Zajedno za Osečinu

Zajedno za Osečinu Zastita zivotne sredine, poljoprivreda, radnistvo, energetska tranzicija...

26/03/2026
Dvadeset tri godine kasnije, njegova pitanja su i dalje ispred nas.O hrabrosti. O odgovornosti. O tome šta znači menjati...
12/03/2026

Dvadeset tri godine kasnije, njegova pitanja su i dalje ispred nas.
O hrabrosti. O odgovornosti. O tome šta znači menjati društvo iz temelja.
Zoran Đinđić, 12. mart.

Kako vas samo nije sramota da bilo šta objavljujete? Vi ovo nazivate snegom? Palo je 3cm snega i opet pola opštine nema ...
17/02/2026

Kako vas samo nije sramota da bilo šta objavljujete?
Vi ovo nazivate snegom? Palo je 3cm snega i opet pola opštine nema struju.
Vi i vaši nadređeni ste ubedljivo najveća pošast koja je zadesila ovu opštinu i državu. Neki od vas su maštali da će ih istorija zapamtiti. I hoće vas zapamtiti kao najgore, najbezobzirnije, naibezobraznije, najbahatije i ubedljivo najnesposobnije koji su bili ikada na vlasti.
Narod u ovoj opštini u 21. veku i leti i zimi mora da gleda u nebo i da se nada da neće ništa da pada da bi imali struju, mada i kad je malo jače sunce struja nestane, mogu da vam zahvale što ste ih napredno vratili u 12. vek.

25/01/2026

🟡 25 godina od izbora Zorana Đinđića za premijera prve demokratske Vlade u Srbiji.
🔵 Vizija moderne, evropske i slobodne Srbije ostaje naša obaveza.
https://www.ds.org.rs/news/4745

12/01/2026

Devet dana agonije!!!

Posle svih ovih dešavanja u našoj opštini u poslednjih devet dana, postavlja se pitanje zašto mi i dalje, u 21. veku, gledamo u nebo i čekamo šta će da nas snađe. Iz kog razloga je za lokalnu vlast fenomen 20 cm snega? Hajde da pokušamo to da odgonetnemo.

Postoji nekoliko razloga za to, a najvažniji je kadriranje. SNS nema kadrove, već poslušnike, i odatle dolaze svi problemi. Na najvažnija mesta postavljaju se pretežno nestručni ljudi za obavljanje određenih funkcija, a postoje i oni koji jesu stručni, ali slepo slušaju nadređene iz straha od gubitka posla, pa njihova stručnost ne dolazi do izražaja. Za ovo društvo podjednako su pogubni i jedni i drugi.

Danima slušamo od pojedinih nosilaca funkcija kako oni ne mogu ništa, kako nemaju ingerencije, kako je neko drugi kriv, kako su im „tako naredili“ i slično. Jedan savet za vas: ako nemate uticaj na nešto, a imate veliku odgovornost koju ta funkcija nosi, podnesite ostavku i radite nešto drugo, jer niko drugi neće biti kriv kada se ovako nešto desi. Reč „odgovornost“ znači da morate da odgovarate za svoje činjenje ili nečinjenje sve dok obavljate javnu funkciju.

Čujemo da se brat Nidža i brat Sveta čude što ih neko poziva na odgovornost. Zamislili ste da je ovo igra, da je dovoljno skupiti glasove na izborima, a da posle toga obilazite sela, pijete rakiju, smeškate se i mudro klimnete glavom dok vam neko iznosi svoje probleme, a vi samouvereno kažete: „Rešićemo“, iako pola niste ni čuli šta vam je rečeno. Funkcije za koje ste se izborili, slepo slušajući vođu, imaju svoju težinu, a vas dvojica odavno niste kadri da tu težinu iznesete. I da – krivi ste. Ne samo za ovo što se dešava sada, već i za mnogo toga ranije. Dolazi vreme za svođenje računa.

Moramo da pomenemo još jednog nosioca lokalne vlasti, većnika Miloša Jovanovića – Kentu. Za one koji ne znaju, on je i električar zaposlen u ED Valjevo, ispostava Osečina. Kao neko ko bi u ovakvim situacijama trebalo da bude među prvima koji će priteći u pomoć svojim sugrađanima, odlučio se za jedan „veoma hrabar“ potez – otišao je na bolovanje.

Tako on sada „boluje“ u toplini svoga doma, dok mu se kolege iz ED-a smrzavaju po ovom vremenu, pokušavajući da normalizuju stanje i pomognu svojim sugrađanima. Očigledno je da Miloš ne shvata da, kao član Opštinskog veća, takođe snosi odgovornost za ovakvu situaciju u opštini, a o ovom njegovom (ne)moralnom činu nećemo trošiti reči.

Na kraju, želimo i da se zahvalimo vojsci Severne Makedonije na nesebičnoj pomoći i požrtvovanosti. Ipak, i dalje ostaje veliki znak pitanja: kako je moguće da lokalne vlasti tvrde da nema potrebe za korišćenjem tih agregata u trenutku kada cela opština nema struju – ili je ipak nešto drugo u pitanju?

09/01/2026

Kataklizma – 6. dan! Zlatno (SNS) doba u svom punom sjaju!!!
Cela opština, osim varošice Osečine, i dalje je bez struje, a veliko je pitanje kada će nadležni uspeti da saniraju ovu havariju nastalu zbog ovog „nezapamćenog“ snega.

