Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach

Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach Fanpage Szkoły Podstawowej nr 37 w Katowicach

W trakcie terenowych zajęć z przyrody uczniowie klasy 4b uczestniczyli w warsztatach w lesie, podczas których poznawali ...
23/06/2026

W trakcie terenowych zajęć z przyrody uczniowie klasy 4b uczestniczyli w warsztatach w lesie, podczas których poznawali warstwy lasu oraz gatunki drzew występujących w najbliższym otoczeniu. Nauka odbywała się poprzez obserwację i doświadczenie. Dzieci poznawały las wszystkimi zmysłami - dotykały kory drzew, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody, rozpoznawały zapachy i uważnie obserwowały otaczającą je roślinność. Była to cenna lekcja, która pozwoliła lepiej zrozumieć przyrodę i dostrzec jej piękno.

To był inspirujący czas. Wiele regionalnych aktywności i plany na kolejny  rok.
23/06/2026

To był inspirujący czas. Wiele regionalnych aktywności i plany na kolejny rok.

GRAMY!Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klas 8 przygotowali zajęcia z wykorzystaniem Kart Grabowskiego dla uczniów ...
23/06/2026

GRAMY!
Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klas 8 przygotowali zajęcia z wykorzystaniem Kart Grabowskiego dla uczniów klas drugich i trzecich.
Ósmoklasiści samodzielnie wybierali gry, zapoznawali się z instrukcjami i przygotowywali do prowadzenia rozgrywek. Była to nie tylko okazja do ćwiczenia matematyki, ale także do rozmowy o tym, jak się uczymy i jak tłumaczyć matematyczne zagadnienia młodszym dzieciom z pomocą odpowiednich wizualizacji i pomocy dydaktycznych.
To wyjątkowe obserwować, jak starsi uczniowie z zaangażowaniem wcielają się w rolę nauczycieli. Mimo czerwcowych upałów chętnie prowadzą zajęcia, bo – jak sami mówią – są po prostu „fajne”.
Z przyjemnością patrzymy, jak prowadzą rozgrywki, dostosowują zasady do potrzeb młodszych kolegów, wspierają ich, motywują i zachęcają do działania. Widać, że zdobyli już wiele kompetencji, którymi potrafią się dzielić. Co więcej, kreatywnie modyfikują zadania i tworzą własne rozwiązania, dzięki czemu każda rozgrywka i każda matematyczna konstrukcja jest inna.
Przy okazji wszyscy świetnie ćwiczą to, co w matematyce bardzo ważne – tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie, współpracę i komunikację.
Brawo dla wszystkich uczniów z klas starszych i młodszych za zaangażowanie!

Wizyta uczniów z FrancjiNa początku czerwca mieliśmy przyjemność gościć uczniów francuskich. Była to okazja, by sekcja d...
23/06/2026

Wizyta uczniów z Francji
Na początku czerwca mieliśmy przyjemność gościć uczniów francuskich. Była to okazja, by sekcja dwujęzyczna nawiązała nowe kontakty oraz spróbowała swoich sił w codziennych dialogach po francusku. Zapoznawaniu się sprzyjał spacer po Katowicach. Znane siódmoklasistom miejsca były opisywane w języku naszych gości. Mogliśmy przyjrzeć się architekturze i elementom historii Katowic na nowo. Chętni uczniowie kontynuowali swoją przygodę podczas wyprawy do Planetarium Śląskiego. Razem uczyliśmy się odczytywać układy gwiazd, a także spacerowaliśmy po parku.

Tak klasa 2 B świętowała zakończenie roku szkolnego.
22/06/2026

Tak klasa 2 B świętowała zakończenie roku szkolnego.

📢 Podziękowania od Fundacji DKMS za akcję Komórkomania 📢Z ogromną satysfakcją i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz...
22/06/2026

📢 Podziękowania od Fundacji DKMS za akcję Komórkomania 📢
Z ogromną satysfakcją i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała oficjalne podziękowania oraz pamiątkowe dyplomy od Fundacji DKMS za zaangażowanie w realizację programu Komórkomania i przeprowadzenie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
To wyjątkowe wyróżnienie jest wyrazem uznania dla całej społeczności szkolnej, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w tę szlachetną inicjatywę. Dzięki wspólnym działaniom udało się nie tylko promować ideę dawstwa szpiku i komórek macierzystych, ale także zwiększać świadomość na temat możliwości ratowania życia osób zmagających się z nowotworami krwi i innymi chorobami wymagającymi przeszczepienia.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, wolontariuszy oraz osób, które wsparły organizację akcji i podjęły decyzję o rejestracji w bazie potencjalnych dawców. Każda zarejestrowana osoba to nowa nadzieja dla pacjentów poszukujących swojego „bliźniaka genetycznego” i szansa na uratowanie czyjegoś zdrowia oraz życia.
Otrzymane dyplomy stanowią dla nas nie tylko powód do dumy, ale również motywację do podejmowania kolejnych działań na rzecz innych. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnego przedsięwzięcia i wspólnie budować postawę odpowiedzialności, empatii oraz gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.
Dziękujemy Fundacji DKMS za zaufanie, wsparcie oraz możliwość udziału w programie Komórkomania. Wierzymy, że nasze wspólne działania przyczynią się do tego, że coraz więcej osób otrzyma szansę na zdrowie i nowe życie.

