Powiat Szczycieński

Powiat Szczycieński Oficjalny serwis Starostwa Powiatowego w Szczytnie.

Siedzibą samorządu powiatowego jest miasto Szczytno - centrum życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego. Dla samorządów lokalnych, centra gospodarczo-społeczno-kulturalne pełnią miejscowości stanowiące ich siedziby w miejscowościach: Dźwierzuty, Jedwabno, miasto Pasym, Rozogi, Świętajno, Wielbark, a dla gminy Szczytno - miasto Szczytno. Szczytno jest położone centralnie w stosunku do siedzib gmin w odległościach około 20 km przy stosunkowo dobrej sieci dróg.

Dziś w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie odbył się Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, a...
03/06/2026

Dziś w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie odbył się Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, a jednym z głównych punktów programu była akcja „Dorośli czytają dzieciom”.

Wśród osób czytających dzieciom znaleźli się m.in. Jarosław Matłach oraz Sylwia Jaskulska, którzy wspólnie zachęcali najmłodszych do sięgania po książki i rozwijania czytelniczych pasji.

We wtorek, 2 czerwca odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Powiatowego Ze...
02/06/2026

We wtorek, 2 czerwca odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Szczytnie z udziałem przedstawicieli służb, inspekcji i straży.

Podczas obrad omówiono przygotowanie do sezonu turystycznego, stan gotowości służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów oraz kwestie związane z przydziałami mobilizacyjnymi obrony cywilnej jako elementem przygotowania do działań w sytuacjach kryzysowych. Posiedzenie zakończyło się dyskusją nad bieżącymi sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa na terenie powiatu szczycieńskiego.

W dniu 31 maja 2026 r. na boiskach do siatkówki plażowej w Lemanach odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn o Puch...
01/06/2026

W dniu 31 maja 2026 r. na boiskach do siatkówki plażowej w Lemanach odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn o Puchar Starosty Szczycieńskiego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. W zawodach udział wzięło 18 zawodników rywalizujących w dziewięciu parach.

Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych, które wyłoniły uczestników fazy pucharowej. Po emocjonujących meczach półfinałowych do finału awansowały pary: Paweł Domżalski i Serafin Gruźlewski oraz Jakub Boczar i Andrzej Hain. W decydującym spotkaniu lepsi okazali się Jakub Boczar i Andrzej Hain, którzy zwyciężyli 2:1 i sięgnęli po Puchar Starosty Szczycieńskiego.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Jakub Boczar / Andrzej Hain
Paweł Domżalski / Serafin Gruźlewski
Kacper Gut / Filip Kowalewski
Łukasz Przybyłowski / Roland Rolka

Tytuł MVP turnieju otrzymał Andrzej Hain. Cztery najlepsze pary zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, a najlepszy zawodnik turnieju – okolicznościową statuetkę.
Wyniki:
Grupa A:
DOMŻALSKI/GRUŹLEWSKI - MIKULSKI/PIÓRKOWSKI 2:0
BOCZAR/HAIN - CHORĄŻY/GOLON 2:0
DOMŻALSKI/GRUŹLEWSKI - SIEŃSKI/ALEKSANDROWICZ 2:0
MIKULSKI/PIÓRKOWSKI - BOCZAR/HAIN 0:2
CHORĄŻY/GOLON - SIEŃSKI/ALEKSANDROWICZ 1:2
DOMŻALSKI/GRUŹLEWSKI - BOCZAR/HAIN 2:0
MIKULSKI/PIÓRKOWSKI - CHORĄŻY/GOLON 2:0
BOCZAR/HAIN - SIEŃSKI/ALEKSANDROWICZ 2:0
DOMŻALSKI/GRUŹLEWSKI - CHORĄŻY/GOLON 2:0
MIKULSKI/PIÓRKOWSKI - SIEŃSKI/ALEKSANDROWICZ 0:2

