Robert Migas - radny dla Pragi-Południe

Robert Migas - radny dla Pragi-Południe Społecznik, geograf i analityk danych środowiskowych:)
Działam w Miasto Jest Nasze i Porozumieniu dla Pragi. Kocham podróże, naturę, moich przyjaciół i pieski!

W 2022 zostałem wybrany do Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy, gdzie chętnie wspieram mieszkańców. Chcesz wpłacić na kampanię? Przelej normalnym przelewem (blik, szybki przelew, revolut odpada) na konto:
19 1020 1026 3174 3000 0000 1509
Fundusz Wyborczy Nowa Lewica
Złota 9 lok. 4
00-019 Warszawa
Tytuł przelewu: darowizna - Robert Migas

👉 Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił, że jutro o 22:00 puszczony zostanie ruch na obu wiaduktach. W końcu! To dwuletnia...
28/05/2026

👉 Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił, że jutro o 22:00 puszczony zostanie ruch na obu wiaduktach. W końcu! To dwuletnia inwestycja, która złapała rok obsuwy przez błędy w projekcie i zły nadzór ze strony Ratusza. O tym wyciągniętym przeze mnie audycie pisałem wcześniej.

❌ Przez jakiś czas w okolicach kanałku oraz przy ekranach będą lokalne zwężenia, ale główny zator powinien zniknąć.

🚗 Od 2023 interesuję się tematem parkingu pod wiaduktem. W 2023 wysłaliśmy interpelację jako Rada Osiedla Saska Kępa, by przywrócić tam publiczny parking. Odpowiedź była wymijąca. Na początku tego roku ponownie zapytałem Ratusz i dostałem odpowiedź ze SZRM, że to będzie w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Natomiast Radny Błotny w tej samej sprawie otrzymał odpowiedź, że to będzie na gwarancji SZRM i to z nimi należy uzgodnić. Wobec tych niejednoznacznych zapowiedzi napisałem do Pełnomocnika Prezydenta ds. koordynacji inwestycji i remontów w pasie drogowym o synchronizację obu jednostek.

🅿 O podobny parking zabiegam przy PKP Gocławek, gdzie obecnie parkują nielegalnie pod wiaduktem na terenie nieutwardzonym: robi się tam bałagan, kierowcy przecinają chodnik a jest to teren, który i tak nie da się przeznaczyć na inne funkcje: zieleni czy usług.

Wybory do Rad Osiedli cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem. Tylko na trzech osiedlach mogliśmy mówić o prawdziwej ...
27/05/2026

Wybory do Rad Osiedli cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem. Tylko na trzech osiedlach mogliśmy mówić o prawdziwej rywalizacji: na Kamionku, Grochowie Płn. i Saskiej Kępie.

Na Kamionku wspierałem listę zorganizowaną wokół społeczników m.in. Marcela Świerkockiego, Kasi Mirowskiej i ich koalicjantów. Wszyscy z nich się dostali i bardzo Wam serdecznie dziękuję za Wasze głosy.

Na Grochowie Płn sytuacja była jeszcze ciekawsza, bo powstała szeroka koalicja stowarzyszeń i mieszkańców: Przejście do Olszynki, Kolonia Praussa, Dom Sztuki, Zielona Oaza przy Cukrowniczej i nasz jeden przedstawiciel Tomek Jakubczyk. Przeciwko tej liście KO i P*S dogadali się na wspólną listę, ale przegrali i ostatecznie choć Marek Borkowski i Jacek Bartyzel się dostali to koalicja społeczników ma większość głosów. Szykuje się tam ciekawa kadencja, bo w programie było sporo inicjatyw.

Na koniec o Saskiej Kępie. Tam lista współtworzona przez nas i innych przedstawicieli mijającej kadencji Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy przegrała z listą konkurencyjnych współtworzonych przez radnych dzielnicowych (!!) KO i działaczy z „Nie dla SPPN na Saskiej Kępie”. Zajęłą ona 20 na 21 miejsc. Pogratulowałem telefonicznie Ewie Szydłowskiej, która zdobyła największą liczbę głosów i gratuluję wszystkim wybranym.

