Clicky

Estonian Embassy in Washington

Estonian Embassy in Washington Estonian Embassy in Washington is offering limited consular services to Estonian and foreign citizens.

The consular services being provided are:
Accepting applications and issuing Estonian passports and ID cards;
Issuing Estonian e-residency cards.

Operating as usual

Kringel on olnud läbi aegade kodude pidulaual. Igal perel on oma lemmikretsept või kondiitriäri, kust saab kõige parema...
12/08/2022

Kringel on olnud läbi aegade kodude pidulaual. Igal perel on oma lemmikretsept või kondiitriäri, kust saab kõige paremat kringlit: mõnele meeldib rohkete rosinatega, teisele kaneeli ja kardemoniga, maiasmokad armastavad lisada šokolaadi, mandleid, apelsinisukaadi, aga miks mitte ka pähkleid, puuvilju ja muud head-paremat. Üks on kindel - eestlaste tähtpäevadel on alati au sees ja oodatud.

Sel nädalal oli meil suur rõõm pakkuda erakordselt maitsvat Eesti kringlit Wunder Gartenis, kus meiega kõrvuti pakkusid rahvuslikke toite-jooke paljud Euroopa riigid.

Suur-suur aitäh meisterpagar Peter Saar, kes küpsetas viis (!) erakordselt maitsvat kringlit, millest said tükikese ligi 500 festivalikülalist. Kokku käis Winterfestil pühadetoitu maitsmas üle 1200 inimese, kõigile kringlit lihtsalt ei jätkunud...

Meie kringlimeister saatkonnas on suursaadik Kristjan Prikk, kes küpsetab kringlit retsepti järgi, mille leiate koos videojuhisega siit: https://euholidaycookbook.org/2022/11/15/estonia/

Ehk saame järgmisel aastal teha üheskoos ühe suurema Eesti kringlipeo!

Head pühadeootust ja kringliküpsetamist kõigile!

Eile sai allkirjad hankeleping, millega Eesti ostab Ameerika Ühendriikidelt moodsa relvasüsteemi HIMARS. Washingtonis Ee...
12/03/2022

Eile sai allkirjad hankeleping, millega Eesti ostab Ameerika Ühendriikidelt moodsa relvasüsteemi HIMARS. Washingtonis Eesti suursaadiku residentsis toimunud pidulikul tseremoonial pani lepingule Eesti poolt käe alla Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) peadirektor Magnus-Valdemar Saar ja Ameerika Ühendriikide poolt USA kaitsekoostööagentuuri (DSCA) peadirektor James A. Hursch.

Tegu on Eesti ajaloo seni suurima kaitsehankega, mis tugevdab oluliselt Eesti sõjalist kaitsevõimet. Relvatootja Lockheed Martin moodsate mitmikraketiheitjate soetamine saab teoks USA kaitsealase abi toel. Lepingu kogumaksumus on üle 200 miljoni dollari.

Lepingu raames hangib Eesti lisaks relvasüsteemile ka laskemoona, sidelahendusi, väljaõppe-, logistika- ning elutsüklilahendusi. Paketis on rakette laskeulatusega 70st kuni 300 kilomeetrini.

Lisaks Eestile hangivad mitmikraketisüsteemi HIMARS endale ka Läti ning Leedu.

Välisministeerium tunnustas kodanikupäeval rahvadiplomaate | Välisministeerium
11/29/2022
Välisministeerium tunnustas kodanikupäeval rahvadiplomaate | Välisministeerium

Välisministeerium tunnustas kodanikupäeval rahvadiplomaate | Välisministeerium

Välisministeerium tunnustab iga-aastaselt tänukirjaga rahvadiplomaate ja kodanikuühendusi, kes on märkimisväärselt aidanud edendada eesti keelt ja kultuuri ning Eesti ettevõtlust maailmas. Sel aastal annab ministeerium üle 44 tänukirja.

🏆 Palju õnne saatkonna spordiau kaitsmise eest kaitsenõunik Nele Loorentsile, kes jooksis täna Washington D.C.s Marine C...
10/30/2022

🏆 Palju õnne saatkonna spordiau kaitsmise eest kaitsenõunik Nele Loorentsile, kes jooksis täna Washington D.C.s Marine Corps Marathonil.

Spordisündmusel, mis toimus esimest korda peale 3-aastast pausi, osales tänavu üle 20 000 jooksja.

Oleme Su üle uhked, Nele! 🇪🇪🎉🇺🇸

Meie saatkonna naised🎀 ühinesid täna Washingtonis suure ühiskõnniga, et koos tõsta teadlikkust rinnavähi riskist ja sell...
10/22/2022

Meie saatkonna naised🎀 ühinesid täna Washingtonis suure ühiskõnniga, et koos tõsta teadlikkust rinnavähi riskist ja selle koleda haiguse ennetamise võimalustest. 📌 Regulaarne tervisekontroll on oluline💖

The Embassy Team dressed pink and joined the annual Against Breast Cancer Walk in DC to spread awareness about the world’s most common type of cancer.

