26/05/2026
🚲🍷 Alkohol i rower to bardzo niebezpieczne połączenie
25.05.2026 r. około godziny 17:00 operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę spożywającego alkohol na deptaku w rejonie PKP w Szczecinku. Chwilę później mężczyzna wsiadł na rower i pojechał w kierunku ul. Sikorskiego.
Rowerzysta został ujęty przez patrol Straży Miejskiej. Mężczyzna potwierdził, że wcześniej spożywał alkohol. Kierownik zmiany powiadomił dyżurnego Policji, który skierował na miejsce patrol. Dalsze czynności wobec rowerzysty prowadzili funkcjonariusze Policji.
Przypominamy:
🚫 spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione
🚴♂️ kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego
Reagujmy, gdy jesteśmy świadkami takich zdarzeń!
Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo na ulicach naszego miasta!