W mojej ocenie w tych wyborach wygrał, kto zbudował szerszą koalicję mieszkańców na liście. Na Grochowie i Kamionku się udało a na Kępie mogło być lepiej. To podejście blokowe ma wady, bo teraz nowa kadencja będzie bez opozycji. O głos przegrał bardzo merytoryczny radny poprzedniej kadencji Michał Ożóg. Moim zdaniem ordynacja jest do zmiany.

Tym bardziej, że mijająca rada miała ogromne osiągnięcia: wejście SPPN, skuteczna walka z nocnym hałasem z klubów, udana termomodernizacja SP 397, wyrzucenie zielonych taxi z Saskiej, zatrzymanie deweloperów przy Kubańskiej i Sono oraz inne sprawy. Za wspólne działania dziękuję całej mijającej Radzie Osiedla, w szczególności przewodniczącej Ewie Kozieł-Jurowskiej!

Dla mnie te wybory są tylko motywacją do dalszej pracy. Wczoraj widziałem się z mieszkańcami Saskiej Kępy ws topoli i wkrótce ogłoszę kolejny osiedlowy dyżur. Stay tuned!

24/05/2026

Dziś do 20:00 możecie jeszcze zagłosować w wyborach do Rad Osiedla. Polecam kandydatów w komentarzu!

🗳 Jutro 24.05 są ważne wybory lokalne do Rady Osiedla Saska Kępa! Ludzie od burmistrza sprzymierzyli się z osobami, któr...
23/05/2026

🗳 Jutro 24.05 są ważne wybory lokalne do Rady Osiedla Saska Kępa! Ludzie od burmistrza sprzymierzyli się z osobami, którzy przez lata razem z P*S i Konfą blokowali nam SPPN. Dlatego chciałbym Wam polecić niepartyjnych i zaangażowanych mieszkańców, których od lat obserwuję i podziwiam, w szczególności:

Nr 08 - Ewa Brykowska-Liniecka - prowadzi od lat stowarzyszenie ŁADna Kępa. Walczy o wiele spraw u nas, np. by nie podwyższano nam zabudowy w planie ogólnym.
Nr 10 - Kuba Czajkowski - autor wielu projektów do Budżetu Obywatelskiego - jemu zawdzięczamy Zieloną Francuską i Saską. Wspólnie z Radą Rodziców zablokował Saski Zakątek przed likwidacją.
Nr 11 - Dominika Dunin - mieszkanka Brazylijskiej, która walczy o niekoszenie trawników, czyste altany śmietnikowe i bezpieczne przejścia dla jeży!
Nr 19 - Aleksandra Lelito - Ola skutecznie walczy z hałasem od klubów nad Wisłą. Organizowała spotkania z mieszkańcami i urzędnikami.
Nr 22 i 23 - małżeństwo Mizerów - dzięki ich uporowi wywalczyliśmy nasadzenia dużych drzew przy Trasie Łazienkowskiej oraz przy ulicy Saskiej przy kładce.
Nr 26 - Michał Ożóg - tytan pracy, dzięki niemu Urząd wziął się za nielegalne usługi taksówkarskie zabierające parkingi. Walczył o ładną termomodernizację SP 397 i wspierał merytorycznie mieszkańców przy zablokowaniu deweloperki przy Kubańskiej.
Nr 27 - Paweł Piwowar - wyważony i zaangażowany głos w poprzedniej Radzie Osiedla. Mieszkaniec tzw. Zatrasia.
Nr 30 - Karolina Suchenek-Dobrzyńska - włożyła dużo serca w walkę o SPPN, wspiera lokalność i marzy o przywróceniu świątecznych dekoracji na Francuskiej.Zabiegao zmniejszenie grup w przedszkolach publicznych do 18 dzieciaków.
�Nr 31 - Marek Szolc - jako radny miejski walczył o SPPN od razu uwzględniając Międzynarodową. Wiedział, że to się katastrofą dla tych mieszkańców i zabiega o to, by tam weszła Strefa. Mieszka przy Kanałku.