Ladies, please mind - regular check-ups are crucial for defeating this fatal disease💖

Eesti🇪🇪 kaitseminister Hanno Pevkur kohtus täna Pentagonis oma Ameerika Ühendriikide🇺🇸 kolleegi Lloyd Austiniga. Minist...
10/19/2022

Eesti🇪🇪 kaitseminister Hanno Pevkur kohtus täna Pentagonis oma Ameerika Ühendriikide🇺🇸 kolleegi Lloyd Austiniga. Ministrid arutasid Eesti-USA kaitsekoostööd ning NATO idatiiva tugevdamise ja Ukraina toetusega seotud küsimusi.

Kaitseminister Pevkuri sõnul jõuti põhimõttelisele kokkuleppele, et USA hakkab panustama Eesti julgeolekusse täiendavate roteeruvate üksuste ja võimetega. Konkreetsed relvasüsteemid, võimed ja üksused, kes Eestis regulaarse rotatsiooni korras hakkavad viibima, selguvad lähiajal,“ ütles kaitseminister.

„Tänasin kaitseminister Lloyd Austinit USA juhtrolli eest Ukraina toetamisel nende vabadusvõitluses. Liitlastena seisame täna kõik koos ühtsena ja panustame nii palju kui saame, et me tulevikus ei peaks vaatama tagasi mõeldes, et oleksime siiski pidanud tegema rohkem,“ ütles kaitseminister Pevkur.

Eesti valitsus on tänavu juba kolm korda eraldanud lisaraha riigikaitse tugevdamiseks tõstes kaitsekulutused 3% SKT piirimaile, samas on ka USA tõstnud panuseid NATO idatiiva tugevdamiseks.

➡️ Tomorrow! ➡️ Join us for a in-person discussion with Estonian🇪🇪 Defense Minister Hanno Pevkur on recent developments...
10/17/2022
A Conversation with Defense Minister Hanno Pevkur

➡️ Tomorrow! ➡️ Join us for a in-person discussion with Estonian🇪🇪 Defense Minister Hanno Pevkur on recent developments of the war in Ukraine and transatlantic effort to strenghten European security on Tuesday, Oct 18 at 10:30am in Washington D.C.

https://shar.es/af6stc

As Russia wages war on Ukraine and threatens NATO, Estonia and its Baltic neighbors are at the forefront of European and transatlantic efforts to support Ukraine’s war effort and overhaul the NATO alliance to effectively deter Russia’s aggression. Please join us for an in-person discussion with ...

✅ Käes on tammetõruloomade meisterdamise aeg! Kui Eesti🇪🇪 lapsed on kõik kunagi tammetõrudest kujukesi teinud, siis täna...
10/16/2022

✅ Käes on tammetõruloomade meisterdamise aeg! Kui Eesti🇪🇪 lapsed on kõik kunagi tammetõrudest kujukesi teinud, siis täna saime seda õpetada ka Ameerika🇺🇸 lastele - huvi Eesti laste sügisese lemmiktegevuse vastu oli väga suur🔆

Saatkonna suured ja väikesed panid täna Washingtonis Prantsuse saatkonna õues üles Eesti nurgakese ja kutsusid ümbruskonna lapsi lastepäevale. Tutvustasime Eesti laste ōuemänge, tõmbasime köit, tegime kotijooksu, meisterdasime tammetõrudest loomi ning nuputasime viktoriinil. Kuigi paljud teadsid õiget vastust küsimusele, kumb on suurem, kas Eesti või USA, siis Eesti rahvuslooma äraarvamine oli paras pähkel 🤓

Väga hea meel, et saime taas Eestit kui põnevat, lastesõbralikku ja loodust🌱 ning liikumist🤸🏻‍♀️⛹️🏃🏼‍♀️ armastavat maad tutvustada!

Hoogne ja suviselt soe perepäev sai teoks Euroopa Liidu🇪🇺 USA esinduse eestvedamisel, aitäh ja 🇫🇷

👉Saatkond kolib!/ENG below/Anname teada, et Eesti saatkond Washingtonis kolib tagasi oma ajaloolisse majja. Kolimise aja...
09/21/2022

👉Saatkond kolib!
/ENG below/

Anname teada, et Eesti saatkond Washingtonis kolib tagasi oma ajaloolisse majja. Kolimise ajal on saatkond suletud 22. septembrist kuni 5. oktoobrini k.a.

Pärast ligi kaks aastat väldanud remonditöid saame tagasi oma uutele-vanadele pindadele aadressil

2131 Massachusetts Ave, NW
Washington, DC, 20008

Meie lauatelefoninumbrid jäävad samaks. Kolimise ajal, 22. septembrist kuni 5. oktoobrini lauatelefonid ei tööta, kuid oleme kättesaadavad meilitsi.

Konsulaarteenuseid loodame uuesti pakkuda alates 10. oktoobrist. Vahepealsel ajal palume erakorralise konsulaarabi saamiseks pöörduda Eesti Peakonsulaadi poole New Yorgis või helistada Välisministeeriumi konsulaarabi telefonile +372 53 01 9999.

Vabandame ette kolimise tõttu tekkida võivate ebamugavuste pärast. Küsimuste puhul võtke meiega julgesti ühendust meilitsi aadressil [email protected] (hädavajadusel telefonitsi +1 202 858 5618)

Loodame teid peagi näha ja teenindada uuenenud saatkonnahoones.

ENG
👉The Embassy is moving

Please note that the Embassy of Estonia in Washington will be closed due to the office relocation from September 22nd through October 5th.

The good news is that after almost two years of renovation, the Embassy will be able to move back to its original location on

2131 Massachusetts Ave, NW
Washington, DC, 20008

This will be our address again effective October 1st, 2022.

Our office telephone numbers will not be changed. However, during the relocation period from September 22 through October 5, our office phones are not in service and the Embassy can be reached by email.

We plan to resume offering Consular services starting October 10th. If you need consular assistance due to an emergency during the period the Embassy is relocation, please contact Estonian Consulate General in New York or call +372 5301 9999 (24/7 consular emergency helpline of the Estonian Ministry of Foreign Affairs).

We apologize for any inconvenience that you may encounter during our move dates. Should you have any questions, please feel free to contact us [email protected] (alternatively, during office hours you can call +1 202 858 5618)

Look forward to seeing and serving you at our newly renovated Embassy soon.

Eesti saatkond Washingtonis koos peredega lõi täna tublisti kaasa Maailmakoristuspäeva ehk ettevõtmises meie kodulinnas...
09/17/2022

Eesti saatkond Washingtonis koos peredega lõi täna tublisti kaasa Maailmakoristuspäeva ehk ettevõtmises meie kodulinnas Washingtonis. Diplomaate ei kohutanud prügi jahtimisel ei paks võsa, põlvini järvemuda ega ka suvine leitsak. Kõige rohkem kogunes tavapärast plastikprügi, aga leiti ka elektritõukeratas, ostukäru ja hulgaliselt koduelektroonikat.

Eesti „Teeme ära!“ talgutest alguse saanud maailmakoristuspäeval on 14 aastaga käised üles käärinud ja ümbrust koristanud pea 60 miljonit inimest enam kui 190 riigis. Sellel aastal on tähelepanu alla võetud veekogud, sealhulgas jõed ja järved. Sestap võtsime siinse Euroopa Liidu esinduse eestvedamisel ette Anacostia jõekääru Washingtonis Kenilworthi pargis - oli suur rõõm puhtamaks saanud loodusest!

Washington Estonian Society/ Washingtoni Eesti Selts, mis on tegutsenud juba üle 6️⃣0️⃣ aasta, kogunes sel pühapäeval pi...
09/13/2022

Washington Estonian Society/ Washingtoni Eesti Selts, mis on tegutsenud juba üle 6️⃣0️⃣ aasta, kogunes sel pühapäeval piknikule Black Hilli pargis Marylandis. Sai kinnitust, et vihm ei ole kunagi takistuseks, kui eestlased koos kaaslaste ja sõpradega on otsustanud kokku saada🌦
➡️Tervitussõnad ütlesid WESi esimees Peter Kopperman ja suursaadik Kristjan Prikk.

Oli tõesti suur rõõm näha lähemalt ja kaugemalt kohale saabunud hakkajaid eestlasi🇪🇪 ning suurel hulgal lapsi🔅 Soovime Washingtoni Eesti Seltsile toredat uut hooaega ja hoogu juurde 🎉

Eesti Kultuuriselts Chicagos - Estonian Cultural Society of Chicago tõi eelmisel nädalavahetusel kokku suure hulga eest...
09/01/2022

Eesti Kultuuriselts Chicagos - Estonian Cultural Society of Chicago tõi eelmisel nädalavahetusel kokku suure hulga eestlasi, saime üheskoos osa uhkest kultuuriprogrammist ning nautisime suurepärast Eesti kööki.

Suur tänu ja tunnustus eestluse järjepideva hoidmise eest korraldajatele, kultuuriseltsi eestvedajale Liivika Korenile ja seltsi juhatuse liikmele Karl Herbert Grabbile, ning Sirje Pressile, kes eestlastele oma koduuksed avas.

Kiidusõnu pälvisid tublid perenaised-mehed, kes pidulaua katsid - nautisime ehedaid Eesti maitseid - isetehtud pasteet, rukkileib, kiluleivad, suitsuliha, kodune värskekapsasupp, lapsepõlvest tuttav kartulipuder ja palju muud. Nagu ikka, ei jäta eestlased kasutamata võimalust üksteisega mõõtu võtta: toimus ka parima koduse koogi konkurss.

Saatkonna nimel tervitas külalisi kaitseatašee kolonel Vahur Väljamäe koos abikaasa Kariniga. Rääkisime iseseisvuse olulisusest eestlaste jaoks, väljakutsetest selle hoidmisel ja kindlustamisel ning sellest, mida me igaüks meie riigi ja rahva hoidmisel ära saame teha. Eesti keele, kultuuri ja pärimuse hoidmine on Eesti kestmise alussammas. Veendusime, et eestlaseks olemine, eesti muusika, rahvatantsu, maitsete ja traditsioonide hoidmine on Chicago Eesti kogukonna südames - see on miski, mis meid rahvusena võõrsil alati seob.