Četrnaest godina nemara, nerada, obmanjivanja javnosti, hvalospeva predsedniku države, zatim veličanja brata Nidže (Nikole Tomića) i brata Svete (Svetozara Gačića), dovelo je do ovoga što nam se danas dešava. Nemamo struju već nekoliko dana, a ni perspektiva ne obećava, samo zato što SNS kartel postavlja poslušnike i apsolutne neznalice na mesta od esencijalnog značaja za društvo.

Lepo ste se uljuljkali i probahatili, mislili ste da ste nedodirljivi, ali kada realnost udari – ona uvek udara u najslabije mesto. Sada držanje za glavu, kukanje i jaukanje ne pomažu ništa. Sami ste sebi presudili.

Iz nezvaničnih izvora saznajemo da Svetozar ipak nije najsvesniji situacije u koju je doveo ovu opštinu, pa je izjavio da ni Karađorđe nije imao struju. Svetozare Gačiću, kao istoričar trebalo bi da znaš da je Karađorđe živeo pre više od 200 godina i da tada nije bilo ni naznaka da će struja ikada postojati. A ti i tvoja stranka ste nas vratili ne 200, nego 500 godina unazad, i veliko je pitanje kada ćemo i da li ćemo uopšte uspeti da se oporavimo od vašeg „zlatnog doba“.

Ni brat Nidža nije ništa bolji. Izjavljuje na televiziji da se 30 godina nije ulagalo u električnu mrežu. Moramo da ga podsetimo da je od tih 30 godina njegova stranka, u različitim oblicima, bila 19 godina na vlasti, a da on sam već 13 godina obavlja različite funkcije u vlasti.

Nikoli i Svetozaru bi najpametnije bilo da se posle svega ovoga sami sklone i da kažu: „Mi ovo ne znamo!“, i da nas bar malo poštede svog prisustva. Od odgovornosti, svakako, neće pobeći.

Za čelnike ED Valjevo poruka je ista – vaša odgovornost u ovom slučaju je najveća!

Našim sugrađanima želimo da što pre dobiju struju i da im se život vrati u normalu, a onima na vlasti ovo nikako da ne oproste i da ih kazne na sledećim izborima. To su zaslužili.

06/01/2026

Kakav sneg? Strašan sneg!!!

Iz godine u godinu nadležni u našoj opštini budu iznenađeni snegom u januaru, kao da misle da smo se nekim čudom izmestili u Brazil i da ne postoji ni najmanja mogućnost da sneg padne i, po tradiciji, napravi opšti kolaps u opštini Osečina. Tako je i pre dva dana sneg uspeo da ih iznenadi — iako nije napadao više od 20 cm — pa je kolabirala cela mreža za snabdevanje električnom energijom. Cela opština, osim centra Osečine, nema struju već dva dana!!!

Ovakve stvari u 21. veku su nedopustive, a nama se ponavljaju iz godine u godinu.

Odgovornost! Šta je to? Direktor ED Valjevo Ivan Dragićević, šef ispostave u Osečini Dragiša Petrašević, Nikola Tomić i Svetozar Gačić verovatno misle da se to maže na hleb. Ne — to je ono što vi treba da imate kada se dese ovakve stvari, i da, ako nešto ne znate ili ne umete da radite, podnesete ostavke jer niste dorasli funkciji na kojoj se nalazite.

Kako su Ivan i Dragiša dozvolili da se uđe u zimu sa ovakvom mrežom, koja kolabira pod ovakvim snegom? Šta bi bilo da je sneg padao tri dana kao nekada — verovatno ne bismo imali struju do proleća. Totalna nesposobnost i tragedija ovog društva jeste to što ovakvi ljudi sede na ovim pozicijama.

Šta reći za Nikolu i Svetozara? Ne razlikuju se mnogo od ovih na vrhu koje slepo slušaju. Kada treba da se slikaju pored novih bandera — tu su. Ali kada se desi kolaps i kada treba narodu da kažu zašto je do toga došlo, oni se, kao i njihov predsednik, sakriju ispod kamena i čekaju da sve prođe. E, pa neće da prođe! Moraćete jednog dana da objasnite sve one hvalospeve koje ste zadavali veštačkoj inteligenciji da vam piše o vama samima, i naravno — da podnesete odgovornost za sve učinjeno i neučinjeno.

Posle svih ovih godina rada ovakvih kadrova, poput ove četvorice, trebaće nam mnogo godina da se oporavimo. A što pre im vidimo leđa, imaćemo veću šansu za oporavak.

Dragi sugrađani,U nedelju 23.11.2025 godine u sali Skupštine Opština sa početkom u 18 časova održaće se konvencija u okv...
21/11/2025

Dragi sugrađani,

U nedelju 23.11.2025 godine u sali Skupštine Opština sa početkom u 18 časova održaće se konvencija u okviru kampanje Demokratske Stranke pod nazivom “Naš dogovor sa tobom”.

Pozivamo vas da dođete, da zajedno krenemo u novi početak, da zajedno pomognemo studentima da se izbore za slobodu svih nas i da posle toga počnemo da gradimo novu, lepšu i moderniju Srbiju.

Očekujemo vas u što većem broju.

Dobrodošli!!!

15/11/2025

Sve resurse stranke stavljamo na raspolaganje studentima. Njihova hrabrost, energija i politička zrelost probudile su Srbiju. Na nama je da ih podržimo, a ne da se guramo ispred njih. Poručio je predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević u gostovanju na TV E.

Pročitajte više: https://www.ds.org.rs/news/4707

Address

Pere Jovanovića Komirićanca 2
Osecina
14253

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Zajedno za Osečinu posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Zajedno za Osečinu:

Share