28/05/2026
👉 Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił, że jutro o 22:00 puszczony zostanie ruch na obu wiaduktach. W końcu! To dwuletnia inwestycja, która złapała rok obsuwy przez błędy w projekcie i zły nadzór ze strony Ratusza. O tym wyciągniętym przeze mnie audycie pisałem wcześniej.
❌ Przez jakiś czas w okolicach kanałku oraz przy ekranach będą lokalne zwężenia, ale główny zator powinien zniknąć.
🚗 Od 2023 interesuję się tematem parkingu pod wiaduktem. W 2023 wysłaliśmy interpelację jako Rada Osiedla Saska Kępa, by przywrócić tam publiczny parking. Odpowiedź była wymijąca. Na początku tego roku ponownie zapytałem Ratusz i dostałem odpowiedź ze SZRM, że to będzie w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Natomiast Radny Błotny w tej samej sprawie otrzymał odpowiedź, że to będzie na gwarancji SZRM i to z nimi należy uzgodnić. Wobec tych niejednoznacznych zapowiedzi napisałem do Pełnomocnika Prezydenta ds. koordynacji inwestycji i remontów w pasie drogowym o synchronizację obu jednostek.
🅿 O podobny parking zabiegam przy PKP Gocławek, gdzie obecnie parkują nielegalnie pod wiaduktem na terenie nieutwardzonym: robi się tam bałagan, kierowcy przecinają chodnik a jest to teren, który i tak nie da się przeznaczyć na inne funkcje: zieleni czy usług.