Tänase puhul soovime kõigile head kooli algust ja tunneme heameelt, et tavapärase klassiruumis õpitu kõrval on siinsete eestlaste seas au sees ka kultuuriharidus, mida antakse edasi Eesti kogukonna tegemiste kaudu.

💠 Meie suursaadik Kristjan Prikk räägib oma tööst ja tegemistest Eesti🇪🇪 esindamisel Ameerika Ühendriikides🇺🇸:
08/26/2022

💠 Meie suursaadik Kristjan Prikk räägib oma tööst ja tegemistest Eesti🇪🇪 esindamisel Ameerika Ühendriikides🇺🇸:

08/24/2022

Exactly 6⃣ months ago we woke up ready to celebrate the independence day of 🇪🇪. Instead there was a war in Europe.
Today we woke up more unified, stronger and determined because we are united by a common cause.
🇺🇦 must win!
Happy Independence Day Ukraine🌻!

Tänavu 20. augustil tähistame 3️⃣1️⃣ aasta möödumist Eesti🇪🇪 omariikluse taastamisest. Palju õnne meie armsale Eestile!O...
08/20/2022

Tänavu 20. augustil tähistame 3️⃣1️⃣ aasta möödumist Eesti🇪🇪 omariikluse taastamisest. Palju õnne meie armsale Eestile!

On August 20th we celebrate the 3️⃣1️⃣th anniversary of the restoration of independence of Estonia🇪🇪. Congratulations!

👉Alates 1. septembrist saab USAs esitada viisataotluse otse Eesti peakonsulaati(ENG below)Tänavu 31. augustil lõppeb USA...
08/18/2022
New York – Consulate General of Estonia in New York

👉Alates 1. septembrist saab USAs esitada viisataotluse otse Eesti peakonsulaati
(ENG below)

Tänavu 31. augustil lõppeb USAs asuvate Eesti esinduste leping välise teenuseosutaja VFS Globaliga ja peale seda VFS Globali viisakeskustes Eesti viisataotlusi enam esitada ei saa.

Alates 1. septembrist tuleb viisataotlus USAs esitada otse Eesti peakonsulaati New Yorgis või San Franciscos. Täpsemat teavet viisataotluste esitamise korra kohta Eesti Peakonsulaadis New Yorgis leiate peakonsulaadi ingliskeelse kodulehe jaotises Consular Information https://newyork.mfa.ee/et/

Kuni 31. augustini VFS Globali viisakeskustes esitatud taotlused vaadatakse läbi tavalises korras ning taotlejad saavad oma passid tagasi vastavalt viisataotluse esitamisel kokkulepitule.

ENG
👉Starting from September 1st Estonian visa applications in the US can be lodged directly to the Estonian consulate.

On August 31st agreement between Estonian representations in the US and external Service Provider VFS Global will expire.

Accordingly, it is not possible to lodge Estonian visa application in the VFS Global Visa Application Centers starting from September 1st.

From September 1st on, visa applications must be lodged directly to the Estonian Consulate in New York or in San Francisco. For more information about lodging visa application directly to the Estonian Consulate General in New York please consult Consulate´s website Consular Information section https://newyork.mfa.ee/

All applications lodged in VFS Global Visa Applications Centers until August 31st will be processed as usual and applicants will get their passports back from VFS Global as agreed during lodging of the application.

The August edition of the Global Estonian newsletter has been published. Newsletter is available both in Estonian and in English. Please visit this webpage to subscribe to the monthly Global Estonian Newsletter.

This year Estonia🇪🇪 and the US🇺🇸 are celebrating 1️⃣0️⃣0️⃣ years of diplomatic relations. That is a century of people-to...
08/12/2022

This year Estonia🇪🇪 and the US🇺🇸 are celebrating 1️⃣0️⃣0️⃣ years of diplomatic relations. That is a century of people-to-people contacts!

We are grateful to St. Mary´s County 🇺🇸 hosting a delegation of local government leaders from Pärnumaa County 🇪🇪, an excellent 3-days full of meetings, tours and discussions in Town of Leonardtown, St. Mary's County Government, St. Mary's County Department of Emergency Services, The Patuxent Partnership, Aeropark Innovation District, St. Mary's College of Maryland, Historic St. Mary's City, Naval Air Station Patuxent River, College of Southern Maryland, Patuxent River Naval Air Museum, Tri-County Council’s Southern Maryland JobSource, University of Maryland UAS Test Site & USMS SMART Building, Southern Maryland Tech Bridge, the MATRIX Lab and many others.

The partnership Agreement between St. Mary’s County and Pärnumaa signed shortly before pandemic in 2019 offers unique opportunities for diverse and exciting exchanges between our communities. We look forward to further cooperation and exchange of best practices in governance, emergency planning and response, workforce development, business, education and culture.

Kudos to everyone instrumental in making this visit to happen! It is our hope that the Pärnumaa - St. Mary’s Counties partnership will encourage other similar partnership to be rekindled.

We are excited to welcome the delegation of Estonia’s Pärnu County (Pärnumaa) at the launch of their three-day visit to ...
08/06/2022

We are excited to welcome the delegation of Estonia’s Pärnu County (Pärnumaa) at the launch of their three-day visit to St. Mary's County Government in MD.

