubaj som potom, čo 31. marca 2022 definitívne zavreli brány EXPO, povolil žúrku. Všetci zúčastnení dostávali každý deň od 10:00 do 22:00 zabrať. Všetko dopadlo nad moje očakávania, náš pavilón video 600 tisíc návštevníkov vrátane šejka Rášid Ál Máktúm a z rozpočtu 8,8 miliónov eur sa nám podarilo ušetriť rovný milión. Pre porovnanie, najbližšie EXPO v japonskej Osake bude stáť 20 miliónov eur.
Tak áno, povolil som žúrku, nech sa na rozlúčku dobre zabavia tí, ktorí makali. Zaslúžili si to. Celkovo sa mohlo minúť povedzme 3.500 eur, slovom tritisícpäťsto, to bola maximálna odhadovaná suma. Pre istotu ešte raz pripomínam ušetrený milión. Ak niekoho tak strašne trápi to víno a dva gintonicy, ktoré som vypil ja, uhradím to. No ešte raz pripomínam: stálo to celé 3.500 € a z rozpočtu sme ušetrili 300 krát viac.

Dajme si aj iné porovnanie: v roku 2020 ma oslovil predseda predstavenstva ZSE a.s. Markus Kaune, že by nemecký EON chcel od nemeckej RWE odkúpiť 49 % v spoločnosti VSE a.s. Na toto potrebovali súhlas štátu, lebo aj v ZSE a.s., aj vo VSE a.s. patrilo a patrí štátu 51%. Za Ficovej vlády bol takýto súhlas udelený trikrát (SSE a.s., SE a.s. a SPP a.s.), a štát trikrát súhlas s predajom udelil (opakujem, podiel štátu sa nemenil, nešlo teda o privatizáciu).
Aj ja som udelil súhlas s predajom podielu, ktorý patril RWE a mal prejsť na EON.

Lenže, na rozdiel od predošlých súhlasov, ktoré Ficova vláda dala „len tak“, ako zo svojho, ja som za to pre Slovensko niečo vypýtal, a vôbec nie málo. Rovných 35 miliónov eur, ktoré putovali priamo do štátnej kasy. Desať miliónov z tejto sumy sme použili na výstavbu priemyselného parku v Rimavskej sobote. Ozaj, čoskoro tam príde prvý investor a zamestná 500 ľudí.

Takže zopakujme si to: povolil som (zaslúženú) odmenu za 3.500 eur a iniciatívne som vybavil (a nemusel) pre štát 35 miliónov eur, čo je desaťtisíc násobok toho, čo stála žúrka.

Tak sa pýtam všetkých spravodlivých, ktorí sa rozhorčene domáhajú, aby som to zaplatil z vlastného: dostanem nejakú skromnú províziu z toho, čo som nad rámec mojich povinností priniesol štátu? Jasné, že nedostanem, bolo by to veľmi zvláštne, možno až nebezpečné a ani by som to nechcel. Ale prosím, choďte už do kelu s tým barom. Radšej si pozrite výsledky mojej práce na MH SR (v komentári) a povedzte, ktorý z doterajších 24 ministrov hospodárstva bol pre štát prínosnejší.

22/05/2024

ĎAKUJEME ZA VAŠU DÔVERU 💚

POKRAČUJEME ĎALEJ!

14.5. o 14.00 budeme na Trojičnom námestí.
26/04/2024

14.5. o 14.00 budeme na Trojičnom námestí.

10/04/2024

Pozývame Vás na stretnutie členov a sympatizantov strany SaS. Ktoré sa uskutoční dňa 11.4.2024 v krajskej kancelárií na Pekárskej ulici číslo 23.
Začíname o 17.00

Address

Trnava

Opening Hours

15:00 - 18:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Sloboda a Solidarita - Trnava posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share