Consulate General of Poland in Los Angeles

Consulate General of Poland in Los Angeles page of the Consulate General of the Republic of Poland The Consulate General of Poland in Los Angeles is a diplomatic mission.

We are here to serve you in all matters and fields which you consider important in bringing together the people, cultures, nations, and states, and the West Coast of the United States and Poland in particular. Our consular district includes Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Montana, Nevada, Oregon, Utah, Washington, and Wyoming.

ℹ️🇺🇸 Please note that in observance of Columbus Day, Consulate General of Poland in Los Angeles will be closed on Monday...
10/07/2023

ℹ️🇺🇸 Please note that in observance of Columbus Day, Consulate General of Poland in Los Angeles will be closed on Monday, October 9️⃣

✅We will reopen on Tuesday, October 10.

ℹ️🇵🇱 Informujemy, że w związku z Dniem Kolumba (Columbus Day) – świętem obchodzonym w USA, w poniedziałek 9️⃣ października br. Konsulat Generalny RP w Los Angeles będzie nieczynny.

✅ Urząd będzie otwarty ponownie we wtorek, 10.10.br.

🇵🇱🗳️ WYBORY 2023Szanowni Państwo,📌 Pozostały już tylko 3 dni na rejestrowanie się w spisie wyborców. Prosimy nie zwlekać...
10/06/2023

🇵🇱🗳️ WYBORY 2023

Szanowni Państwo,
📌 Pozostały już tylko 3 dni na rejestrowanie się w spisie wyborców. Prosimy nie zwlekać z rejestracją.
📌 Wybory na terenie USA odbędą się w sobotę, 1⃣4⃣. października 2023 r., a lokale wyborcze będą czynne od godz. 07.00 do 21.00.
📌 W Los Angeles lokal wyborczy znajduje się pod adresem 3424 West Adams Blvd, Los Angeles, CA.

ℹ️ Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Konsulatu ⤵️⤵️

‼️ UWAGA ‼️ POZOSTAŁY 3 DNI NA ZAREJESTROWANIE SIĘ W SPISIE WYBORCÓW. PROSIMY O NIEODKŁADANIE REJESTRACJI NA OSTATNIĄ CHWILĘ.

💃🕺 🇵🇱  Już wkrótce Polski Festiwal w Los Angeles! The 2023 Polish Festival in LA is coming up!
09/26/2023

💃🕺 🇵🇱 Już wkrótce Polski Festiwal w Los Angeles!
The 2023 Polish Festival in LA is coming up!

09/24/2023
09/24/2023
🔔 „Pierwszy dzwonek” wybrzmiał dzisiaj w Polskiej Szkole im. Heleny Modrzejewskiej w Yorba Linda, Orange County🍊👏🏻 W wyd...
09/23/2023

🔔 „Pierwszy dzwonek” wybrzmiał dzisiaj w Polskiej Szkole im. Heleny Modrzejewskiej w Yorba Linda, Orange County🍊

👏🏻 W wydarzeniu inaugurującym nowy rok szkolny udział wzięła Konsul Generalna RP w Los Angeles, Marta Wolańska. Podczas swojego wystąpienia, konsul wyraziła nadzieję na udany rok szkolny i podziękowała kadrze pedagogicznej, na czele z dyrektor, Agnieszką Naylor, jak również rodzicom dzieci za ich niezmiernie ważną i wytrwałą w pracę nauczaniu języka polskiego oraz historii Polski poza granicami.

✊🏻🇵🇱 Wszystkim placówkom szkolnym okręgu Konsularnego Los Angeles oraz osobom zaangażowanym w dobrostan polonijnej edukacji, życzymy udanego roku szkolnego 2023-2024!

🇵🇱 W dniach 16-17.09. w Portland odbył się "Polish Festival Portland". Była to już 2️⃣7️⃣. edycja tego ‘biało-czerwonego...
09/18/2023

🇵🇱 W dniach 16-17.09. w Portland odbył się "Polish Festival Portland".
Była to już 2️⃣7️⃣. edycja tego ‘biało-czerwonego’ wydarzenia organizowanego w największym mieście stanu Oregon.