With this visit, the cooperation agreement signed pre-COVID will now see practical implementation.

Such partnerships between Estonia and Maryland show the depth and vibrancy of 🇪🇪 🇺🇸 cooperation.

We wish Pärnumaa and St. Mary's County a fruitful visit!

To kick off an academic conference on the centenary of diplomatic relations between and the , Omniva will issue a speci...
06/16/2022

To kick off an academic conference on the centenary of diplomatic relations between and the , Omniva will issue a special stamp, designed by Indrek Ilves on June 17.

OTD 81 years ago - in 1941, the Soviet secret police, the NKVD deported some 10,000 Estonians to the Siberian Gulags. 😢O...
06/14/2022
Gallery: Deported Estonians in Siberia

OTD 81 years ago - in 1941, the Soviet secret police, the NKVD deported some 10,000 Estonians to the Siberian Gulags. 😢

OTD 40 years ago - in 1982, President Reagan, with his proclamation 4948 declared this day the Baltic Freedom Day.

Today, innocent Ukrainians in the occupied territories of 🇺🇦 are suffering a similar fate at the ands of 🇷🇺 henchmen.


https://estonianworld.com/life/pictures-deported-estonians-in-siberia/

The Vabamu Museum of Occupations and Freedom in Tallinn holds some memories and pictures of Estonians who were deported to Siberia by the Soviet Union. Estonian World brings you some of those preserved images of life in Siberia.

Although the centenary will be July 28, what's a few days between Allies and Partners!
05/27/2022

Although the centenary will be July 28, what's a few days between Allies and Partners!

🇪🇪🤝🇺🇸 DefMin and PermSec welcomed friends of the Baltics from  - Rep. Ruben Gallego, Congressman Don Bacon, and Repr...
05/26/2022
Met with Estonia’s Defense Minister Kalle Laanet and Permanent Secretary Kusti Salm to hear their wise proposals for the defense of Northern Europe. We’ve seen the Russian brutality and war crimes in Ukraine, and the Baltic nations have been victimized by Russia before.

🇪🇪🤝🇺🇸 DefMin and PermSec welcomed friends of the Baltics from - Rep. Ruben Gallego, Congressman Don Bacon, and Representative Sara Jacobs. Thank you for your important role in strengthening support to Baltic States

Saturday, May 7 - the bravest and most dedicated among the Embassy staff and the Washington Estonian Society / Washingto...
05/12/2022

Saturday, May 7 - the bravest and most dedicated among the Embassy staff and the Washington Estonian Society / Washingtoni Eesti Selts gathered for a run, supporting the veterans of and .

Watch this space for the 2023 in April next year!

❗❗ Come, participate at the Global Virtual Forum of the Ministry of Foreign Affairs ❗❗👉 Thursday, May 5 @ 9:00 AM (EST)F...
05/02/2022
A virtual forum for Estonians across the globe is held on Thursday 5 May at 16.00 Estonian time (UTC/GMT +3) | Ministry of Foreign Affairs

❗❗ Come, participate at the Global Virtual Forum of the Ministry of Foreign Affairs ❗❗

👉 Thursday, May 5 @ 9:00 AM (EST)

For more information, see the link below 👇

You can watch and think along with the virtual forum of the Ministry of Foreign Affairs via the Worksup environment from any location in the world with a working internet connection. The forum will have simultaneous interpretation into English and ...

We are pleased to share that will once again be part of this much-loved spring event with European Union in the United ...
04/28/2022

We are pleased to share that will once again be part of this much-loved spring event with European Union in the United States.

On Saturday, May 14, from 10 AM to 4 PM, we are opening our doors to the D.C. area for a day of culture, food, music, and more.

The best part? There are no RSVPs or fees required! Watch euopenhouse.org for more details coming soon.

❗❗ This year Hepatica Run 🏃 will take place onSaturday, May 7from 9:30 am to 1:00 pm👉 at the Chesapeake and Ohio Canal T...
04/26/2022

❗❗ This year Hepatica Run 🏃 will take place on

Saturday, May 7
from 9:30 am to 1:00 pm

👉 at the Chesapeake and Ohio Canal Towpath (Start & Finish around the 34th Street)

As every year, the Embassy together with the Washington Estonian Society / Washingtoni Eesti Selts will use this event to commemorate the Veterans - this year those of and of .

Click on the link below 👇 to sign up❗

https://forms.gle/YYpDmjZJj1TiksUD6

6 clichés to avoid when reporting about Estonia🙂Propastop is a blog run by volunteers, aimed at cleaning Estonia from p...
04/02/2022

6 clichés to avoid when reporting about Estonia🙂

Propastop is a blog run by volunteers, aimed at cleaning Estonia from propaganda, false information and media lie. https://www.propastop.org/eng/

👉 Find out more on the Twitter account about Estonia in English: https://twitter.com/propastop.

❗❗ Come one, come all ❗❗The Washington Estonian Society / Washingtoni Eesti Selts organizises a concert of Curly Strings...
03/31/2022

❗❗ Come one, come all ❗❗

The Washington Estonian Society / Washingtoni Eesti Selts organizises a concert of Curly Strings from at the McLean Community Center.

