23/06/2026
GRAMY!
Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klas 8 przygotowali zajęcia z wykorzystaniem Kart Grabowskiego dla uczniów klas drugich i trzecich.
Ósmoklasiści samodzielnie wybierali gry, zapoznawali się z instrukcjami i przygotowywali do prowadzenia rozgrywek. Była to nie tylko okazja do ćwiczenia matematyki, ale także do rozmowy o tym, jak się uczymy i jak tłumaczyć matematyczne zagadnienia młodszym dzieciom z pomocą odpowiednich wizualizacji i pomocy dydaktycznych.
To wyjątkowe obserwować, jak starsi uczniowie z zaangażowaniem wcielają się w rolę nauczycieli. Mimo czerwcowych upałów chętnie prowadzą zajęcia, bo – jak sami mówią – są po prostu „fajne”.
Z przyjemnością patrzymy, jak prowadzą rozgrywki, dostosowują zasady do potrzeb młodszych kolegów, wspierają ich, motywują i zachęcają do działania. Widać, że zdobyli już wiele kompetencji, którymi potrafią się dzielić. Co więcej, kreatywnie modyfikują zadania i tworzą własne rozwiązania, dzięki czemu każda rozgrywka i każda matematyczna konstrukcja jest inna.
Przy okazji wszyscy świetnie ćwiczą to, co w matematyce bardzo ważne – tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie, współpracę i komunikację.
Brawo dla wszystkich uczniów z klas starszych i młodszych za zaangażowanie!