02/06/2026
🏊♀️ Dzień Dziecka na sportowo! Blisko 1️⃣8️⃣0️⃣ trzecioklasistów wzięło udział w zawodach pływackich w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Miasto Białystok. Dzieci ścigały się stylem dowolnym na 5️⃣0️⃣ metrów.
Wśród kibiców był m.in. Jacek Brzozowski Wojewoda Podlaski: „Codzienna aktywność fizyczna daje nam dużo zdrowia, uczy szlachetnej rywalizacji, sprawia wiele radości, dlatego cieszę się, że zdecydowaliście się w ten właśnie sposób świętować swój dzień” - mówił do młodych pływaków.
🏊 Zawody były też świetną okazją, by przetestować basen po największym remoncie w jego 50-letniej historii. Obiekt jest teraz bezpieczny, nowoczesny i ekologiczny. Cała inwestycja kosztowała blisko 6 mln zł, z czego ponad 2,3 mln zł to dotacja celowa z budżetu państwa.
▶️ Dzięki temu wsparciu basen zyskał m.in. nowe lampy UV-C do sterylizacji wody, nowoczesną wentylację, panele akustyczne, nową siłownię, a budynek ma nową elewację.
✅Z basenu co tydzień korzysta około 6 tysięcy mieszkańców, w tym 900 trzecioklasistów, którzy uczą się tu pływać zupełnie za darmo.
Tomasz Klim Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Agnieszka Krokos-Janczyło Podlaski Kurator Oświaty