👉 Doors open: Friday, April 1, 7:00 pm

🕺💃 and 🎹 will start at 8:00 pm.

To kick-off the Washington Estonian Society's 60th Anniversary Year, we are beginning with an evening of music, dance and fun for the entire family!

The renowned Estonian band, Curly Strings will be performing on Friday, April 1, 2022 at the:

McLean Community Center
1234 Ingleside Drive
McLean, VA 22101

This is very close to the McLean Route 123 exits of both the Capital Beltway and the Dulles Toll Road, so it is easily accessible to all locations in the DMV.

The schedule for the evening is as follows:

7 pm - Doors open and a light buffet will be offered. Please feel free to bring beverages of your choice (wine, beer and spirits are permitted).
8 pm - Concert and Dancing Begin

Tickets are on sale now at the Washington Estonian Society website:
www.washingtonestoniansociety.com

Adults - $40.
Students - $10.
Children 12 and under are free

Hope to see you there!

Collegium Musicale USA tuuril kõlab Tüüri teose maailmaesiettekanne
03/31/2022
Collegium Musicale USA tuuril kõlab Tüüri teose maailmaesiettekanne

Collegium Musicale USA tuuril kõlab Tüüri teose maailmaesiettekanne

Eesti kammerkoor Collegium Musicale on kuni 4. aprillini kontserttuuril USA-s. Koor annab kontserdid Annapolises, Washingtonis ja New Yorgis ning need kõik on Ukraina toetuseks. Maailmaesiettekandele tuleb Erkki-Sven Tüüri "Omnia mutantur".

03/08/2022

On March 17, Baltic Foreign Affairs Committee Chairs Rihards Kols 🇱🇻, Laima Andrikiene 🇱🇹 and Marko Mihkelson 🇪🇪 will appear at the Helsinki Commission hearing “GAME-CHANGER: The Baltics Under Pressure”.
📺 Watch live at 10am ET: http://www.youtube.com/HelsinkiCommission

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Latvia Latvijas Republikas Ārlietu ministrija United States Embassy - Riga, Latvia

Photos from Eva-Maria Liimets's post
03/08/2022

Photos from Eva-Maria Liimets's post

Address

1990 K Street NW, Suite 430
Washington D.C., DC
20006

Nearest Metro Station: Farragut West, Farragut North

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Estonian Embassy in Washington posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Estonian Embassy in Washington:

Videos


Comments

Kringel on olnud läbi aegade kodude pidulaual. Igal perel on oma lemmikretsept või kondiitriäri, kust saab kõige paremat kringlit: mõnele meeldib rohkete rosinatega, teisele kaneeli ja kardemoniga, maiasmokad armastavad lisada šokolaadi, mandleid, apelsinisukaadi, aga miks mitte ka pähkleid, puuvilju ja muud head-paremat. Üks on kindel - eestlaste tähtpäevadel on alati au sees ja oodatud.

Sel nädalal oli meil suur rõõm pakkuda erakordselt maitsvat Eesti kringlit Wunder Gartenis, kus meiega kõrvuti pakkusid rahvuslikke toite-jooke paljud Euroopa riigid.

Suur-suur aitäh meisterpagar Peter Saar, kes küpsetas viis (!) erakordselt maitsvat kringlit, millest said tükikese ligi 500 festivalikülalist. Kokku käis Winterfestil pühadetoitu maitsmas üle 1200 inimese, kõigile kringlit lihtsalt ei jätkunud...

Meie kringlimeister saatkonnas on suursaadik Kristjan Prikk, kes küpsetab kringlit retsepti järgi, mille leiate koos videojuhisega siit: https://euholidaycookbook.org/2022/11/15/estonia/

Ehk saame järgmisel aastal teha üheskoos ühe suurema Eesti kringlipeo!

Head pühadeootust ja kringliküpsetamist kõigile!
Eile sai allkirjad hankeleping, millega Eesti ostab Ameerika Ühendriikidelt moodsa relvasüsteemi HIMARS. Washingtonis Eesti suursaadiku residentsis toimunud pidulikul tseremoonial pani lepingule Eesti poolt käe alla Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) peadirektor Magnus-Valdemar Saar ja Ameerika Ühendriikide poolt USA kaitsekoostööagentuuri (DSCA) peadirektor James A. Hursch.

Tegu on Eesti ajaloo seni suurima kaitsehankega, mis tugevdab oluliselt Eesti sõjalist kaitsevõimet. Relvatootja Lockheed Martin moodsate mitmikraketiheitjate soetamine saab teoks USA kaitsealase abi toel. Lepingu kogumaksumus on üle 200 miljoni dollari.

Lepingu raames hangib Eesti lisaks relvasüsteemile ka laskemoona, sidelahendusi, väljaõppe-, logistika- ning elutsüklilahendusi. Paketis on rakette laskeulatusega 70st kuni 300 kilomeetrini.

Lisaks Eestile hangivad mitmikraketisüsteemi HIMARS endale ka Läti ning Leedu.
🏆 Palju õnne saatkonna spordiau kaitsmise eest kaitsenõunik Nele Loorentsile, kes jooksis täna Washington D.C.s Marine Corps Marathonil.