📃 W festiwalu udział wziął przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles, konsul Mateusz Gmura, który podczas swojego wystąpienia przeczytał list od Konsul Generalnej, Marty Wolańskiej skierowany do organizatorów i uczestników. W swym liście, autorka zwróciła uwagę na potrzebę wspierania Polonii w mieście, którego polskie korzenie sięgają jeszcze lat 90-tych XIX wieku. To połączenie historii i tradycji z faktem, że w Portland obecnie wielu Polaków z sukcesem realizuje się zawodowo, daje szansę na udaną kontynuację polonijnej misji w stanie Oregon i na zachodnim Wybrzeżu USA.

👏🏻 Dziękujemy organizatorom za piękną 🇵🇱 inicjatywę, a gościom za liczny udział w festiwalu. Do zobaczenia już za rok!

🌼 W dniach 16-17.09. w Yorba Linda, w Orange County odbył się kolejny "Polish DOŻYNKI Harvest Festival." 🇵🇱 To już 4️⃣4️...
09/17/2023

🌼 W dniach 16-17.09. w Yorba Linda, w Orange County odbył się kolejny "Polish DOŻYNKI Harvest Festival."

🇵🇱 To już 4️⃣4️⃣ edycja tego pięknego "święta plonów", w którym udział wzięła Konsul Generalna RP w Los Angeles, Marta Wolańska. Podczas swojego wystąpienia podziękowała organizatorom za organizację tego wspaniałego wydarzenia i wysiłki wkładane w popularyzację polskiej kultury i tradycji, wspomniała również, że: "Yorba Linda staje się marką kojarzoną z aktywną i przedsiębiorczą Polonią, a ważną częścią tego ‘znaku jakości’ jest właśnie "Festiwal Dożynki." Konsul Wolańska życzyła zgromadzonym, aby "ta piękna polska tradycja była kontynuowana przez wiele kolejnych lat.”

🇵🇱 Festiwal organizowany dorocznie w trzeci weekend września w Centrum Polonijnym Św. Jana Pawła II w Yorba Linda ponownie zgromadził tłumy przedstawicieli Polonii oraz Amerykanów przybyłych z bliższych i dalszych okolic południowej Kalifornii chcących wspólnie podziękować za plony, jak i zasmakować polskiej kuchni przy polskiej muzyce. Było wiele przedniej zabawy.

👋🏻 Do zobaczenia już za rok, w 2024!

💻 W klubie "Szarotka" w Los Angeles odbyła się konferencja online: "Niemiecka eksterminacja etnicznych Polaków w czasie ...
09/16/2023

💻 W klubie "Szarotka" w Los Angeles odbyła się konferencja online: "Niemiecka eksterminacja etnicznych Polaków w czasie II wojny światowej".

🇵🇱 Gościem spotkania, którego tematem była również kwestia reparacji wojennych, był reprezentujący Consulate General of Poland in Los Angeles, konsul Mateusz Gmura.

🌐 Panelistami spotkania byli eksperci, pisarze, poeci i członkowie rodzin polskich ofiar zajmujący się tematem niemieckich zbrodni etnicznych podczas IIWŚ.

🌎 Organizatorem webinaru w ramach projektu “Wielka Polska Rodzina –wspólnie w im. Polski” realizowanego przy wsparciu Kancelaria Premiera był "Instytut Polonia”. Dziękujemy organizatorom za inicjatywę i zaproszenie.

ℹ️ UWAGA! Od dnia 15.09.2023 można zgłaszać się do spisu wyborców w USA przez usługę e-Wybory:https://ewybory.msz.gov.pl...
09/15/2023

ℹ️ UWAGA! Od dnia 15.09.2023 można zgłaszać się do spisu wyborców w USA przez usługę e-Wybory:
https://ewybory.msz.gov.pl/

ℹ️ Korzystanie z usługi e-Wybory w celu zgłaszania się do spisu wyborców będzie możliwe do 10 października 2023 r.

⚠️UWAGA! Informujemy, że nie ma możliwości zgłoszenia się do spisu wyborców telefonicznie.

W przypadku braku dostępu do internetu możliwe jest:
✅zgłoszenie pisemne – pismo opatrzone własnoręcznym podpisem (czyli osobiście w urzędzie konsularnym albo listownie),

lub

✅zgłoszenie mailowe - do konsula z załączonym skanem lub zdjęciem pisemnego wniosku opatrzonego własnoręcznym podpisem (jako załącznik w formacie PDF lub JPG).

☑️ Wyborcy przebywający za granicą i posiadający ważne polskie paszporty będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych w USA.

☑️ W obwodach za granicą będą mogli zagłosować także wyborcy na podstawie okazanego w dniu wyborów zaświadczenia o prawie do głosowania.

Zapraszamy do elektronicznej rejestracji wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą.

🔔 Wybrzmiał „pierwszy dzwonek”!W Polskiej Macierzy Szkolnej w Los Angeles zainaugurowany został Nowy Rok Szkolny. 👩🏻‍🏫 W...
09/11/2023

🔔 Wybrzmiał „pierwszy dzwonek”!
W Polskiej Macierzy Szkolnej w Los Angeles zainaugurowany został Nowy Rok Szkolny.

👩🏻‍🏫 W wydarzeniu udział wzięła Konsul Generalna RP w Los Angeles, Marta Wolańska, która życzyła szkolnej społeczności pięknego roku szkolnego; podziękowała pedagogom i rodzicom za ich dotychczasowe zaangażowanie w pracę oraz wytrwałość we wspieraniu dzieci i młodzieży podczas niezwykle ważnej misji, jaką jest edukacja polonijna.

🌍🗺️ Konsul Generalna przekazała również Mapę Polski, która posłuży do nauki geografii, da też możliwość oznaczenia miejsc, które uczniowie z rodzicami mieli okazję odwiedzić podczas swoich letnich wakacji w Polsce.

📚 Wszystkim zaangażowanym w edukację polonijną życzymy udanego roku szkolnego i samych sukcesów.❤️🇵🇱

foto 📸: Polska Macierz Szkolna w LA

09/10/2023
09/10/2023

W tej historii pamięć przedmiotów wypełnia luki we wspomnieniach ludzi. Z tych skrawków, zachowanych dokumentów uzupełnionych o opowieści świadków historii autorka próbuje odtworzyć portret rodziny, która podczas wojny ratowała żydowskich sąsiadów.

9️⃣. września w Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej odbyła się tegoroczna edycja NARODOWEGO CZYTANIA w Los Angeles.🗣 W t...
09/10/2023

9️⃣. września w Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej odbyła się tegoroczna edycja NARODOWEGO CZYTANIA w Los Angeles.

🗣 W tym roku dziełem literackim, którego fragmenty mieliśmy okazję wysłuchać, była najsłynniejsza powieść Elizy Orzeszkowej "NAD NIEMNEM" (1888), autorki nominowanej do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r. Fragmenty dzieła przeczytali zaproszeni goście:

✅ Konsul Generalna RP w LA, Marta Wolańska,
✅ Katarzyna Śmiechowicz,
✅ ks. Mirosław Frankowski,
✅ Stanisław Jarecki i
✅ Mariola Bałazy oraz
✅ 5️⃣ uczniów Polskiej Macierzy Szkolnej w LA:
✔️ Anna-Sophia Kurpiewski,
✔️ Antoni Leconte,
✔️ Fabian Leconte,
✔️ Karolina Czerwczak,
✔️ Piotr Brózda.

🎹 Pięknymi występami fortepianowymi wydarzenie okrasili: Julian Saleba oraz Kasper Yoder👏🏻

NARODOWE CZYTANIE w Los Angeles odbyło się w ramach corocznej akcji wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą.

📖 Organizatorami spotkania w Los Angeles byli Parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej i Sanktuarium JPII, Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej, Polska Macierz Szkolna, Biblioteka Millennium w Los Angeles oraz Konsulat Generalny RP w Los Angeles.

🇵🇱 Wydarzenie odbywało się pod patronatem honorowym Konsul Generalnej RP w Los Angeles, Marty Wolańskiej.

🇵🇱📚 NARODOWE CZYTANIE 2023 w Los Angeles już jutro!📖 W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy o godz 13:00 do Para...
09/08/2023

🇵🇱📚 NARODOWE CZYTANIE 2023 w Los Angeles już jutro!

📖 W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy o godz 13:00 do Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Los Angeles na "Narodowe Czytanie" NAD NIEMNEM Elizy Orzeszkowej. Bądźcie z nami.

🇵🇱 Szanowni Państwo, Droga Polonio!

📖 W imieniu Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej i Sanktuarium JPII, Klubu Kultury im. Heleny Modrzejewskiej, Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Biblioteki Millennium w Los Angeles zapraszamy młodzież i dorosłych na NARODOWE CZYTANIE 2023 w Los Angeles.

🗣 Dziełem literackim, którego fragmenty będzie można wysłuchać będzie "NAD NIEMNEM" Elizy Orzeszkowej, a wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Konsula Generalnego RP w Los Angeles.

⌚️Serdecznie zapraszamy w sobotę 9️⃣. września o godz. 1️⃣3️⃣:00 do Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Los Angeles.

⚠️AKTUALIZACJA 15.09.2023 🇵🇱 WYBORY 2023Przekazujemy Państwu aktualizację informacji o wyborach do Sejmu RP i Senatu RP ...
09/07/2023

⚠️AKTUALIZACJA 15.09.2023 🇵🇱 WYBORY 2023

Przekazujemy Państwu aktualizację informacji o wyborach do Sejmu RP i Senatu RP oraz Referendum w październiku 2023 r. (link poniżej):

UWAGA! Od dnia 15.09.2023 można zgłaszać się do spisu wyborców w USA przez usługę e-Wybory.

⚽️🇵🇱 Dzieci polonijne na stadionie piłkarskim w L.A!🏟️ Szkoły polonijne okręgu konsularnego Los Angeles wzięły udział w ...
09/06/2023

⚽️🇵🇱 Dzieci polonijne na stadionie piłkarskim w L.A!

🏟️ Szkoły polonijne okręgu konsularnego Los Angeles wzięły udział w spotkaniu z reprezentantem klubu Los Angeles Football Club, Mateuszem Boguszem. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez Konsulat Generalny RP w LA przy współpracy z LAFC odbyło się Stadionie BMO w Los Angeles.

⚽️ Mateusz Bogusz #️⃣1️⃣9️⃣, to polski piłkarz w barwach LAFC, który podczas spotkania opowiedział o swojej dotychczasowej karierze oraz o korzyściach wynikających z uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Konsulat Generalny RP przyłącza się do słów polskiego piłkarza i zachęca polonijne dzieci oraz młodzież do aktywności fizycznej. ⛹️‍♀️🏊‍♀️
🤾🏻‍♂️ Ruch jest kluczem do zdrowia, a aktywność dzieci warunkiem prawidłowego przebiegu procesów rozwojowych. Sport pełni również funkcję wychowawczą i jest szkołą życia, w której spotyka się przyjaciół.
👏🏻Dziękujemy Mateuszowi Boguszowi i cieszymy się, że są tacy sportowcy, którzy mogą opowiadać o tym, jak piękny jest sport i być przykładem tego, że warto się w niego zaangażować.

🏟 Polonijni uczniowie mieli do piłkarza pochodzącego z Rudy Śląskiej wiele pytań, m.in. dotyczących jego planów futbolowych oraz reprezentowania Polski🇵🇱 na arenie międzynarodowej. Następnie młodzi goście wzięli udział w specjalnym zwiedzaniu BMO Stadium, na którym odbędą się mecze podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup 2026. ⚽️

👏 Organizatorem wizyty na stadionie był Konsulat Generalny RP w Los Angeles. Dziękujemy władzom klubu LAFC i Mateuszowi Boguszowi za gościnę, a rodzicom i dzieciom szkół polonijnych za udział w spotkaniu.

09/05/2023

An amazing 🇵🇱 poet and playwright Julisz Słowacki was born on that day in 1809.

His admired dramas, such as 'Kordian' and 'Balladyna' contain Shakespearean motifs. 🖋️

Słowacki, considered as one of the Three Bards, often filled his literature with Poland's struggle for independence.

ℹ️🇵🇱 W związku z Labor Day – świętem federalnym w USA, informujemy, że w poniedziałek, 4⃣ września br. Konsulat Generaln...
09/01/2023

ℹ️🇵🇱 W związku z Labor Day – świętem federalnym w USA, informujemy, że w poniedziałek, 4⃣ września br. Konsulat Generalny RP w Los Angeles będzie nieczynny.
✅Ponowne otwarcie urzędu nastąpi we wtorek, 5.09. br.

ℹ️ 🇺🇸 In observance of Labor Day, Consulate General of Poland in Los Angeles will be closed on Monday, September 4⃣.
✅ We will reopen on Tuesday, Sept. 5.

09/01/2023
09/01/2023

Dziś Dzień Solidarności i Wolności!

08/31/2023

Dziś Dzień Solidarności i Wolności. Dzień pamięci o ofiarach komunistycznych zbrodni, dzień pamięci o bohaterach naszej wolności!

08/31/2023

Buzzy cities offer museums of vodka, croissants or codebreaking, plus there are mountains, lakes and beaches – and piles of glorious food

🇵🇱 Szanowni Państwo, Droga Polonio!📖 W imieniu Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej i Sanktuarium JPII, Klubu Kultury im....
08/31/2023

🇵🇱 Szanowni Państwo, Droga Polonio!

📖 W imieniu Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej i Sanktuarium JPII, Klubu Kultury im. Heleny Modrzejewskiej, Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Biblioteki Millennium w Los Angeles zapraszamy młodzież i dorosłych na NARODOWE CZYTANIE 2023 w Los Angeles.

🗣 Dziełem literackim, którego fragmenty będzie można wysłuchać będzie "NAD NIEMNEM" Elizy Orzeszkowej, a wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Konsula Generalnego RP w Los Angeles.

⌚️Serdecznie zapraszamy w sobotę 9️⃣. września o godz. 1️⃣3️⃣:00 do Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Los Angeles.

🌐 Konsulat Generalny RP w Los Angeles wziął udział w „Unlock the Emerging Poland Market: Opportunities for Poland-US Bus...
08/28/2023

🌐 Konsulat Generalny RP w Los Angeles wziął udział w „Unlock the Emerging Poland Market: Opportunities for Poland-US Business Partnerships” – webinarze zorganizowanym przez WITOC (Women In Trade Orange County), którego celem było poszerzenie wiedzy inwestorów z USA na temat tego, jak skutecznie inwestować w Polsce i dlaczego „Kraj Nad Wisłą” jest idealnym ku temu miejscem.

🗣 Informacje amerykańskim firmom skupionym na rozwoju swojej działalności w Polsce, jak również polskim firmom zainteresowanym biznesem w USA, przekazali przedstawiciele
✅ WITOC oraz
✅ Economic Development Collaborative SBDC działające na rzecz podnoszenia poziomu relacji handlowych i gospodarczych pomiędzy Polską i USA), jak również reprezentant
✅ U.S. Commercial Service Irvine, który opowiedział o przyszłorocznej amerykańskiej misji gospodarczej Trade Winds organizowanej w Europie (w tym Polsce) oraz Eurazji. Polskie cele i priorytety w sferze ekonomicznej zaprezentowali przedstawiciele
✅ Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles oraz
✅ Zagranicznego Biura Handlowego, jak również
✅ reprezentanci polskich firm dzielący się spostrzeżeniami na temat współpracy z firmami amerykańskimi. Gościem specjalnym webinaru był
✅ przedstawiciel NASA Jet Propulsion Laboratory.

Paneliści webinaru:
🇺🇸 Simona Filip Racek – gospodarz, doradca ds. Handlu Międzynarodowego w EDC SBDC, przewodnicząca WITOC
🇺🇸 Siddhi Khara - doradca ds. Handlu Międzynarodowego EDC SBDC, prezes WITOC
🇺🇸 dr Ray Bowman – dyrektor EDC SBDC
🇵🇱 Anna Janczewska – specjalista ds. handlu przy U.S. Embassy Warsaw
🇺🇸 Richard M. Swanson Jr – przedstawiciel U.S. Commercial Services na Południowy Pacyfik
🇵🇱 Mateusz Gmura – konsul, Konsulat Generalny RP w Los Angeles
🇵🇱 Anna Dębecka-Budzisiak - dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego w Los Angeles, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
🇵🇱 Paul Mydlo - przedstawiciel Scalo oraz Judith Gomez z STX Next
🇵🇱 🇺🇸 Artur Chmielewski - polski naukowiec, pracownik NASA JPL

08/25/2023

Today is ! 🍎🎉

As one of the largest food producers in Europe, Poland boasts products of the highest quality. 👏

Delicious apples, vegetables, bread or perhaps dairy products such as , which one is your favourite 🇵🇱 flavour?

