10/05/2026
➡️ Powoli przystępujemy do podsumowania naszego I Forum Liderów Senioralnych Powiatu Wrocławskiego 💛
Emocje już trochę opadły, ale wciąż wracamy myślami do wielu inspirujących rozmów i spotkań 😊
Na początek chcemy wrócić do wyjątkowego panelu dyskusyjnego pn. „𝙍𝙖𝙙𝙮 𝙎𝙚𝙣𝙞𝙤𝙧𝙤́𝙬 𝙞 𝙤𝙧𝙜𝙖𝙣𝙞𝙯𝙖𝙘𝙟𝙚 𝙥𝙤𝙯𝙖𝙧𝙯𝙖̨𝙙𝙤𝙬𝙚 𝙙𝙯𝙞𝙖ł𝙖𝙟𝙖̨𝙘𝙚 𝙣𝙖 𝙧𝙯𝙚𝙘𝙯 𝙨𝙚𝙣𝙞𝙤𝙧𝙤́𝙬 – 𝙬𝙮𝙯𝙬𝙖𝙣𝙞𝙖, 𝙥𝙤𝙩𝙧𝙯𝙚𝙗𝙮 𝙞 𝙙𝙤𝙗𝙧𝙚 𝙠𝙞𝙚𝙧𝙪𝙣𝙠𝙞 𝙣𝙖 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙨𝙯ł𝙤𝙨́𝙘́”.
👥 𝙒 𝙥𝙖𝙣𝙚𝙡𝙪 𝙪𝙙𝙯𝙞𝙖ł 𝙬𝙯𝙞𝙚̨ł𝙮:
🔹 𝗘𝗹𝘇̇𝗯𝗶𝗲𝘁𝗮 𝗦́𝘄𝗶𝗲𝗰𝗵 – Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Siechnice, od lat aktywnie działająca społecznie i samorządowo,
🔹 𝗕𝗮𝗿𝗯𝗮𝗿𝗮 𝗣𝗶𝗲𝘁𝗿𝘂𝘀𝘇𝗸𝗮 – Przewodnicząca Rada Seniorów w Kątach Wrocławskich, Gmina Kąty Wrocławskie
🔹 Danuta Maliga – Przewodnicząca Rada Seniorów Gminy Długołęka oraz Prezes Długołęckiego Stowarzyszenia Seniorów - Gmina Długołęka
🔹 𝗞𝗮𝗺𝗶𝗹𝗮 𝗖𝘇𝗺𝗶𝗲𝗹 – Prezes Stowarzyszenia Klubu Seniora 50+ w Mietkowie - Gmina Mietków
🔹 𝗕𝗮𝗿𝗯𝗮𝗿𝗮 𝗪𝗼́𝗷𝗰𝗶𝗸 – członkini Zarządu Stowarzyszenie Seniorów Chrząstawianie, gmina Czernica
🔹 oraz Ł𝘂𝗰𝗷𝗮 𝗥𝗼́𝘇̇𝘆ł𝗼 – sekretarz Związku Emerytów i Rencistów w Kobierzycach, gmina TuKobierzyce
Rozmawialiśmy o codziennym funkcjonowaniu środowisk senioralnych, aktywizacji osób starszych, współpracy z samorządami, promocji działań, organizacji wydarzeń oraz wyzwaniach, z jakimi mierzą się rady seniorów i organizacje działające na rzecz seniorów.
𝗢𝗴𝗿𝗼𝗺𝗻𝗲 𝗯𝗿𝗮𝘄𝗮 𝗻𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝗮̨ 𝘀𝗶𝗲̨ 𝗿𝗼́𝘄𝗻𝗶𝗲𝘇̇ 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗲𝗷 Alicja Krasny – II Wiceprzewodniczącej Rady Seniorów Powiatu Wrocławskiego ❤️Alicja świetnie poprowadziła panel, stworzyła bardzo dobrą atmosferę rozmowy i przygotowała ciekawe pytania, dzięki którym dyskusja była naturalna, merytoryczna i pełna konkretnych doświadczeń 👏
Co ciekawe… tematów było tak dużo, że tak naprawdę zabrakło czasu, aby powiedzieć o wszystkim. 𝗜 𝘁𝗼 𝗰𝗵𝘆𝗯𝗮 𝗻𝗮𝗷𝗹𝗲𝗽𝗶𝗲𝗷 𝗽𝗼𝗸𝗮𝘇𝘂𝗷𝗲, 𝗷𝗮𝗸 𝘄𝗮𝘇̇𝗻𝗮 𝗶 𝗽𝗼𝘁𝗿𝘇𝗲𝗯𝗻𝗮 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗱𝘇𝗶𝘀́ 𝗽𝗼𝗹𝗶𝘁𝘆𝗸𝗮 𝘀𝗲𝗻𝗶𝗼𝗿𝗮𝗹𝗻𝗮 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗷𝗮𝗸 𝘄𝗶𝗲𝗹𝗲 𝗱𝗼𝗯𝗿𝗲𝗴𝗼 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗷𝗲 𝘀𝗶𝗲̨ 𝘄 𝗻𝗮𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝘀́𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗶𝘀𝗸𝗮𝗰𝗵.
Drogie Panelistki – spokojnie 😊Jesteśmy przekonani, że stworzymy jeszcze niejedną przestrzeń do takich rozmów i spotkań.
A Was chcemy zapytać 👇Jak podobał się Wam panel dyskusyjny? 🤝