20/08/2020
Szanowni Rodzice,
W związku z licznymi telefonami pragnę poinformować, iż w obliczu obecnej sytuacji oraz braku możliwości zapewnienia odpowiednich warunków podczas zajęć (dzieci wszystko biorą do ust, wymieniają się zabawkami, mała odległość między uczestnikami, zabawy wymagają interakcji maluchów, itd.) jak również w szatniach (basen w Odporyszowie posiada małe szatnie i wymiana grup jest utrudniona z zachowaniem odległości, dezynfekcja szafek po każdym kliencie jest niemożliwa, a do tego nas zobowiązują nałożone przez Ministerstwo przepisy i obwarowania sanitarno-higieniczne) jestem zmuszony zrezygnować z prowadzenia zajęć grupowych dla niemowląt i dzieci do lat 4. Dodatkowo Tosir wprowadza kolejne podwyżki i obostrzenia w prowadzeniu zajęć na obiektach i byłbym zmuszony do następnej zmiany cen na Państwa niekorzyść. Obecna polityka jest niekorzystna dla firm oraz instruktorów nauki pływania. Po obliczeniu kosztów wynikających ze zmian cenowych - w tym roku udział w zajęciach przekroczyłby 200zł za miesiąc (4 spotkania - wliczając bilety dla rodzica).
Robię to z bólem serca ponieważ wiem ile radości sprawiały dzieciakom te zajęcia oraz jak na nie niejednokrotnie czekały. Z informacji zwrotnych od rodziców także wiem o niesamowitych korzyściach zdrowotnych jakie dostarczały wszystkim uczestnikom (od najmłodszych 4 miesięcznych do tych najstarszych już 4 letnich).
Jest to ciężka, lecz moim zdaniem jedyna możliwa w tej chwili decyzja.
Chciałem podziękować wszystkim Rodzicom i każdemu z osobna za cierpliwość do dzieci i znoszenie ich często zmiennych humorów. Za to co ofiarowaliście swoim pociechom, bo wiem, że 30 minut zajęć to czasami kilkugodzinna wycieczka. Za przezwyciężanie swoich lęków przed wodą, często tylko dla dobra dzieci. Mógłbym tak wymieniać jeszcze długo, długo. Jak się przekonaliście niejednokrotnie to wszystko procentuje i będzie procentowało (pierwsi uczestnicy zajęć mają już 10 lat). Więź jaka się między Wami Rodzicami, a waszymi Pociechami stworzyła także dzięki zajęciom w wodzie jest nie do podważenia.
Podsumowując, bo już łezka kręci się w oku, zajęcia niemowląt i małych dzieci w tym roku nie ruszają. Przykro mi :( W razie pytań jestem do dyspozycji.
Z pozdrowieniami
Kamil Janicki - Szkoła Pływania "PLUSK"