03/06/2026
Przed nami długi weekend i uroczystość Bożego Ciała! Wielu z nas spędzi ten czas na łonie natury - w lasach, parkach czy nad wodą. Zachęcamy, aby odpoczywać odpowiedzialnie.
Oto kilka prostych zasad:
• 🌲 Szanuj dom zwierząt – w lesie jesteśmy gośćmi. Unikajmy hałasu i poruszajmy się wyłącznie po wyznaczonych ścieżkach, by nie niszczyć tego co dała nam Ziemia.
• 🚮 Zabierz swoje śmieci. Jeśli kosz na szlaku jest pełny, spakuj odpady do plecaka. Ograniczaj plastik, wybierając wielorazowe butelki.
• 🚲 Wybierz zielony transport – jeśli możesz, zamień samochód na rower, spacer lub komunikację zbiorową. W taki sposób możemy dbać o jakość powietrza. Twoje płuca na pewno Ci za to podziękują!
• 🔥 Ogień pod kontrolą – grillujmy i rozpalajmy ogniska wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, dbając o to, by na koniec dokładnie je zgasić.
Spędźmy ten czas bezpiecznie i ekologicznie! 💚