Spordisündmusel, mis toimus esimest korda peale 3-aastast pausi, osales tänavu üle 20 000 jooksja.

Oleme Su üle uhked, Nele! 🇪🇪🎉🇺🇸

Meie saatkonna naised🎀 ühinesid täna Washingtonis suure ühiskõnniga, et koos tõsta teadlikkust rinnavähi riskist ja selle koleda haiguse ennetamise võimalustest. 📌 Regulaarne tervisekontroll on oluline💖

The Embassy Team dressed pink and joined the annual Against Breast Cancer Walk in DC to spread awareness about the world’s most common type of cancer.

Ladies, please mind - regular check-ups are crucial for defeating this fatal disease💖
Eesti🇪🇪 kaitseminister Hanno Pevkur kohtus täna Pentagonis oma Ameerika Ühendriikide🇺🇸 kolleegi Lloyd Austiniga. Ministrid arutasid Eesti-USA kaitsekoostööd ning NATO idatiiva tugevdamise ja Ukraina toetusega seotud küsimusi.

Kaitseminister Pevkuri sõnul jõuti põhimõttelisele kokkuleppele, et USA hakkab panustama Eesti julgeolekusse täiendavate roteeruvate üksuste ja võimetega. Konkreetsed relvasüsteemid, võimed ja üksused, kes Eestis regulaarse rotatsiooni korras hakkavad viibima, selguvad lähiajal,“ ütles kaitseminister.

„Tänasin kaitseminister Lloyd Austinit USA juhtrolli eest Ukraina toetamisel nende vabadusvõitluses. Liitlastena seisame täna kõik koos ühtsena ja panustame nii palju kui saame, et me tulevikus ei peaks vaatama tagasi mõeldes, et oleksime siiski pidanud tegema rohkem,“ ütles kaitseminister Pevkur.

Eesti valitsus on tänavu juba kolm korda eraldanud lisaraha riigikaitse tugevdamiseks tõstes kaitsekulutused 3% SKT piirimaile, samas on ka USA tõstnud panuseid NATO idatiiva tugevdamiseks.
➡️ Tomorrow! ➡️ Join us for a in-person discussion with Estonian🇪🇪 Defense Minister Hanno Pevkur on recent developments of the war in Ukraine and transatlantic effort to strenghten European security on Tuesday, Oct 18 at 10:30am in Washington D.C.

https://shar.es/af6stc
✅ Käes on tammetõruloomade meisterdamise aeg! Kui Eesti🇪🇪 lapsed on kõik kunagi tammetõrudest kujukesi teinud, siis täna saime seda õpetada ka Ameerika🇺🇸 lastele - huvi Eesti laste sügisese lemmiktegevuse vastu oli väga suur🔆

Saatkonna suured ja väikesed panid täna Washingtonis Prantsuse saatkonna õues üles Eesti nurgakese ja kutsusid ümbruskonna lapsi lastepäevale. Tutvustasime Eesti laste ōuemänge, tõmbasime köit, tegime kotijooksu, meisterdasime tammetõrudest loomi ning nuputasime viktoriinil. Kuigi paljud teadsid õiget vastust küsimusele, kumb on suurem, kas Eesti või USA, siis Eesti rahvuslooma äraarvamine oli paras pähkel 🤓

Väga hea meel, et saime taas Eestit kui põnevat, lastesõbralikku ja loodust🌱 ning liikumist🤸🏻‍♀️⛹️🏃🏼‍♀️ armastavat maad tutvustada!

Hoogne ja suviselt soe perepäev sai teoks Euroopa Liidu🇪🇺 USA esinduse eestvedamisel, aitäh ja 🇫🇷
👉Saatkond kolib!
/ENG below/

Anname teada, et Eesti saatkond Washingtonis kolib tagasi oma ajaloolisse majja. Kolimise ajal on saatkond suletud 22. septembrist kuni 5. oktoobrini k.a.

Pärast ligi kaks aastat väldanud remonditöid saame tagasi oma uutele-vanadele pindadele aadressil

2131 Massachusetts Ave, NW
Washington, DC, 20008

Meie lauatelefoninumbrid jäävad samaks. Kolimise ajal, 22. septembrist kuni 5. oktoobrini lauatelefonid ei tööta, kuid oleme kättesaadavad meilitsi.

Konsulaarteenuseid loodame uuesti pakkuda alates 10. oktoobrist. Vahepealsel ajal palume erakorralise konsulaarabi saamiseks pöörduda Eesti Peakonsulaadi poole New Yorgis või helistada Välisministeeriumi konsulaarabi telefonile +372 53 01 9999.

Vabandame ette kolimise tõttu tekkida võivate ebamugavuste pärast. Küsimuste puhul võtke meiega julgesti ühendust meilitsi aadressil [email protected] (hädavajadusel telefonitsi +1 202 858 5618)

Loodame teid peagi näha ja teenindada uuenenud saatkonnahoones.

ENG
👉The Embassy is moving

Please note that the Embassy of Estonia in Washington will be closed due to the office relocation from September 22nd through October 5th.

The good news is that after almost two years of renovation, the Embassy will be able to move back to its original location on

2131 Massachusetts Ave, NW
Washington, DC, 20008

This will be our address again effective October 1st, 2022.

Our office telephone numbers will not be changed. However, during the relocation period from September 22 through October 5, our office phones are not in service and the Embassy can be reached by email.

We plan to resume offering Consular services starting October 10th. If you need consular assistance due to an emergency during the period the Embassy is relocation, please contact Estonian Consulate General in New York or call +372 5301 9999 (24/7 consular emergency helpline of the Estonian Ministry of Foreign Affairs).

We apologize for any inconvenience that you may encounter during our move dates. Should you have any questions, please feel free to contact us [email protected] (alternatively, during office hours you can call +1 202 858 5618)

Look forward to seeing and serving you at our newly renovated Embassy soon.
Eesti saatkond Washingtonis koos peredega lõi täna tublisti kaasa Maailmakoristuspäeva ehk ettevõtmises meie kodulinnas Washingtonis. Diplomaate ei kohutanud prügi jahtimisel ei paks võsa, põlvini järvemuda ega ka suvine leitsak. Kõige rohkem kogunes tavapärast plastikprügi, aga leiti ka elektritõukeratas, ostukäru ja hulgaliselt koduelektroonikat.

Eesti „Teeme ära!“ talgutest alguse saanud maailmakoristuspäeval on 14 aastaga käised üles käärinud ja ümbrust koristanud pea 60 miljonit inimest enam kui 190 riigis. Sellel aastal on tähelepanu alla võetud veekogud, sealhulgas jõed ja järved. Sestap võtsime siinse Euroopa Liidu esinduse eestvedamisel ette Anacostia jõekääru Washingtonis Kenilworthi pargis - oli suur rõõm puhtamaks saanud loodusest!
Washington Estonian Society/ Washingtoni Eesti Selts, mis on tegutsenud juba üle 6️⃣0️⃣ aasta, kogunes sel pühapäeval piknikule Black Hilli pargis Marylandis. Sai kinnitust, et vihm ei ole kunagi takistuseks, kui eestlased koos kaaslaste ja sõpradega on otsustanud kokku saada🌦
➡️Tervitussõnad ütlesid WESi esimees Peter Kopperman ja suursaadik Kristjan Prikk.

Oli tõesti suur rõõm näha lähemalt ja kaugemalt kohale saabunud hakkajaid eestlasi🇪🇪 ning suurel hulgal lapsi🔅 Soovime Washingtoni Eesti Seltsile toredat uut hooaega ja hoogu juurde 🎉
Eesti Kultuuriselts Chicagos - Estonian Cultural Society of Chicago tõi eelmisel nädalavahetusel kokku suure hulga eestlasi, saime üheskoos osa uhkest kultuuriprogrammist ning nautisime suurepärast Eesti kööki.

Suur tänu ja tunnustus eestluse järjepideva hoidmise eest korraldajatele, kultuuriseltsi eestvedajale Liivika Korenile ja seltsi juhatuse liikmele Karl Herbert Grabbile, ning Sirje Pressile, kes eestlastele oma koduuksed avas.

Kiidusõnu pälvisid tublid perenaised-mehed, kes pidulaua katsid - nautisime ehedaid Eesti maitseid - isetehtud pasteet, rukkileib, kiluleivad, suitsuliha, kodune värskekapsasupp, lapsepõlvest tuttav kartulipuder ja palju muud. Nagu ikka, ei jäta eestlased kasutamata võimalust üksteisega mõõtu võtta: toimus ka parima koduse koogi konkurss.

Saatkonna nimel tervitas külalisi kaitseatašee kolonel Vahur Väljamäe koos abikaasa Kariniga. Rääkisime iseseisvuse olulisusest eestlaste jaoks, väljakutsetest selle hoidmisel ja kindlustamisel ning sellest, mida me igaüks meie riigi ja rahva hoidmisel ära saame teha. Eesti keele, kultuuri ja pärimuse hoidmine on Eesti kestmise alussammas. Veendusime, et eestlaseks olemine, eesti muusika, rahvatantsu, maitsete ja traditsioonide hoidmine on Chicago Eesti kogukonna südames - see on miski, mis meid rahvusena võõrsil alati seob.

Tänase puhul soovime kõigile head kooli algust ja tunneme heameelt, et tavapärase klassiruumis õpitu kõrval on siinsete eestlaste seas au sees ka kultuuriharidus, mida antakse edasi Eesti kogukonna tegemiste kaudu.
x

Other Public & Government Services in Washington D.C. (show all)

National Center for Education Statistics United Philanthropy Forum Korea Economic Institute IEEE-USA: The Organization for U.S. IEEE Members Public Affairs Council DC Chamber of Commerce The National Organization of Veterans' Advocates, Inc ("NOVA") Hope Fellowships Coalition of Franchisee Associations CFTC - U.S. Commodity Futures Trading Commission IMF in Russian Attorney Shawn Roberts American Academy of Actuaries Educational Opportunity Center - Washington, D.C. Combined Federal Campaign of the National Capital Area-CFCNCA