Serdecznie zapraszamy na zakończenie roku szkolnego:- godz. 9.00 aula – klasy 8- godz. 10.45 boisko szkolne – klasy 1-7-...
22/06/2026

Serdecznie zapraszamy na zakończenie roku szkolnego:
- godz. 9.00 aula – klasy 8
- godz. 10.45 boisko szkolne – klasy 1-7
- godz. 8.00 Msza Św. w katedrze dla chętnych.

To był dzień pełen emocji i podekscytowania. Uczniowie klas czwartych przystąpili do części praktycznej egzaminu na kart...
22/06/2026

To był dzień pełen emocji i podekscytowania. Uczniowie klas czwartych przystąpili do części praktycznej egzaminu na kartę rowerową. Mieli okazję wykazania się umiejętnością prawidłowego wykonywania podstawowych manewrów, taki jak włączanie się do ruchu, skręcanie ,omijanie przeszkód oraz właściwe zatrzymywanie się.
Wszyscy uczestnicy przystąpili do egzaminu z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością, co sprawiło,że wszyscy pomyślnie zaliczyli część praktyczna.
Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy wielu przyjemnych i bezpiecznych wycieczek rowerowych

Starsi uczą młodszych i gra w polaUczniowie klas ósmych w czerwcu wcielili się w rolę nauczycieli i pomagali czwartoklas...
22/06/2026

Starsi uczą młodszych i gra w pola
Uczniowie klas ósmych w czerwcu wcielili się w rolę nauczycieli i pomagali czwartoklasistom zmierzyć się z jedną z najtrudniejszych umiejętności matematycznych na tym etapie nauki – odejmowaniem ułamków zwykłych, w którym konieczne jest pożyczenie całości.
Zamiast gotowych instrukcji uczniowie pracowali metodą krytycznego myślenia. Wspólnie analizowali trzy przykłady, szukali zależności i próbowali samodzielnie odpowiedzieć na pytanie: co zrobić, gdy nie można odjąć części ułamkowej? Dzięki dyskusji i wyciąganiu wniosków sami odkrywali sposób postępowania. Następnie wykorzystali zdobytą wiedzę podczas rozwiązywania kolejnych działań. Najszybsi i najbardziej dociekliwi uczestnicy podjęli dodatkowe wyzwanie – odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.
To było bardzo wartościowe spotkanie. Młodsi uczniowie mogli liczyć na wsparcie starszych kolegów i koleżanek, a ósmoklasiści przekonali się, że tłumaczenie innym wymaga wiedzy, cierpliwości i odpowiedzialności
Kolejną czerwcową aktywnością była gra, w której dwoje graczy rzucało kostkami i na ich podstawie wyznaczało prostokąty, których pola należało obliczyć. Zadanie wymagało dużej dokładności – trzeba było pamiętać, że 1 cm odpowiada 2 kratkom, starannie odmierzać długości boków oraz sprawnie korzystać z tabliczki mnożenia. Wspólna zabawa pokazała, że geometria i obliczenia mogą być ciekawym wyzwaniem, a jednocześnie świetnym treningiem matematycznych umiejętności.

Sukces naszej uczennicy na VIII Festiwalu Piosenki Francuskiej16 czerwca nasza uczennica Iga z klasy IVa odniosła znaczą...
19/06/2026

Sukces naszej uczennicy na VIII Festiwalu Piosenki Francuskiej

16 czerwca nasza uczennica Iga z klasy IVa odniosła znaczący sukces, zdobywając II miejsce w VIII Festiwalu Piosenki Francuskiej.

Podczas imprezy, która miała zasięg wojewódzki i zgromadziła wielu utalentowanych młodych wykonawców, Iga zaprezentowała utwór „J’imagine” z repertuaru Valentiny Tronel. Wysoki poziom konkursu oraz liczna konkurencja sprawiły, że zdobyte wyróżnienie jest tym bardziej cenne.

Jury oceniało uczestników pod kątem wykonania wokalnego, walorów artystycznych oraz poprawności i jakości języka francuskiego. Występ naszej uczennicy został wysoko oceniony we wszystkich tych obszarach, co zaowocowało zdobyciem zaszczytnego II miejsca.

Serdecznie gratulujemy Idze wspaniałego osiągnięcia, talentu, zaangażowania oraz odwagi scenicznej. Życzymy jej kolejnych sukcesów artystycznych i językowych!

Adres

Józefa Lompy 17
Katowice
40-038

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach:

Udostępnij