12/06/2026
📣 Rusza nabór do tegorocznej edycji Funduszu Młodzieżowego!
Już dziś Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego rozpocznie nabór wniosków do Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy 2026.
W budżecie są ponad 24 mln zł – na wsparcie działań i aktywizację młodych ludzi.
„To inwestycja w ich sprawczość, aktywność obywatelską i odporność społeczną wspólnot lokalnych. To właśnie zaangażowanie młodych osób, ich umiejętność współpracy i reagowania na wyzwania wzmacniają odporność społeczną państwa i lokalnych społeczności.” – podkreśla Pani Minister Adriana Porowska.
📌 Chodzi o priorytety 2 i 3, których celem jest zwiększanie obecności organizacji młodzieżowych w życiu publicznym i wzmocnienie ich kompetencji.
✅ Priorytet 2 to środki m.in. na edukację obywatelską, działania dotyczące solidarności międzypokoleniowej, czy analizy sytuacji młodzieży. Wsparcie obejmuje też udział organizacji młodzieżowych w dialogu obywatelskim i procesach konsultacji.
✅ Priorytet 3 to dotacje, które można przeznaczyć m.in. na wynagrodzenie i szkolenia pracowników, tworzenie i rozwijanie porozumień oraz związków organizacji młodzieżowych.
📅 Nabór trwa:
➡ od 12 czerwca, od godz. 16:00
➡ do 6 lipca, do godz. 16:00
Serdecznie zachęcamy do udziału!
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/pozytek/juz-dzis-rusza-nabor-do-tegorocznej-edycji-funduszu-mlodziezowego