Grupa B:
GUT/KOWALEWSKI - DZIEŻYK/CICHY 2:0
DEPTUŁA/GOŹDZIAŁ - PRZYBYŁOWSKI/ROLKA 0:2
DZIEŻYK/CICHY - DEPTUŁA/GOŹDZIAŁ 0:2
GUT/KOWALEWSKI - DEPTUŁA/GOŹDZIAŁ 2:0
DZIEŻYK/CICHY - PRZYBYŁOWSKI/ROLKA 0:2
GUT/KOWALEWSKI - PRZYBYŁOWSKI/ROLKA 2:0

Półfinały:
DOMŻALSKI/GRUŹLEWSKI - PRZYBYŁOWSKI/ROLKA 2:0
BOCZAR/HAIN - GUT/KOWALEWSKI 2:0

Mecz o 3 miejsce:
PRZYBYŁOWSKI/ROLKA - GUT/KOWALEWSKI 1:2

Mecz o 1 miejsce:
DOMŻALSKI/GRUŹLEWSKI - BOCZAR/HAIN 1:2

1. Jakub Boczar i Andrzej Hain
2. Paweł Domżalski i Serafin Gruźlewski
3. Kacper Gut i Filip Kowalewski
4. Łukasz Przybyłowski i Roland Rolka

W dniu 31 maja 2026 r. na boiskach do siatkówki plażowej w Lemanach odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn o Puchar Starosty Szczycieńskiego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. W zawodach udział wzięło...

V Półmaraton Po Kolei przyciągnął blisko 220 biegaczy. Sportowe święto na trasie dawnej linii kolejowejSportowe emocje, ...
01/06/2026

V Półmaraton Po Kolei przyciągnął blisko 220 biegaczy. Sportowe święto na trasie dawnej linii kolejowej

Sportowe emocje, rodzinna atmosfera i promocja aktywnego stylu życia – tak w skrócie można podsumować V Półmaraton Po Kolei, który odbył się 31 maja w Lemanach. Wydarzenie ponownie przyciągnęło biegaczy z całego regionu i wielu zakątków Polski. Na starcie obu biegów głównych – półmaratonu oraz biegu na 5 kilometrów – stanęło łącznie ponad 220 zawodników.

Centralnym punktem wydarzenia był półmaraton rozegrany na dystansie 21,098 km. Zwycięzcą klasyfikacji OPEN został Bartosz Rynkowski z Iławy, który uzyskał znakomity czas 1:09:04. Drugie miejsce zajął Łukasz Parszczyński z Wilkas (1:11:51), a trzecie Stanisław Piela reprezentujący Starostwo Powiatowe w Żywcu (1:12:14). Wśród kobiet triumfowała Magdalena Dziekońska z Giżycka (1:26:29), przed Justyną Wrażeń z Olsztyna oraz Moniką Danelską z Ostródy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również bieg na 5 kilometrów, który zgromadził niemal stu uczestników. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Jakub Koziatek ze Szczytna, osiągając czas 17:29. Drugie miejsce zajął Sebastian Koziatek, a trzecie Damian Dąbkowski z Ciechanowa. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Patrycja Gleba ze Szczytna z wynikiem 21:24. Na podium stanęły również Beata Koźlicka oraz Klaudia Plucińska.

Nieodłącznym elementem imprezy były także biegi dziecięce, które tradycyjnie poprzedziły starty dorosłych. Najmłodsi sportowcy rywalizowali na dystansach 300, 600 i 800 metrów, a także w specjalnym biegu rodzic–dziecko na 100 metrów. Dla wielu uczestników był to pierwszy kontakt z zawodami sportowymi, a dla organizatorów kolejna okazja do promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców Powiatu Szczycieńskiego.

Malownicza trasa poprowadzona dawnym szlakiem kolejowym przez tereny gmin Szczytno i Dźwierzuty po raz kolejny zachwyciła uczestników. Biegacze podkreślali wyjątkowe walory przyrodnicze regionu, dobrą organizację oraz niepowtarzalną atmosferę wydarzenia.