🇺🇸: Consul General of 🇵🇱 Marta Wolańska hosted Consul General of 🇧🇪 Sophie Hottat. Among the topics covered were the sit...
08/24/2023

🇺🇸: Consul General of 🇵🇱 Marta Wolańska hosted Consul General of 🇧🇪 Sophie Hottat. Among the topics covered were the situation in Ukraine🇺🇦 and an exchange of experiences regarding the Los Angeles consular district.

We look forward to a fruitful cooperation with Consulate General of Belgium in Los Angeles🇧🇪

🇵🇱: Konsul Generalna Marta Wolańska gościła Konsul Generalną Belgii, Sophie Hottat. Wśród poruszanych tematów znalazła się sytuacja w Ukrainie🇺🇦 oraz wymiana doświadczeń dotyczących okręgu konsularnego Los Angeles.

Liczymy na owocną współpracę z Konsulatem Generalnym Belgii w Los Angeles🇧🇪

W Dniu Niepodległości Ukrainy życzymy naszym sąsiadom, aby „za rok o tej porze Ukraina była wolna od rosyjskiej agresji....
08/20/2023

W Dniu Niepodległości Ukrainy życzymy naszym sąsiadom, aby „za rok o tej porze Ukraina była wolna od rosyjskiej agresji.”

Konsul Generalna Marta Wolańska wzięła udział w obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy organizowanych przez KG Ukrainy San Francisco w Ukrainian Cultural Center w Los Angeles. Podczas swojego wystąpienia konsul Wolańska przywołała m.in. słowa śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego mówiące o wspólnym dziedzictwie obu naszych narodów oraz o potrzebie wspierania Ukrainy na jej drodze ku bezpiecznej przyszłości i dołączeniu do struktur europejskich. 🇵🇱🤝🇺🇦

Dmytro Kushneruk | Ukrainian Arts | Ukrainian Culture Center - UCC

ℹ️ W związku z Huraganem Hilary, przekazujemy informacje z prośbą o zachowanie ostrożności. ⤵️
08/19/2023

ℹ️ W związku z Huraganem Hilary, przekazujemy informacje z prośbą o zachowanie ostrożności. ⤵️

Hurricane Hilary is likely to make landfall in Los Angeles as a tropical storm, bringing heavy rains and potential flooding. Here's what you can do now to prepare, and how to stay safe when the storm arrives.

👏🏻 Gratulacje dla Piotra Biankowskiego i Aleksandry Kabelis, którzy przepłynęli właśnie Kanał Catalina - ostatni z eleme...
08/16/2023

👏🏻 Gratulacje dla Piotra Biankowskiego i Aleksandry Kabelis, którzy przepłynęli właśnie Kanał Catalina - ostatni z elementów „Potrójnej Korony” 🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♂️

🇵🇱 Polskich pływaków ekstremalnych na mecie w San Pedro powitała KG Marta Wolańska, pod której patronatem honorowym odbywało się to niezwykłe wyzwanie.

🏊🏻‍♂️ Dzięki “Catalina Swim Challenge” polscy pływacy wspierają chore dzieci z Województwa Pomorskiego - zebrane środki dadzą możliwość zakupu Mobilnego Ambulansu Fundacja Ronalda McDonalda.
🚑 Pozwala on na przeprowadzanie profilaktycznych badań USG wykrywających nowotwory u dzieci w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia.👶

👏🏻 Aleksandra Kabelis | Piotr Biankowski 👏🏻

08/16/2023

Today, Poland celebrates the 🇵🇱.

Established in the name of the victorious Battle of Warsaw, it was set to honour the valour and bravery of 🇵🇱 soldiers. ⚔️

The Miracle on the Vistula marked a turning point in the fight against totalitarianism in Europe.

