05/06/2026
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę już 16 czerwca rozpoczyna zapisy do drugiej edycji programu RÓWIEŚNICY!
RÓWIEŚNICY to nie tylko bezpłatny program profilaktyczny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej.
RÓWIEŚNICY TO:
❤️ tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla uczniów i uczennic
❤️ wspieranie relacji poprzez zwiększanie solidarności wśród młodzieży
❤️ wzmacnianie nauczycieli i nauczycielek w reagowaniu na przemoc rówieśniczą
Dołączenie do programu oznacza:
✔️ otrzymanie narzędzia do zbadania skali przemocy rówieśniczej w klasach 4–8 SP i 1–5 SPP,
✔️ możliwość przeprowadzenia zajęć na gotowych scenariuszach w klasach 7–8 SP i 1–2 SPP,
✔️ szansę na przeszkolenie kadry pedagogicznej (bezpłatne szkolenia i superwizje online - dziś poinformujemy o terminie kolejnej superwizji!)
✔️ zaświadczenie dla placówki o dołączeniu do programu oraz jego zrealizowaniu
✔️ certyfikaty dla nauczycieli i nauczycielek zaangażowanych w program
Twoja szkoła może być tą, która reaguje na przemoc rówieśniczą!
📋 Start zapisów: 16 czerwca
🚀 Początek programu: wrzesień 2026
❓ Więcej informacji o programie oraz formularz zgłoszeniowy: rowiesnicy.pl
Partner strategiczny: Orange
Partner: Fundacja UNIQA
Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło program Patronatem Honorowym.
, Wyświetl mniej