– Półmaraton Po Kolei stał się już jedną z wizytówek sportowych Powiatu Szczycieńskiego. Cieszy mnie, że z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników, a obok rywalizacji sportowej tworzy przestrzeń do rodzinnego spędzania czasu i promocji naszego regionu. Dziękuję wszystkim zawodnikom, wolontariuszom, służbom zabezpieczającym trasę, partnerom wydarzenia oraz mieszkańcom za wspólne stworzenie kolejnego wyjątkowego święta sportu – podkreśla Starosta Szczycieński Jarosław Matłach.

Fot. Jacek Konieczny

Równolegle do Półmaratonu po Kolei na boiskach do siatkówki plażowej w Lemanach trwa Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar...
31/05/2026

Równolegle do Półmaratonu po Kolei na boiskach do siatkówki plażowej w Lemanach trwa Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Szczycieńskiego.

Zawodnicy startujący na dystansie 5 kilometrów ruszyli, wszyscy biegacze juz na trasie!
31/05/2026

Zawodnicy startujący na dystansie 5 kilometrów ruszyli, wszyscy biegacze juz na trasie!

Półmaratończycy już na trasie!
31/05/2026

Półmaratończycy już na trasie!

Już o godzinie 9:00 na trasę ruszą biegacze startujący w piątym Półmaratonie po Kolei. Oprócz biegu głównego także bieg ...
31/05/2026

Już o godzinie 9:00 na trasę ruszą biegacze startujący w piątym Półmaratonie po Kolei. Oprócz biegu głównego także bieg na 5 kilometrów oraz biegi dla dzieci. Zachęcamy do kibicowania!

Dziś odbyła się IV Gala Rodzicielstwa Zastępczego Powiatu Szczycieńskiego – wyjątkowe wydarzenie poświęcone rodzinom zas...
28/05/2026

Dziś odbyła się IV Gala Rodzicielstwa Zastępczego Powiatu Szczycieńskiego – wyjątkowe wydarzenie poświęcone rodzinom zastępczym oraz osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka. Uroczystość była okazją do podziękowań, wzruszeń i podkreślenia ogromnej roli, jaką rodziny zastępcze odgrywają w życiu dzieci potrzebujących bezpieczeństwa, miłości i wsparcia.

Galę rozpoczął występ muzyczny z utworem Franka Sinatry „Something Stupid”, po którym oficjalnie przywitano gości, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji pomocy społecznej, służb mundurowych oraz przede wszystkim rodziny zastępcze – bohaterów dzisiejszego wydarzenia.

Podczas uroczystości zaprezentowano historie rodzin zastępczych z terenu powiatu szczycieńskiego. Na scenie wyróżniono między innymi Państwa Ewelinę i Adama Niemyjskich, którzy od lat tworzą dom pełen troski i bezpieczeństwa dla dzieci wymagających szczególnej opieki, Panią Katarzynę Panuś opiekującą się niepełnosprawnym wnukiem Bartkiem, Państwa Marzenę i Andrzeja Winnickich prowadzących Rodzinny Dom Dziecka oraz Panią Irenę Bednarczuk, od wielu lat zaangażowaną w pieczę zastępczą.

Nie zabrakło również podziękowań dla osób i instytucji wspierających rozwój rodzicielstwa zastępczego. Wręczono czek dla Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Lepsze Dzieciństwo”, będący efektem zbiórki przeprowadzonej podczas charytatywnego balu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Starosta Szczycieński Jarosław Matłach podkreślił, że rodzicielstwo zastępcze to niezwykła misja wymagająca ogromnej odpowiedzialności, cierpliwości i serca. Gala jest wyrazem wdzięczności wobec wszystkich rodzin, które każdego dnia dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa, miłości i szansę na lepsze jutro.

Adres

Sienkiewicza 1
Szczytno
12-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Telefon

+48896247000

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Powiat Szczycieński umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Powiat Szczycieński:

Udostępnij