Popieram całą 13 z listy, która jest w poście. Oddaj głos na każdego z nich! Wybory jutro w niedzielę od 10:00 do 20:00.

🛑 Dziś o 6 rano na Placu Szembeka doszło do bardzo groźnego wypadku. Pijany kierowca wjechał z dużą prędkością w przysta...
18/05/2026

🛑 Dziś o 6 rano na Placu Szembeka doszło do bardzo groźnego wypadku. Pijany kierowca wjechał z dużą prędkością w przystanek tramwajowy. Na szczęście o tej porze nikogo nie było na przystanku.

‼️Fotoradar zdjęty z Mostu Poniatowskiego, który tam stanął i był bohaterem rolek Trzaskowskiego nie zapobiegł sytuacji. Może dlatego, że postawiono go tylko w jedną stronę?

🏎️ Grochowska tak długo niebezpieczna dla ludzi jak długo będzie miała autostradowy charakter. Chcemy w to zmienić. Niestety KO pod przywództwem burmistrza Kucharskiego zamiast urealnić przekrój do dwóch pasów woli gadać bzdury o potrzebach wojskowych. Za rok przebudowa ulicy - jeszcze jest szansa na poprawę bezpieczeństwa w organizacji ruchu.

14/05/2026

💥 Obecne prawo dotyczące imprez masowych jest dziurawe i organizator ma wolną amerykankę. W razem z .ewa.szczepanska i walczymy w Ministerstwie Klimatu i Środowiska o zmianę przepisów

Nastawcie odbiorniki albo przyjdźcie na sesję do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Właśnie dodaliśmy punkt do porządku: i...
12/05/2026

Nastawcie odbiorniki albo przyjdźcie na sesję do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Właśnie dodaliśmy punkt do porządku: informacja o pomniku przyrody przy Brukselskiej. Tak jak wnioskowaliśmy tydzień temu na konwencie klubów w Radzie Dzielnicy.

🚧 Na Berezyńskiej niestety łamane są miejskie standardy ochrony zieleni podczas inwestycji.📅 Od wtorku 5 maja zwracam uw...
09/05/2026

🚧 Na Berezyńskiej niestety łamane są miejskie standardy ochrony zieleni podczas inwestycji.

📅 Od wtorku 5 maja zwracam uwagę dzielnicowemu Wydziałowi Infrastruktury, Wydziałowi Ochrony Środowiska oraz zastępcom burmistrza na brak wytyczenia Stref Ochrony Zieleni wokół drzew i składowanie materiałów budowlanych w ich strefie korzeniowej. To narusza Standardy ochrony zieleni w procesach inwestycyjnych na terenie m.st. Warszawy, wprowadzone Zarządzeniem Prezydenta nr 1911/2022!

❗ Nie może być tak, że modernizacja ulic odbywa się kosztem drzew. Tym bardziej, że to już drugi taki przypadek w tym roku na Berezyńskiej, bo niestety na poprzednim odcinku też musiałem interweniować z nadzieją, że już w tej kadencji nie będę musiał w tak oczywistych sprawach.

📩 Złożyłem formalny wniosek do Biura Ochrony Środowiska o pilną interwencję oraz weryfikację, czy Urząd Dzielnicy Praga-Południe właściwie instruuje wykonawców i skutecznie nadzoruje przestrzeganie przepisów chroniących zieleń.

🌿 Drzewa w czasie inwestycji nie mogą wyjść uszkodzone. To też jest nasz dzielnicowy majątek, za który ciężko płacimy!

08/05/2026

🛑 Okropne ekrany akustyczne pojawiły się na Trasie Łazienkowskiej. Nie ma na to naszej zgody. Domagamy się wymiany na bardziej estetyczne, przezierne lub obsadzenie ich bluszczem!

Adres

Saska Kepa

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Robert Migas - radny dla Pragi-Południe umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij