10/06/2026
Stretnutie členov Klubu dôchodcov 2026/Nyugdíjas klub tagjainak találkozója 2026
V sobotu 6.júna 2026 sme mali stretnutie členovia Klubu dôchodcov. Naposledy sme sa zišli minulý rok v marci, pri veľkolepom Nótaest- Večer piesní. Každý sa tešil , že po takej dlhej dobe sa uvidíme. V kultúrnom programe krásny spev Izabelly Popálenej nás uniesla do svetu musikálov a operety. Popálená Stella, členka tanečného súboru Möggyes predniesla piesne z Kalotaszeg. Obidve učinkujúce na znak nášej, úcty a poďakovania dostali veľký potlesk. Ďakujeme p.Dominikovi Cisárovi, starostovi, że prijal naše pozvanie a za pomoc obecného úradu. Jedno naších najkrajșích sviatkov je Deň matiek, teraz dodatoçne pozdravil p.starosta , už vekom poctené matky s krásnymi rużami, k čomu sa každý tešll dojatí. Po každý raz spolu zaspievame našu hymnu, Pochod dôchodcov, v ktorom tex poukazuje na radosti a žiaľ dôchodcov. Teraz nám pomohli spievať Izabella a Stella. Zagratulovali sme k osemdeiatym narodeninám Helene Vinczeovej a Irene Domonkosovej a všetci 78 -mi sme zaspievali Šťastnè narodeniny a nech Pán Boh ich živí. Každý sa dobre cítil, vychutnali sme dobrú večeru, občerstvenie. Ale hlavne, že sme boli spolu, mohli sme sa porozoràvať. Vyhodnotili sme nașu činnosť za rok 2025, a predniesli sme naše plány na rok 2026. Za vedenie Klubu dôchodcov., Ildikó Madarászovà
Szombaton 2026.jún. 6.- án volt a Nyugdíjas klub tagjainak találkozója. Utoljára tavaj 2025 márciusban jöttünk össze egy nagyszabású Nótaest mellett. Mindenki örült, hogy ennyi idő után ismét lássuk egymást. A kultúrműsorban Popálená Izabella csodálatos éneklése musikel és operett világába varázsolt bennünket. Popálená Stella a Möggyes néptánccsoport tagja Kalotaszegi dallokkal kedveskedett tagjainknak. Mindkettő fellépö nagy nagy tapsot kapott hálánk és köszönetünk jeléül. Köszönjük Cisár Dominik, polgármesternek, hogy megtisztelt jelenlétével, valamint a községháza támogatását is. Egyik legszebb ünnepünk az Anyák Napja, most utólag köszöntötte az idös nyugdíjas “ anyákat egy gyönyörű rózsával, melynek mindenki meghatódva örült. Minden alkalommal együtt el énekeljük a himnuszunkat, Nyugdíjasok indulóját, melynek szövege megemlíti az idös kor örömeit és szomorúságát. Most az éneklésünket Izabella és Stella is segítette. Megköszöntöttük a nyolcvan éves ünnepelteket Vincze Ilonát és Domonkos Irént, mindannyian , 78- an, énekelve a Boldog születésnapot, Isten éltesse öket. Mindenki jól érezte magát, örültük a finom vacsorának, frissítőnek és főleg, hogy egy kicsit elbeszélgettünk. Kiértékeltük a 2025 év tevékenységét és ismertettük az ez évi terveinket. A vezetőség nevében Madarász Ildikó a Nyugdíjas Klub elnöke .