2023 has started, and we are ready to propose cultural events for the year's fresh start. FRIDAY, JANUARY 6 | 3:00 P.M. ...
01/02/2023

2023 has started, and we are ready to propose cultural events for the year's fresh start.

FRIDAY, JANUARY 6 | 3:00 P.M. Czarakcziew/Kowal Duo Concert at USC Ramo Recital Hall at USC 820 W 34th St, BMH 100, Los Angeles, CA

SUNDAY, JANUARY 8 | 4:30 P.M. Czarakcziew/Kowal Duo Concert at HMLA Holocaust Museum LA 100 The Grove Dr, Los Angeles, CA

Both concerts are free admission, but you need to RSVP on the institutions' websites.

During the first week of January 2023, the Polish Music Center USC Center and Holocaust Museum L.A. will host the Czarakcziew/Kowal Duo — an ensemble from Kraków, Poland, that specializes in seeking out outstanding but unknown music of the 20th and 21st century. In these concerts, pianist Piotr Kowal and cellist Paweł Czarakcziew will weave together strands of jazz and contemporary classical music present in the works of Polish composer Joanna Bruzdowicz and American-Jewish composer Frederick Katz. Their programs will feature several premieres as well as special guests.

Both child prodigies of classical music, Bruzdowicz and Katz each explored jazz, improvisation, and music for film, always returning to classical composition but carrying the influence of where their journeys had taken them. Their music shares a poetic, often mystical quality that deeply connects the listener to the subject matter. Los Angeles was also an important place on the map for both composers. Katz was based here as a member of the influential Chico Hamilton Quintet. Bruzdowicz not only appeared in many L.A. concerts and premieres—including the PMC’s flagship Paderewski Lecture-Recital series in 2003 — but is now memorialized through the recent gift of manuscripts and other papers donated by her family, creating the PMC’s newest ‘Joanna Bruzdowicz Collection’ in the PMC Archives. Polish Consulate in Los Angeles is a proud partner of the concerts.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie na Kolędowanie 2023.Piękny wieczór polskich kolęd zorganizowany przez Państwa Stanleya ...
12/22/2022

Dziękujemy bardzo za zaproszenie na Kolędowanie 2023.

Piękny wieczór polskich kolęd zorganizowany przez Państwa Stanleya i Helenę Kołodziej oraz Zarząd HELENA MODJESKA ART and CULTURE CLUB in Los Angeles. Polskie kolędy w wykonaniu i akompaniamencie Olivii Kierdal, świąteczne utwory w tym wspaniała polska muzyka, zaprezentowane przez profesora Wojciech Kocyan wprowadziły wszystkich gości w świąteczny nastrój.

Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej wraz z przyjaciółmi w sobotę 17 grudnia 2022 r. uczcił święta, przełamał opłatkiem z życzeniami na kolejny rok, posłuc...

Address

12400 Wilshire Boulevard, Ste 555
Los Angeles, CA
90025

Opening Hours

Monday 9am - 2pm
Tuesday 9am - 2pm
Wednesday 9am - 2pm
Thursday 12pm - 5pm
Friday 9am - 2pm

Telephone

+13104428500

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Consulate General of Poland in Los Angeles posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Consulate General of Poland in Los Angeles:

Videos

Share

Nearby government services


Comments

Hello everyone
Życzę wszystkim państwu szczęśliwego nowego roku!
Pianistka ze Słupska zdobywa Amerykę. Wygrała kolejny konkurs | Słupsk Nasze Miasto
Elzbieta Bilicka, mieszkajaca Logan, UT zdobyla ponownie pierwsza nagrode na miedzinarodowym konkursie pianistycznym. Elu gratuluje! To wspaniala wiadomosc, wygralas drugi koncert w ciagu pol roku. Zycze nastepnych sukcesow.

Putra International Piano Competition
Elzbieta Bilicka, Piano Solo Artist (32 & below) - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=3avML0O6VcM&feature=share
Wszystkiego Najlepszego z okazji Swieta Niepodleglosci Polski! Nie sto a tysiac lat Mocnej i Niepodleglej!
Are polish citizens allowed in the US right now, due to COVID?
#}